Co o nás Manažeři vědí již z prvního pohledu? Tohle o vás prozradí oblečení!
Osobní manažeři potřebují pouze jednu věc, aby pochopili, jak spolehliví a kompetentní jste, aby vyvodili závěry o vašem společenském postavení a cílech. Sherry Mason, vedoucí konzultační firmy Empowerment Enterprises, která se nachází v Austinu v Texasu, říká, že první dojem nastane za méně než 30 sekund a je založen výhradně na vašem oblečení. Proto byste měli zvolit oblečení velmi moudře, pokud nechcete před zahájením rozhovoru podstoupit vnitřní kritiku.

První dojem

Dnes jsme se rozhodli mluvit o 5 věcech ve svém šatníku, které HR manažeři používají k tomu, aby si s vámi utvořili své názory a zjistili, jestli se hodíte do jejich podnikové kultury. Tyto věci nesou šifrované informace o vaší úrovni profesionality.

Barvy oblečení

Můžete ovlivňovat ostatní lidi pomocí barvy oblečení. “Bez ohledu na to, zda si to uvědomujeme nebo ne, barvy, které zvolíme, posílají silné poselství,” říká Linda Goldmanová, obchodní konzultantka a poradce pro etikety.
Proto byste měli věnovat pozornost barvám šatů, které budete mít k rozhovoru.
Pokud zvolíte oblečení s kontrastními barvami, můžete vytvořit silný a dominantní dojem.
Pastelové barvy v oblečení a kosmetice vám pomohou získat důvěru ostatních. Nejdůležitější věcí není přehánět. V opačném případě můžete udělat dětinský a nezralý dojem.
Modrá je pravděpodobně nejlepší volba barvy pro rozhovor. To je důvod, proč uniformy a kostýmy jsou často modré. Tato barva je spojena se spolehlivostí, důvěrou, kompetencí a zkušenostmi.
Červená barva představuje život a snahu o úspěch a efektivitu. To je barva vedení a znamená, že se nebojíte jít ven a upoutat svou pozornost na sebe. Nicméně pro první rozhovor je lepší vybrat hlubší odstín červené, jako je kaštan nebo vínová barva. Tato volba přiměje lidi, aby si mysleli, že jste moudří, dobře vzdělaní a pomůže vám získat respekt, který si zasloužíte.
Tmavé oblečení inspiruje potenciálního zaměstnavatele k tomu, že jste vážným, spolehlivým a kompetentním kandidátem.
Nejhorší výběr barvy pro pracovní pohovor podle výzkumných a odborných odhadů je oranžová – je často spojována s něčím neprofesionálním.

Styl oblečení

Obchodní obleky nejsou vždy nejlepší volbou pro pohovor, protože zaměstnavatel může vytvořit dojem, že jste “přehnaní”. Tento stereotyp vzniká, protože v podvědomí si lidé myslí, že se touto cestou vydali s vysokou snahou jen vysoce kvalifikovaní pracovníci.
Pokud manažer přijímá pozici na vyšší úrovni, pak tento typ vážného vzhledu může být prospěšný. Pokud však hledáte práci jako zdravotní sestra nebo prodejce, tento druh oblečení není vhodný. Profesionální personál si může myslet, že vaše ambice jsou pro tuto pozici příliš vysoké a raději se připojí k jinému kandidátovi.
Pokud žena nosí květinové vzory a dlouhé vlasy, nevypadá jako úspěšný vůdce. U většiny kancelářských prací nejsou tyto oblečení vhodné. Ale pokud hledáte práci, kde budete učit děti nebo být kreativní, tento druh oblečení je nejen vhodný, ale i nejvýhodnější.

Značka oblečení

Luxusní loga značky, drahé hodinky nebo nejnovější model mobilního telefonu znamenají, že kandidát hraje důležitou roli v dojmu, který dělá ostatním.
Lidé, kteří jsou demonstrativní, nejsou nejlepší šéfové, kteří mohou snížit své šance stát se vůdci. Kancelář není místem, kde byste museli prokázat svou finanční nadvládu nad ostatními lidmi, zejména ne svým zaměstnavatelem.

Ilustrativní detaily

Pokud mluvíme o pohovoru, žádné bezvýznamné detaily neexistují. Pamatujte, že pokud váš zaměstnavatel vidí špatnou manikúru, staré oblečení a další chyby, může to způsobit špatný dojem.
Měli byste se také vyhnout velmi jasnému make-upu a silnému parfému.
Pokud jde o šperky, noste malé a elegantní šperky, jako jsou malé náušnice, náramky a hodinky. Brýle s velmi stylovými rámy mohou být vynikající volbou pro váš vzhled. Ale náušnice, které vypadají levně nebo z levných materiálů, jako je plast, nejsou pro rozhovor dobrou volbou.
Taška musí mít čistý tvar. Vyhněte se taškám, které nemají tvar, ty, které vypadají jako taška a tašky s jasnými vzory, které lze použít pouze pro neformální příležitosti.
Ale nemusíte se starat o to, abyste si vybrali několik světlých doplňků – dokonce i velmi vážný oblek může vypadat velmi odlišně, pokud do něj přidáte jasně červenou tašku.

Oblečení hovoří o tom, jak dobře se hodíte do firemní kultury

Vaše oblečení by mělo být co nejblíže odpovídající společnosti. Lidé mají tendenci přijímat i jiné lidi, kteří jsou jako oni, takže čím více vypadáte jako ostatní zaměstnanci, tím je jednodušší, aby se s personálními pracovníky s nimi podíleli.
Pomocí sociálních sítí můžete provádět svůj výzkum. Facebook, Instagram nebo webové stránky společnosti, s níž chcete pracovat. Pečlivě vyhledávejte a studujte webové stránky společnosti. Personální ředitelé jsou obvykle velmi pozorní vůči informacím o kandidátech, které najdou na internetu, takže se důrazně doporučuje dělat totéž.
Pokud jsou zaměstnanci společnosti charakterizováni formálním obchodním stylem, muži by měli určitě nosit oblek a ženy by měly mít pravidelnou bundu (sukni).
Pokud potřebujete něco zcela neformálního, měli byste zvolit alespoň jednu “vážnou” věc. Můžete si například vzít džíny se sakem.
Pokud jste požádali o kreativní pozici: návrhář, prodejce, PR specialista, ilustrátor, copywriter, správce událostí atd., Měli byste být tvůrčí. Proto zahrňte do svého oblečení světlé barvy a používejte tomu vhodné příslušenství.

Jak si zvolíte oblečení při přípravě na pohovor?Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Proč není dobré nabíjet telefon přes noc? Důvod vás zaskočí a vy přestanete nabíjet telefon během noci!

Bolí vás čas od času ucho, nebo hůř slyšíte? Dejte si pozor na toto!

Jak se zbavit toxinů v tukové tkáni, které způsobují tučnost a oteklost vašeho těla? Jednoduchým způsobem zhubnete

Máte ukazováček na noze delší než palec? Jaký to má důvod? Pouze 13% populace má ukazováček na noze delší než palec

Jak využít efektivněji Kinder vajíčko? Stačí vyvrtat dírku a pustit uzdu fantazii! Inspirace

Jaké typy žen muži doslova zbožňují? Patříte mezi ně také?

Skladování dřeva na umělecké úrovni? Tito lidé tuto činnost posunuli na vyšší úroveň! Inspirace

Jak se zbavit bolesti krční páteře? Geniálního rada od lékaře! Stačí jeden cvik a bolest je pryč, tohle pomohlo tisícům lidem

Jak den vašeho narození predurčí to jak bude vypadat celý váš život? Sedí to neuvěřitelně přesně

Po čem muži skutečně touží víc než po souloži, ale nemluví o tom? Ženy zpozorněte, tohle je věc po které touží nejvíc!

Muži se do těchto znamení zamilují i ​​se zavřenýma očima. 3 znamení zvěrokruhu, které přitáhnou naprosto každého muže!

Co je dobré vědět o štítné žláze? Hypo/Hyper-tyreóza, příznaky, příčiny i léčba!