Jak používat 8 tajných funkcí telefonu?
Dnes bychom asi těžko našli osobu, která ve svém kapse nenese absolutně nepostradatelný smartphone. Je mnoho lidí, kteří nevědí o všech úžasných věcech, jejichž jsou tato zařízení schopné.

Funkce mobilního telefonu

Proto bychom chtěli ukončit tento začarovaný kruh nevědomosti a říci vám o 7 nejvíce fascinujících funkcích Androidu.

Nejjednodušší způsob jak ušetřit energii v baterii

Pokud si nastavíte černé nebo jednoduché pozadí na vašem displeji, automatické podsvícení pixelů se vypne a vy zjistíte, že vaše baterka vydrží nabitá mnohem déle. Tato možnost zatím není přístupná pro všechna zařízení Android, ale už je nainstalována na většině Samsung smartphonech a tabletech. Rozhodně to vyzkoušejte

Mluvený text

Nemusíte si tento článek jen číst, ale můžete ho už i poslouchat, pokud máte Android. Takže pokud preferujete informace poslouchat, namísto jejich čtení, jděte do Nastavení – Výstup převodu textu na řeč a možnost zapněte.

Dálkové ovládání

Jděte do Nastavení – Zabezpečení – Správci zařízení, a zaklikněte políčka vedle Správce zařízení Android, Dálkově lokalizovat toto zařízení, a Povolit dálkové uzamčení a vymazání. A teď když svůj smartphone ztratíte, jej můžete lokalizovat a zablokovat bez ztráty dat přes tuto stránku.

Zapnout host mód

Chcete-li svůj mobil dočasně někomu půjčit, ale zároveň uchovat své soukromé informace důvěrné, zapněte si hosty mód. Přejděte po obrazovce shora dolů dvěma prsty, a klikněte na ikonu uživatele v pravém horním rohu. Objeví se ikonka Přidat uživatele, a vy si budete moci vybrat, k čemuž bude mít osoba, manipulující s vaším smartphonem, přístup.

Lupa obrazovky

Lidé, kteří mají problémy se zrakem ani netuší jak moc jim tato funkce může pomoci. Jděte do Nastavení – Usnadnění přístupu – Gesta přiblížení. Pak budete moci přiblížit ledajakou část displeje jednoduchým poklepáním.

Hotspot

Není nutné kupovat oddělen 3G modem nebo router pro použití Internetu i na jiných zařízeních, protože váš smartphone to zvládne i sám. Jděte do Nastavení – Tethering a přenosný přístupový bod, a zapněte Přenosný WLAN hotspot. To je vše!

Kontrolujte váš smartphone pohybem vaší hlavy

Někdy se dostanete do situace kdy potřebujete použít váš telefon, ale vaše ruce jsou zaneprázdněné nebo je venku příliš chladno na složení rukavic. I na toto však máme řešení! Pokud si nainstalujete zdarma aplikaci EVA Facial Mouse budete schopni kontrolovat své Android zařízení pomocí pohybů své hlavy!

Tajná hra

Počínaje s Android 2.3 Gingerbread, Google vložil malý dárek pro uživatele do každého zařízení. Má to, ale malý háček, najít ho může být občas dost náročné. My vám však přesto poskytneme instrukce, abyste ho mohli najít. Nejdříve jděte do Nastavení a vyberte možnost Informace o telefonu nebo Informace o tabletu. Rychle několikrát klikejte na Verze systému Android a když se vám zobrazí malý „marshmallow„, rychle klikněte i na něj a speciální mini hra se vám zobrazí. Stále jste ji nenašli? Tak na co ještě čekáte?Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!