Co ženy mohou a nemohou dělat během menstruace? Věci, o kterých nemáte tušení!
Ženy mají dar vzniku nového života, za který musí akždý měsíc zaplatit. V našem článku vám řekneme, jak se vypořádat s různými potížemi vznikajícími během menstruace.

Menstruace

Může být zbytečné říkat, že byste neměli nosit bílé kalhotky během těchto dní. Zjistěte, co byste neměli dělat v této hektické době, chcete-li zachovat své ženské zdraví.

Hormonální změny

Během menstruace se v těle objevují hormonální změny a reakce těla na léky se mění. Alergie se mohou objevit bez jakýchkoli zřejmých důvodů, jako je například léková intolerance jako jsou antibiotika. Pokud máte pocit, že s vámi je něco špatně – nevolnost, závratě, neustálá únava, vyrážka, akutní bolest nebo poruchy zažívacího traktu, doporučujeme okamžitě vyhledat lékaře.

Léky

Většina žen zažívá nepříjemnou a někdy nesnesitelnou bolest v rameni během menstruace. Myslíte si, že je vhodné brát pilulky právě teď?
Ano, je to možné, ale měli byste zvážit několik dalších věcí. Například je přísně zakázáno užívat léky, které ovlivňují srážení krve a tvorbu krve, jako je analgin a aspirin.
Také byste neměli užívat léky proti bolesti, a to i v případě, že lék neobsahuje kyselinu acetylsalicylovou a paracetamol. Vždy je lepší vše konzultovat s lékařem a užívat léky na předpis.

Vířivka

Proč by se ženy neměly uvolňovat během menstruačního cyklu ve vířivce?
Protože stimuluje krev, což může způsobit nadměrné krvácení. Totéž platí pro teplou sprchu nebo saunu.
Vážné krvácení se může objevit i v případě, že pijete alkohol, který roztahuje krevní cévy, a proto byste jej měli vypít v malém množství nebo se tomu zcela vyhnout.

Potraviny

Ze stejného důvodu byste neměli jíst určité potraviny: čokoládu, kváskový chleba, příliš pálivé a slané, zakysanou smetanou, ořechy, vejce, mléko, kávu a masné výrobky ve formě uzenin a jiných salámů. Kromě toho může toto jídlo způsobit bolesti hlavy a dokonce i závratě během dne.

Trávicí systém

Trávicí systém úzce souvisí s genitourinárním systémem, takže nepodceňujte množství a hodnotu jídla. Rovněž se říká, že žena by neměla během menstruace provádět žádné fyzicky složité činnosti.

Pohyb

Pomalu tento vzhled, ale začne se měnit, a dokonce i pravidelné cvičení může zmírnit nepříjemnou bolest. Navíc jídlo není výjimkou, víme, že dieta může pomoci přežít toto období co nejpříjemněji.
Jakékoliv kosmetické procedury během menstruace jsou jen plýtvání penězi. Peeling, mezoterapie, augmentace rtů, botox a injekce kyseliny hyaluronové nebo tetování.

Barvení vlasů

Dokonce i barvení vlasů může skončit neočekávaně. Bolest je mnohem silnější při práci s kůží a vlasy. Způsobuje vysokou hladinu progesteronu v krvi.
Vše je postaveno na hormonálním základě, který se během tohoto období mění. Ženy v těchto dnech jsou citlivější. Proto byste se měli vyvarovat zbytečným dramatům, číst smutnou knihu, mluvit o smutných událostech s přáteli a bavit se o citlivých tématech se svými blízkými. To vám pomůže vypořádat se s negativními emocemi, záchvaty hněvu se špatnými zkušenostmi.Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Proč není dobré nabíjet telefon přes noc? Důvod vás zaskočí a vy přestanete nabíjet telefon během noci!

Bolí vás čas od času ucho, nebo hůř slyšíte? Dejte si pozor na toto!

Jak se zbavit toxinů v tukové tkáni, které způsobují tučnost a oteklost vašeho těla? Jednoduchým způsobem zhubnete

Máte ukazováček na noze delší než palec? Jaký to má důvod? Pouze 13% populace má ukazováček na noze delší než palec

Jak využít efektivněji Kinder vajíčko? Stačí vyvrtat dírku a pustit uzdu fantazii! Inspirace

Jaké typy žen muži doslova zbožňují? Patříte mezi ně také?

Skladování dřeva na umělecké úrovni? Tito lidé tuto činnost posunuli na vyšší úroveň! Inspirace

Jak se zbavit bolesti krční páteře? Geniálního rada od lékaře! Stačí jeden cvik a bolest je pryč, tohle pomohlo tisícům lidem

Jak den vašeho narození predurčí to jak bude vypadat celý váš život? Sedí to neuvěřitelně přesně

Po čem muži skutečně touží víc než po souloži, ale nemluví o tom? Ženy zpozorněte, tohle je věc po které touží nejvíc!

Muži se do těchto znamení zamilují i ​​se zavřenýma očima. 3 znamení zvěrokruhu, které přitáhnou naprosto každého muže!

Co je dobré vědět o štítné žláze? Hypo/Hyper-tyreóza, příznaky, příčiny i léčba!