Jak a co dělat s autem v zimě? 7 užitečných triků pro motoristy
Jízda autem je velmi pohodlná, protože se nemusíte tlačit s cizími lidmi v hromadné dopravě a vy si můžete určit plán své cesty zcela sám. Zároveň ale jízda autem obnáší několik starostí a to předevší v zimě. Auto se musí před jízdou očistit od sněhu a ledu, odmlžit okna i světla, abychom nezpůsobili dopravní nehodu.

Pohodlná jízda autem

Abyste dokázali zvládnout všechny tyto zimní nástrahy, přečtěte si těchto 7 užitečných rad.

Zamrzlé skla

Zabránit tomuto nepříjemnému problému se samozřejmě dá, pokud smícháte ocet a vodu v poměru 3: 1 a nastříkáte tuto směs na zamrzlé sklo. Druhá varianta je, že si smícháte 600ml čistého alkoholu, 200ml vody, 1 kapku prostředku na mytí nádobí a nastříkáte to opět na sklo.

Přimrzlé otevírání dveří

Nejčastěji na tento zimní nepříjemný problém pomáhá gel na dezinfekci rukou, který dokonale odstraní led a obnoví původní mechanismus otevírání dveří. Stačí použít jen několik kapek na klíčovou dírku a do mezer dveří kolem. Je to mnohem jednodušší, než si zahřívat klíč a nechtěně se popálit.

Chcete-li předejít zamrzání ještě než k němu dojde, naneste do klíčové dírky trochu víceúčelového spreje WD-40. Bude to trvat jen několik minut, ale tento problém bude pro vás naprosotu minulostí.

Zablokované dveře

Aby nedocházelo k zamrznutí gumového těsnění dveří, použijte na to běžný olej na vaření ve spreji. Nastříkejte ho na gumové těsnění a setřete papírovou utěrkou. Hotovo!

Zamlžená okna

Otřete si okna gumovou houbičkou na čištění školních tabulí (na které se píše fixem). Okno se již nebude „potit“ a vy budete vše vidět jasně a zřetelně. Také si můžete starou ponožku nebo malý plátěný sáček vyplnit stelivem pro kočky. Tento trik umožní, aby byl vzduch méně vlhký a okna se tak už nebudou mlžit.

Led na bočních zrcátkách

Pokud se ráno nechcete zabývat zamrznutými bočními zrcátky, před nocí je natěsno zabalte do plastového sáčku. Ráno budou dokonalé čisté a vy budete mít více času na důležitější věci.

Zamrznutá nebo zamlžené světla

Očistěte světla od nečistot a naneste na ně tenkou vrstvu vosku. Ten nedovolí, aby se tam dostala voda či sníh. Účinek tohoto triku potrvá i několik týdnů.

Prokluzování kol na sněhu

Vezměte si rohože přímo z auta a dejte je pod kola – vytvoří to zatížení a vy budete schopni pokračovat v cestě. Také pomůže, pokud budete mít v kufru několik pytlů s kočičím stelivem. V případě, že váš vůz uvízne ve sněhu, nasypte trochu steliva pod kola a je po problému!

Nyní vám chladná a mrazivá zima nebude znepříjemňovat život, protože už znáte šikovné rady, o kterých jste předtím možná ani nevěděli.

Jezděte bezpečně a v pohodlí. Sdílejte tento článek i s vašimi přáteli a pomozte i jim!Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!