Bič na nenáviděné plzáků: Stačí jim dát tento levný zázrak toto a vaše rostlinky jsou zachráněny – funguje lépe než chemie!
Pokud se u vás v zahradě usídlí hlemýždě, přesněji plzáků , budete mít co dělat, abyste je zbavili. Vyhovují jim vlhká místa, kde najdou bezpečný úkryt av zahradě prakticky nemají přirozeného nepřítele, takže si mohou vesele hodovat na vašich rostlinách. Máme pro vás však 7 ověřených způsobů, jak se těchto žravých potvor zbavit!

Deštivé dny přinášejí do zahrad s sebou sliziaky a slimáky. Tyto zahradní “bestie” dokážou zničit celou úrodu. V tomto čase si nejvíce pochutnají především na listech brukvovitých zeleniny a různých salátů, ale neohŕdnu ani bramborami či mrkví, v předchozích týdnech to zase byly jahody.

Chybou, kterou zahrádkáři nesmí udělat, je sbírat šneků s ulitou. Živí se totiž vajíčky plzáků a tak jsou jejich nejbližšími přirozenými nepřáteli. Dalším nepřítelem plzáků je však zejména sucho. Proto je dobré rostliny nezalévat večer, ale raději ráno a to raději jen přímo ke kořenům. A skutečně účinnou zbraní proti plzáků je dřevěný popel . Pokud tedy topíme v peci či krbu dřevem, popel odkladajme. Může mít v zahradě cenu zlata. Pro plzáků je noční můrou.

Past, která se mi pokaždé osvědčí

Připravil jsem pro plzáků pivní pasti . Rozmístil jsem v blízkosti rastinliniek misky naplněné pivem (např. Kelímky z jogurtů naplněné do poloviny pivem) – pivní kvasinky hlemýždi přitahují jako magnet. Stačí rozložit a nechat účinkovat – druhý den uvidíte ten úlovek. Pasti měníme každé 2 dny.

Kromě piva zabírá i toto

Stejně jako u mšic, iu plzáků platí, že nesnášejí vůni česneku , takže postřik s touto složkou bude velmi účinná v boji proti nim.

Přidejte do litru vody vroucí čtyři velké stroužky česneku, nechte vařit 5 minut a poté vyberte z tepla. Počkejte, dokud tekutina vychladne, pak dejte roztok do postřikovače a aplikujte ho na půdu okolo rostlin, které chcete chránit. Uvidíte, že tato zvířata zůstanou daleko od česnekové zóny.

vaječné skořápky

Rozdrobené vaječné skořápky na vašich záhonech zabrání plzáků dostat se k rostlinám, protože jsou pro ně ostré a nedokáží je překonat. Skořápky zároveň dodají vašim rostlinám vápník, takže zabijete hned 2 mouchy jednou ranou.

Šmirgl papír

Položte kousky brusného papíru kolem rostlin, na kterých si chodí plzáků pochutnávat. Drsný povrch papíru jim škodí a více se k rostlinám nedostanou.

Citrusové slupky nevyhazujte a raději je využijte v boji proti slimákům. Vůně citrusů je pro ně velmi lákavá a proto pokud slupky položíte do zahrady, pohrnou se k nim šneci z celého okolí. Pak je stačí jen posbírat a zneškodnit.

Sůl

Posypte solí půdu kolem rostlin. Vysušuje pokožku plzáků, čehož následkem zahynou. Dávejte však pozor na to, abyste neposypali listy rostlin, protože sůl škodí i rostlinám.

Kávové usazeniny

Stejně jako sůl, i kávové usazeniny plzáků škodí, avšak s tím rozdílem, že káva je navíc vynikajícím hnojivem pro všechny plodiny.

Pomohou slepice i kachny

Pokud chováte drůbež, vypusťte slepice nebo kachny občas do své zahrady, plzáků budou pro ně delikatesou a vy se zbavíte tohoto nepříjemného škůdce bez námahy. Nenechávejte je však bez dozoru, protože když sezobnou plzáků, pustili by se do sklizně.Byl tento návod užitečný?Podobné návody

Komentáře

Doporučené články

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!

Od tohoto momentu je prášek do pečiva v mé domácnosti považován za poklad: Děkuji mojí babičce za geniální tip!

Z 1 šálku rybízu mám 1,5 litru domácího sirupu: Žádná chemie, éčka a ani nemusíte sterilizovat – ta vůně léta je nepopsatelná!

Ruský okurkový salát s fantastickou zálivkou: V létě ho dávám k řízečkem i na grilovaní – perfektní chuť!

Nesbírejte jen plody do koláčů: Tyto listy by si měl natrhat každý, kdo trpí dnou, revma a bolesti – zázrak z přírody!

Pokud máte na skalce tuto rostlinku, máte štěstí: Dokáže zatočit s alergií a dalšími chorobami, takto ji využijete naplno!

Když jdu sázet sazenice rajčat, vždy se držím této rady mé tchýně: Vždy mám takovou úrodu, že mi ji chodí obdivovat i sousedé!

Toto je důvod, proč dávám v červenci mým rajčatům trochu obyčejného octa: Tento účinek vám zaručí dvojnásobnou úrodu

Lepší salát jste neměli ani v KFC: Dělám ho k masu nebo prostě jen tak!

Olízl vám váš pes ruku, nohu nebo tvář? Zjistěte význam toho, proč to dělá. Budete překvapeni!