Co ženy mohou a nemohou dělat během menstruace? Věci, o kterých nemáte tušení!
Ženy mají dar vzniku nového života, za který musí akždý měsíc zaplatit. V našem článku vám řekneme, jak se vypořádat s různými potížemi vznikajícími během menstruace.

Menstruace

Může být zbytečné říkat, že byste neměli nosit bílé kalhotky během těchto dní. Zjistěte, co byste neměli dělat v této hektické době, chcete-li zachovat své ženské zdraví.

Hormonální změny

Během menstruace se v těle objevují hormonální změny a reakce těla na léky se mění. Alergie se mohou objevit bez jakýchkoli zřejmých důvodů, jako je například léková intolerance jako jsou antibiotika. Pokud máte pocit, že s vámi je něco špatně – nevolnost, závratě, neustálá únava, vyrážka, akutní bolest nebo poruchy zažívacího traktu, doporučujeme okamžitě vyhledat lékaře.

Léky

Většina žen zažívá nepříjemnou a někdy nesnesitelnou bolest v rameni během menstruace. Myslíte si, že je vhodné brát pilulky právě teď?
Ano, je to možné, ale měli byste zvážit několik dalších věcí. Například je přísně zakázáno užívat léky, které ovlivňují srážení krve a tvorbu krve, jako je analgin a aspirin.
Také byste neměli užívat léky proti bolesti, a to i v případě, že lék neobsahuje kyselinu acetylsalicylovou a paracetamol. Vždy je lepší vše konzultovat s lékařem a užívat léky na předpis.

Vířivka

Proč by se ženy neměly uvolňovat během menstruačního cyklu ve vířivce?
Protože stimuluje krev, což může způsobit nadměrné krvácení. Totéž platí pro teplou sprchu nebo saunu.
Vážné krvácení se může objevit i v případě, že pijete alkohol, který roztahuje krevní cévy, a proto byste jej měli vypít v malém množství nebo se tomu zcela vyhnout.

Potraviny

Ze stejného důvodu byste neměli jíst určité potraviny: čokoládu, kváskový chleba, příliš pálivé a slané, zakysanou smetanou, ořechy, vejce, mléko, kávu a masné výrobky ve formě uzenin a jiných salámů. Kromě toho může toto jídlo způsobit bolesti hlavy a dokonce i závratě během dne.

Trávicí systém

Trávicí systém úzce souvisí s genitourinárním systémem, takže nepodceňujte množství a hodnotu jídla. Rovněž se říká, že žena by neměla během menstruace provádět žádné fyzicky složité činnosti.

Pohyb

Pomalu tento vzhled, ale začne se měnit, a dokonce i pravidelné cvičení může zmírnit nepříjemnou bolest. Navíc jídlo není výjimkou, víme, že dieta může pomoci přežít toto období co nejpříjemněji.
Jakékoliv kosmetické procedury během menstruace jsou jen plýtvání penězi. Peeling, mezoterapie, augmentace rtů, botox a injekce kyseliny hyaluronové nebo tetování.

Barvení vlasů

Dokonce i barvení vlasů může skončit neočekávaně. Bolest je mnohem silnější při práci s kůží a vlasy. Způsobuje vysokou hladinu progesteronu v krvi.
Vše je postaveno na hormonálním základě, který se během tohoto období mění. Ženy v těchto dnech jsou citlivější. Proto byste se měli vyvarovat zbytečným dramatům, číst smutnou knihu, mluvit o smutných událostech s přáteli a bavit se o citlivých tématech se svými blízkými. To vám pomůže vypořádat se s negativními emocemi, záchvaty hněvu se špatnými zkušenostmi.Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!