Jak pěstovat pistácie doma? Zvládnete to sami a ušetříte peníze
Pistácie jsou známé jako oblíbenou pochoutkou králů. Tomu se nikdo nemůže divit, protože jsou výborné, ale drahé. Kupovat pistácie v obchodě může být dražsí než jednoduchá večeře. Jen málo lidí ale ví, že si pistácie může vypěstovat doma.

Jak pěstovat pistácie?

Pistácie zbožňují děti ale i dospělí. Pokud tuto drahou pochoutku koupíme, vždy se seběhne celá rodina a za chvilku jsou pryč. Utracené peníze za malý sáček pistácií je pryč také. Pokud s tímto chcete zkoncovat, stačí koupit ještě jeden psolední balíček, ale nedovolit nikomu, aby ho snědl.

Budete potřebovat

  • jeden sáček čistých a nesolených pistácií
  • vlažná voda
  • papírové ubrousky

Postup

Pistácie namočte do sklenice s vlažnou vodou na 24 hodin. Pistácie ve vodě nabobtnají.
Pak je přeložte do navlhčeného papírového ubrousek nebo kuchyňské utěrky, přikryjte a vrch ještě postříkejte vodou. Můžete použít rozprašovač, nebo je jen pokapejte. Nechte vlhké ubrousky na talíři na okenním parapetu a čekejte zhruba 4-5 dnů.
Po uplynutí této doby se začnou na pistáciích objevovat malinké klíčky.
Dbejte na to, aby po celou dobu byl ubrousek vlhký, pistácie nesmí uschnout!

Sázení

Když budou klíčky dostatečné dlouhé, přesaďte je do květináče s půdou. Potřebují kvalitní a propustný substrát. Použít můžete například substrát na kaktusy s příměsí písku a rašeliny. Klíčící rostliny vkládejte do půdy tak, aby byl i klíček částečně pod zemí. Pistácie by neměla být půdou přidušený, jen lehce přikrytá.

Jak o pistácie pečovat?

Půdu pravidelně zavlažujte a rostoucí poklad nechte na parapetu až DOYMA nebude ze země trčet přibližně 12-15cm. Pak ji přesaďte do většího květináče, aby měla prostor růst a dávat plody. Při přesazování můžete použít sušší substrát, půda již nepotřebuje být neustále vlhká. Nyní se už nic nestane, ani když půda mezi zaléváním celkem proschne.
Nespoléhejte se však na to, že rostlina bude růst sama. Zálivku vyžaduje pravidelnou. Pravidelnost bude záviset na tom, jak rychle její proschne půda. Pozor si však dejte i na to, aby měla rostlina dostatečnou vlhkost vzduchu, proto ji každý den poprašte vodou z rozprašovače.

Videonávod

Tip

Nebuďte netrpěliví. Pistácie je přesně ta rostlina, která potřebuje dostatek času, dokud přinese první úrodu. Nebojte se proto, že vaše pěstování nebude úspěšné. Každý správný zahrádkář a pěstitel ví, že rostlinky potřebují svůj čas. Proto nezapomínejte na zlaté pravidlo – trpělivost růže přináší.
Předzvěstí plodů jsou první květy. Ty se na vašem stromečku objeví přibližně po třech-čtyřech letech. Rostlině dávejte dostatek pozornosti a péče. Časem vám to všechno vrátí. Hodně štěstí!Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!