1000 rajčat na 1 m2: Pěstitel ukázal novou metodu, jak vypěstovat mega úrodu i na velmi malé ploše – nejvyšší výnosy!
Pokud se si níž následuje vlastní sazenice domácích rajčat a už nyní se nemůžete dočkat, kdy je vysadíte do zahrady, máme pro vás výborný tip. Vyzkoušejte pěstování rajčat v hnízdech. Z jednoho takového samozavlažovacíhdo hnízda můžete získat až 1000 domácích rajčat. A tomu se už říká pořádná úroda!

Obrovská úroda na malé ploše

Pěstování v hnízdech je vynikající nápad i do malých zahrad. Nezabere velkou plochu a přináší skutečně velkou úrodu.

Jak hnízdo vytvořit?

Potřebujeme:

  • Čisté vědro 15-25 l (například od barvy, ale skutečně důkladně očištěno)
  • Pletivo
  • Sazenice rajčat
  • Výživná zálivka, která se postupně uvolňuje přímo ke kořenům rajčat

Jak postupovat?

Na začátek si připravíme pletivo a kbelík.

Rozměr pletiva si určíme podle průměru hnízda. Pokud má například vědro průměr 30 cm, musíme počítat s tím, že mezi jeho stěnou a pletivem by měla být přibližně 20 centimetrová mezera a tak průměr hnízda bude 70 cm. Kruh o průměru 70 cm budeme potřebovat minimálně 2.199115 m dlouhé pletivo (samozřejmě zaokrouhlíme nahoru).

Do spodní části kbelíku vyvrtáme malým vrtákem 6 děr. Stejný počet děr vyvrtáme po obvodu vědra ve výši přibližně 5 centimetrů od jeho dna.

Z pletiva odstřihneme kus potřebné délky a pomocí vázacího drátu z něj vytvoříme opěrný válec – hnízdo.

Na záhonu vykopeme kruh o průměru větším, než je dno kbelíku a s hloubkou přibližně 10 centimetrů. Vědro do něj osadíme tak, aby bylo v rovině.

Nová metoda pěstovaní 

Prakticky ihned můžeme kolem kbelíku zasadit sazenice rajčat. Množství zvolíme dle potřeby a odrůdy. Košatější rajčata sázíme v množství cca 4 kusy, méně robustní druhy v počtu 5-6 kusů po obvodu tak, aby jejich kořeny byly v blízkosti dírek na plášti kbelíku.

Kolem kbelíku umístíme koš z pletiva. Jak jsme zmínili, mezi stěnou vědra a pletivem by měla být přibližně 20 centimetrová mezera. Pletivo nemusíme vtlačovat hluboko do země.

Nejprve nalijeme do kbelíku cca 7 litrů vody a počkáme, dokud přes navrtané dírky nevsákne do okolní půdy, resp. ke kořenům sazenic.

Potom vezmeme za lopatu kompostu a nasypeme ho do kbelíku. Zalijeme vodou téměř naplno. Přes kompost budou dostávat do země potřebné živiny.

Jak často budeme muset doplňovat vodu v kbelíku uvidíme po pár dnech. Podstatné je, že závlaha půjde přímo ke kořenům rostlin a ne na jejich listy, co se při pěstování rajčat nedoporučuje.

Vodu do kbelíku dolijeme vždy pomocí zahradní hadice nebo větší konve na zalévání. Budete velmi mile překvapeni výnosy rajčat, které jste si tímto způsobem níž následuje.Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!

Od tohoto momentu je prášek do pečiva v mé domácnosti považován za poklad: Děkuji mojí babičce za geniální tip!

Z 1 šálku rybízu mám 1,5 litru domácího sirupu: Žádná chemie, éčka a ani nemusíte sterilizovat – ta vůně léta je nepopsatelná!

Ruský okurkový salát s fantastickou zálivkou: V létě ho dávám k řízečkem i na grilovaní – perfektní chuť!

Nesbírejte jen plody do koláčů: Tyto listy by si měl natrhat každý, kdo trpí dnou, revma a bolesti – zázrak z přírody!

Pokud máte na skalce tuto rostlinku, máte štěstí: Dokáže zatočit s alergií a dalšími chorobami, takto ji využijete naplno!

Když jdu sázet sazenice rajčat, vždy se držím této rady mé tchýně: Vždy mám takovou úrodu, že mi ji chodí obdivovat i sousedé!

Toto je důvod, proč dávám v červenci mým rajčatům trochu obyčejného octa: Tento účinek vám zaručí dvojnásobnou úrodu

Lepší salát jste neměli ani v KFC: Dělám ho k masu nebo prostě jen tak!

Olízl vám váš pes ruku, nohu nebo tvář? Zjistěte význam toho, proč to dělá. Budete překvapeni!