Dejte stroužek česneku na noc do vaší toalety, neuvěříte, co dokáže: Je to ta nejlepší přírodní dezinfekce!
O léčivých účincích česneku jste toho už určitě slyšeli mnoho. Ale toto o něm možná ještě nevíte. Obecně platí, že úklid naší domácnosti nám zabere kopu času. Nejvíce bakterií se přitom nachází v koupelně a na toaletě. K čištění toalety často používáme silné chemické prostředky, které mohou být pro naše zdraví škodlivé a rovněž zatěžují životní prostředí. Ten nejlepší přírodní dezinfekční prostředek máme přitom rovnou pod nosem. Je to česnek!

Česnek a WC

Stačí když dáte na noc do WC stroužek česneku a ráno spláchnete.

Opakujte tuto proceduru alespoň 2-krát týdně a česnek se tak postará o perfektní dezinfekci. Vkládejte ho dovnitř vždy v noci, kdy se toaleta nepoužívá. Další možností je připravit česnekový čaj.

Postup:

  • Zahřejte v hrnci šálek vody a když začne vřít, vložte do ní 3 nakrájené stroužky česneku.
  • Vypněte sporák, přikryjte pokličkou a nechte louhovat 15 minut.
  • Po uplynutí této doby nalijte česnekový čaj do WC.
  • Opět je vhodné udělat to na noc.

Tyto dva postupy jsou nejlepším přírodním způsobem, jak se zbavíte bakterií a udržíte tak toaletu čistou i bez chemie!

Česnekový čaj také čistí případné žluté usazeniny. 

Další možnosti jak využít česnek

Stroužky česneku k muškátem

Moje babička vždy uměla zapíchnout pár stroužků do půdy k muškátem. Nikdy neměla problém s mšicemi a muškáty měla vždy ty nejkrásnější z celé ulice.

Rychlá pomoc na mušky v půdě a kolem květináčů

4 stroužky česneku protlačíme a zalijeme vařící vodou. Necháme zcela vychladnout a zalijeme s touto zálivkou napadené rostliny.

Proti škůdcům v zahradě

  • 2 stroužky česneku rozmačkáme a přidáme 2 šálky vody.
  • Necháme stát 1 den, pak scedíme a zředíme s dalšími 12 šálky vody.
  • Používáme jako postřik na listy napadené škůdci a rozprášíme i okolo rostlin, to zaplaší dalších hladových zvědavců.

Proti plísním v půdě

Pokud se na rostlinkách a v půdě objevovaly stopy plísně – bílé fleky a povlak, používala se zálivka z česneku. 6-7 stroužků se prolisovala a přidalo do kbelíku s vodou. Výluh se nechal odstát asi 1 den a pak se použil na zálivku takto poškozených rostlin. česnek má totiž výrazné antibakteriální účinky.

Extra účinný postřik proti havěti – na celou sezónu

Extrakt z česneku se dá použít tam, kde nám nebude vadit, že se česneková vůně udrží na rostlinách delší dobu. Je velmi účinný proti třepit, slivkám, housenkám, mšicím a molice.

Připravíme ho následovně :

100 g nahrubo pomletých stroužků česneku smícháme s 50 ml rostlinného oleje a za občasného protřepání necháme louhovat 24 hodin. Pak přidáme 950 ml vody a 10 ml tekutého mýdla. Směs pořádně promícháme a uschováme nejlépe v láhvi z tmavého skla.

Postřik si následovně připravíme tak, že přecezenou směs rozředíme s vodou v poměru 1: 19 (např. 50 ml připravené emulze a 950 ml vody). Roztok nalijeme do postřikovače a při pravidelném protřepávání postřikujeme, dokud nejsou ošetřované plochy zcela mokré. Postřik je nejlépe dělat večer nebo brzy ráno. Doporučuji nejprve si na nějaké části ošetřované rostliny odzkoušet znášalivosť.

Osy si na váš už netroufnou

Naše babičky to dělali tak, že snědli 1 stroužek dvakrát denně. Tehdy mohli klidně vykročit na pole či do zahrady. Osy si na ně netroufli.

Dejte ho pod stromy

Stroužky česneku zasazeny pod ovocné stromy vám mohou udělat velkou službu. Přitáhnou užitečný hmyz a naopak zaplaší škůdců, kteří se umí usídlit v kůře stromů. Další metodou bylo rozprášit kolem stromů zředěnou zálivku z vylouhovaného česneku.

Růže se vám poděkují

Zasaďte pár stroužků česneku do blízkosti růží. Česnek růže ochrání před nemocemi, zaplaší mšice, mravenci a udrží v dostatečné vzdálenosti i hlemýždě. Navíc zahrádkáři říkají, že růžím se blízko česneku lépe daří.Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!

Od tohoto momentu je prášek do pečiva v mé domácnosti považován za poklad: Děkuji mojí babičce za geniální tip!

Z 1 šálku rybízu mám 1,5 litru domácího sirupu: Žádná chemie, éčka a ani nemusíte sterilizovat – ta vůně léta je nepopsatelná!

Ruský okurkový salát s fantastickou zálivkou: V létě ho dávám k řízečkem i na grilovaní – perfektní chuť!

Nesbírejte jen plody do koláčů: Tyto listy by si měl natrhat každý, kdo trpí dnou, revma a bolesti – zázrak z přírody!

Pokud máte na skalce tuto rostlinku, máte štěstí: Dokáže zatočit s alergií a dalšími chorobami, takto ji využijete naplno!

Když jdu sázet sazenice rajčat, vždy se držím této rady mé tchýně: Vždy mám takovou úrodu, že mi ji chodí obdivovat i sousedé!

Toto je důvod, proč dávám v červenci mým rajčatům trochu obyčejného octa: Tento účinek vám zaručí dvojnásobnou úrodu

Lepší salát jste neměli ani v KFC: Dělám ho k masu nebo prostě jen tak!

Olízl vám váš pes ruku, nohu nebo tvář? Zjistěte význam toho, proč to dělá. Budete překvapeni!