Jak používát 15 tajných klávesových zkratek, které vám naprosto usnadní život?
Stále se vám nedaří pracovat účinně s počítačem nebo se v nich docela dobře vyznáte? Využíváte počítač i v práci nebo jen doma, na surfování po internetu? Ať už patříte k jakékoliv skupině, díky následujícímu článku si můžete jednoduše usnadnit svou práci…

Klávesové zkratky

Zde jsou klávesové zkratky, které přijdou vždy vhod. I když existuje neuvěřitelné množství klávesových zkratek, načež si jimi zatěžovat hlavu? Vypsali jsme vám ty nejužitečnější, které budete potřebovat. Klidně si je zaznamenejte na papír k počítači a časem se jejich naučíte. Jsou opravdu skvělým pomocníkem.

F2

Většina lidí klávesy s označením F vůbec nevyužívá, což je velká škoda. Stisknutím F2 jednoduše přejmenujete jakékoliv složky.

Alt + F4

Chcete-li rychle zavřít okno prohlížeče nebo nějaký program, pomocí této zkratky to uděláte ihned.

Alt + Backspace

Pracujete na nějakém textu a omylem se vám stane, že se vymaže? Nemusíte věšet hlavu a bát se, že to budete muset psát znovu. Stačí použít tuto šikovnou klávesovou zkratku.

Ctrl + Shift + N

Velmi oblíbená a zároveň užitečná zkratka. Usnadní vám klikání v případě, že chcete vytvořit novou složku. Pokud tuto zkratku použijete ve vyhledávači Google Chrome, otevřete ní novou kartu v anonymním režimu.

Ctrl + T

Otevřít novou kartu v prohlížeči? Nemusíte sahat po myšce. Stačí využít tuto zkratku.

Ctrl + Shift + T

Surfujete po internetu, čtete nějaký článek nebo omylem zavřete okno s obsahem, který by vás ještě v budoucnu zajímal? Pokud nechtěně zavřete okno v prohlížeči, pomocí stisku ctrl, shift a písmene T se okno obnoví.

Alt + Tab

Ať už pracujete v nějakém programu, prohlížíte si fotky ve složce nebo máte otevřených několik oken v prohlížeči, pomocí této zkratky mezi nimi můžete jednoduše přepínat. Stačí podržet alt a klikáním na druhou klávesu přepínat mezi otevřenými okny, z nichž si můžete vybrat. Skvělá pomůcka, pokud toho máte na počítači rozpracovaného poměrně dost.

Ctrl + Esc

Zkratka, která slouží k otevření nabídky start.

Windows + L

Pomocí samotné klávesy windows se dostanete do funkce start. Pokud však toto tlačítko zkombinujete s písmenem L, velmi jednoduše a bleskově zamknete účet, na kterém pracujete. Takže pokud máte něco rozpracované například v práci a chcete se vyhnout pohledem během toho, jak půjdete na oběd, obrazovku uzamknete díky této kombinaci.

Windows + M

Pokud máte otevřený velký počet oken, nemusíte je minimalizovat zvlášť. Stačí využít tuto klávesovou zkratku.

Shift + Delete

Velmi šikovná kombinace, ale je jen pro opatrných. Vymažete ní složky v koši, ale natrvalo. Takže pokud si nejste jisti, zda dané soubory ještě budete potřebovat, raději to nezkoušejte.

Ctrl + Alt + Delete

Trojice, kterou byste si měli zapamatovat navždy. Pomocí těchto kláves totiž otevřete správce úloh. Neocenitelný “trik”, pokud vám přestane pracovat program, něco se zasekne a váš počítač jednoduše nereaguje na nic.

Ctrl + A

Stará známá klasika, pokud chcete označit celý text, na kterém pracujete nebo text v jakémkoliv okně prohlížeče. Nemusíte ho tak označovat zdlouhavě a kopírování je mnohem rychleji.

F5

Máte otevřenou stránku a čekáte na nejnovější zprávy, nové informace a jednoduše ji chcete aktualizovat? Klepněte na F5.

Ctrl + N

Díky této zkratce otevřete novou kartu v prohlížeči, zduplikujete otevření složky nebo v programu v němž právě pracujete otevřete nový dokument.Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!