Jak používat 9 funkcí smartphonu o kterých většina uživatelů nemá tušení? Tohle byste měli vědět
Chytré telefony jsou součístí našich životů, ale jejich nástup byl natolik rychlý, že ne každý je chopen je plně ovládat a využívat jejich funkce. Pokrok ale zastavit nelze a aktualizace posunují tyto přístroje k dokonalé všemocnosti.

Smartphone

Věříme, že každodenní úkony na vašem zařízení může být mnohem jednoduší než doposud. ukážeme vám seznam velmi dobrých rad, které vám usnadní voládání vašeho zařízení.

Skener, který je vždy po ruce

Víte, že přímo do telefonu můžete skenovat jakýkoliv dokument, který potřebujete? Stačí vám k tomu funkční fotoaparát na vašem zařízení. Stáhněte si do telefonu příslušnou aplikaci, která rozpozná dokument a následně uloží do telefonu.

Klonovací aplikace

Nové verze Android má k dispozici nabídku App Cloner. Ta majiteli umožňuje požadouvanou aplikaci duplikovat pohým kliknutím. Tato funkce se stává užitečnou pro všechny lidi, kteří na sociální sítě vstupují s různými účty.  Pro ty, kteří by tuto funkci rádi využívali, ale jejich telefon ji nemá, si mohou stáhnout aplikaci určenou k duplikování.

Přepněte smartphone na digitální váhu

Svůj chytrý telefon můžete zároveň využívat také jako váhu na malé přeměty. Existuje speciální aplikace, která smartphone přemění na váhu. Stačí nainstalovat danou aplikaci, vzduchovým polštářkem nebo například mincí váhu nastavíte a během chvilky můžete vážit cokoli vás napadne.

Přepnutí do režimu dvou oken

Přejete si číst elektronickou knihu a zároveň využívat slovník? Můžete využívat oboje i bez přepínání obrazovky. Stačí dovolit režim více oken. Aby sjte tuto funkci zapnuly, stačí otevřít správnou aplikaci a podržet tlačítko “seznam úloh”, které se nachází napravo od tlačíka “domů”. Ne každý smartphone ale tuto funkci obsahuje.

Stahování videí a zvuků ze služby YouTube

V nastavení Google najdeme aplikaci, která uživateli umožňuje stahovat videa přímo z YouTube. Najdeme všaka le i spoustu jiných aplikací zdarma, které stáhnout videa z YouTube umožňují také. Všechny aplikace pracují na podobném principu.

Nouzový režim

Nouzový režim je nutný pro odstranění a ladění různých aplikací od střetích stran. Ty často narušují samotné funkce telefonu. Pokud chcete bezpečný režim zapnout, zapněte zařízení a poté tlačítko znovu podržte. Jakmile se vám na dispeji zobrazí nabídka, stiskněte tlačítko “Off” nebo “power off” přímo na obrazovce.

Spojte dva smartphony

Smartphony nyní obsahují funkci  One-Touch-Go, díky které můžete propojit dva smartphony. Potřebujete k tomu USB adaptér s mikro-USB kabelem. Jakmile telefon identifikuje dotyčný kabel s adaptérem, můžete telefony propojit.

Offline mapy

Mobilní internet má v teleofnu dnes snad každý, ale jsou situace, kdy potřebujeme využít mnoho dat a je škoda si je čerpat. To platí především o datech v zahraničí. Proto je nejlepším řešením offline mapy, které můžete využívat kdekoliv i bez přístupu internetu a utrácení peněz.  Stačí si stáhnout online mapy do telefonu a následně vypnout data během využívání GPS. Vaše poloha bude zobrazena v mapách, ale další data čerpat již nebudete.

Platba telefonem

NFC moduly jsou postveny již v mnoha modelech etelefonů a díky tomu můžete svou kreditní kartu propojit s mobilním telefonem. Díky tomu můžete platit svým telefonem, kde budete potřebovat.

Neomezené vyhledávání

Pomocí aplikace Google Goggles najdete vše, co chcete. Rozlišovací způsobilost této aplikace spočívá v tom, že namísto psaní dotazů používáte svůj fotoaparát smartphonu. To je obzvláště výhodné při hledání potravin, zboží pro domácnost, obrázků a čárových kódů.Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!