Jak po svátcích zhubnout a nepřibrat ani gram? Recept, který ochrání před nabíráním na váze o svátcích
Každý z nás dokáže průměrně při svátečním posezení zkonzumovat 900 až 1600g jídla. To je obrovské množství, které se podepíše na naší váze a my po svátcích přemýšlíme, jak nabbranou váhu shodit.

Informace

Vzhledem k tomu, že hodování trvá i několik dní a nevyhneme se ani alkoholu, vás ani nenapadne, že během těchto pár dní můžete přibrat i několik kilo. Pro ty, kteří si dávají pozor na svou váhu, máme pár triků, jak to nepřehnat.

Proč se přejídáme?

Často je přejídání zapříčiněno psychologickou závislostí na jídle a zvyky, které jsme měli již od dětství. Tendenci přejídat se mají i lidé, kteří nemají v těle dostatek vitamínů, minerálů a dalších živin. Tito lidé by měli pravidelně konzumovat ovoce, zejména granátové jablko, citrony, kiwi a banány.

Kefír se skořicí

Hodinu před tím, než si sednete ke stolu, vypijte 1 sklenici nízkotučného kefíru, do kterého přidáte 1 čajovou lžičku skořice. Vůně skořice výrazně snižuje chuť k jídlu, žaludek bude naplněn a nesnesitelný hlad před jídlem zmizí. Pokud nemáte rádi kefír, můžete jej nahradit bílým jogurtem.

Salátový talíř

Vyplňte si talíř listovým salátem, díky kterému bude vypadat vždy plnější a vy si už
nebudete chtít na brát ještě více. konec konců, sníst můžete i samotný salát – nepřijmete žádné kalorie, jen živiny!

Všechno se to dá vysvětlit procesy probíhajícími v našem mozku. při pohledu na prázdný talíř vam mozek vyšle signál, abyste ho zaplnili jako tetris – trochu jídla do každého rohu. Tento trik můžete využít při každé velké oslavě či svátcích, pokud se nechcete zbytečně přejídat.

Svěží dech

Pomůže vám zubní pasta a kartáček nebo žvýkačka s příchutí máty. Když máte pocit, že se co nevidět přejíte, dietologové radí, abyste si vyčistili zuby nebo začali žvýkat žvýkačku. Zbytky jídla, které uvízly v zubech, dráždí chuťové pohárky a ty nás povzbuzují dopřát si ještě více jídla. Pokud si tedy umyjete zuby, máte po problému.

Pásek

Dejte si na sebe módní opasek a jakmile začnete pociťovat tlak na vašem břiše, je to signál pro tělo, že už máte dost. Pokud se vám k oblečení opasek nehodí, můžete si pod oblečení obvázat tenkou šňůrku. Tato metoda se dá využít i při každodenním životě.

Kouzelný příbor

Zkuste si vzít lžíci do druhé ruky, například, pokud jste pravák, tak do levé. Asi se vám nebude jíst velmi pohodlně a nakonec toho sníte mnohem méně. Prostřednictvím této metody si budete dávat pozor na to, co děláte a záměrně budete mít pod kontrolou to, co a kolik toho sníte.

Doporučení

Tyto tipy jsou vhodné zejména pro ty, kteří si sledují svoji postavu a chtějí zhubnout. Nemusíte je praktikovat pouze během vánočních svátků a kromě toho, pokud si takto budete kontrolovat množství snězeného jídla, můžete jíst takřka cokoliv, dokonce i sladkosti v přiměřeném množství.

Tyto tipy jsou vhodné zejména pro ty, kteří si sledují svoji postavu a chtějí zhubnout. Nemusíte je praktikovat pouze během vánočních svátků a kromě toho, pokud si takto budete kontrolovat množství snězeného jídla, můžete jíst takřka cokoliv, dokonce i sladkosti v přiměřeném množství.Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!