Jak ovládat tělo i mysl pomocí aktivních bodů na rukou? Stačí ruku podržet v této poloze
ZVedněte své ruce před sebe a podívejte se na ně. Co vidíte? Pouze své ruce? Mýlíte se. Zeptejte se reflexologa a uvidíte, že on uvidí mnohem víc než ruce. Existuje mnoho vědeckých výzkumů, které dokazují, že na našich rukou se nachází aktivní body, které dokážou ovládat naše tělo a mysl.

Aktivní body

Tato metoda aktivních bodů na rukou je poměrně stará, ale trvalo dlouho, než ji vědci brali  skutečně vážně. Aktivní body jsou propojeny s částmi našeho těla, díky čemuž ho dokážou ovládat.
Podívejte se, které pozice co ovlivňují a metodu vyzkoušejte doma.

Palec

Palce jsou zodpovědné za úzkost a bolesti hlavy. Pokud trpíte nervózní bolestí hlavy, jemně stiskněte palec zhruba na 5 minut. Reflexologové tvrdí, že to zmírní bolesti.

Ukazováček

Tento prst řídí svalové bolesti stejně jako pocity zklamání, strachu a rozpaků. Jak ukazují studie na Univerzitě v Minnesotě, pacienti s bolestmi zad a svalů se cítili lépe po cyklu reflexní terapie. Stačí tisknout ukazováček druhou rukou po dobu 5 minut.

Prostředníček

Stisknutí prostředníčku pomáhá, pokud se cítíte rozčílení, rozzlobení, nebo více unavení než obvykle. Studie prokazují, že takové cvičení snižuje krevní tlak a uklidní Vás.

Prsteníček

Negativní emoce a smutek zmizí, jestliže budete jemně tisknout Váš prsteníček po dobu 5 minut. Nezapomeňte zůstat v klidu a sledovat Vaše dýchání.

Malíček

Malíček je zodpovědný za sebeúctu, stres a nervozitu. Pokud jste náchylní ke snižování své hodnoty, měli byste opravdu myslet na masáž Vašeho malíčku po dobu 5 minut. Pokuste se přemýšlet nad něčím hezkým při masáži.

Dlaň

Stiskněte prsty jedné ruky uprostřed druhé dlaně. Masírujte ji v kruhových pohybech a třikrát se zhluboka nadechněte a vydechněte. Reflexologové říkají, že dlaň je středem všech Vašich pocitů a emocí. Výzkum ukazuje, že pravidelné masírování dlaní pomáhá předcházet nevolnosti, stresu, průjmu a zácpě.

Spojené dlaně

Tato pozice se často používá v meditaci. Pomáhá Vám soustředit se a dát si své myšlenky do pořádku. Stisknutím dlaní dohromady můžete zlepšit krevní oběh.

Surya Mudra

Tato póza Vám pomůže zlepšit trávení a metabolismus. Tato technika se používá také pro nízký krevní tlak a ztrátu chuti k jídlu.Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!