Jak poznat 8 odporných návyků, které ve skutečnosti nejsou vůbec špatné?
určitě už jste slyšeli o tom, že trvá 21 dní, než se daná činnost stane trvalým zvykem. Toto tvrzení se ale neprokázalo a podle psoledních vedeckých studií je potřeba 66 dní, aby se naše chování stalo zvykem zcela automatikcým. ne všechny návyky jsou ale tak hrozné, jako na první pohled vypadají.

Zlozvyky

Všichni máme nějaký zlozzvyk, který děláme i když bychom s tím nejradši přestali. Často se za tyto zvyky i stydíme, ale vězte, že ne každý zvyk, který vypadá jako špatný, opravdu špatný je.

Čůrání ve sprše

Možná je nevhodné o tom mluvit, ale vědci zjistili, že téměř 75 % lidí to udělalo alespoň jednou v životě.
Ve skutečnosti se nemusíte stydět – kyselina močová a čpavek ve Vaší sprše mohou pomoci zabránit vzniku houbových infekcí na Vašich nohou. Také, pokud se rozhodnete močit při sprchování, můžete ušetřit peníze za vodu a toaletní papír.

Plivání

Plivání může vypadat nechutně, zvlášť pokud se to děje na veřejných místech. Nicméně, když cvičíte, může Vám to pomoci snadněji dýchat.
Normálně dýcháte nosem – ohříváte vzduch a zvyšujete jeho vlhkost, čímž umožňujete tělu absorbovat kyslík účinněji. Ale když cvičíte, máte tendenci dýchat přes Vaše ústa a to způsobuje, že produkujete více slin, které zasahují do Vašich dýchacích vzorců. Proto je zcela normální se zbavit nadměrného hlenu produkovaného při běhání tím, že ho vyplivnete.

Žvýkačka

Přestože žvýkačka nemá žádné výživové výhody, bylo vědecky prokázáno, že žvýkání poskytuje lepší koncentraci než kofein. Žvýkání žvýkačky Vám pomůže soustředit se, zvýšit paměť, snížit stres a vyvážit Vaše hormony zvýšením hladiny kortizolu.

Prdění

I když si nejste jisti, že se to děje, Vaše tělo uvolňuje plyn asi 14kx denně a asi 3-5x během Vašeho spánku. Zpravidla začne Vaše zažívací ústrojí produkovat oxid uhličitý a metan přibližně 6 hodin po jídle a právě prdění pomáhá tělu se ho zbavit. Pokud se snažíte zadržet plyny, může dojít k bolesti břicha, nebo nadýmání.

Říhnutí

Dobré říhnutí poté, co jste měli obrovské jídlo, je skutečně dobré pro Váš žaludek, protože to pomáhá zmírnit jeho množství vzduchu. Zatahováním břicha a udržováním plynu v žaludku však můžete způsobit rozlití žaludeční kyseliny, což může způsobit bolest na hrudi.
Pokud však trpíte příliš dlouho po celý den, pravděpodobně byste měli také navštívit lékaře, protože to může být symptom refluxní choroby.

Kousání nehtů

Když si uhryznete nehet, konzumujete některé z bakterií, které jsou na nich a pod nimi. To vede k tomu, že Váš imunitní systém začne produkovat bílé krvinky, které pomáhají bojovat s těmito bakteriemi. Vaše tělo také registruje bakterie ve své paměti, takže jestliže se s jistou bakterií setkáte podruhé, už budete mít lymfocyty, které ji dokážou porazit.
Některé studie navíc ukazují, že děti, které si žužlají palce, nebo si koušou nehty, mají menší pravděpodobnost, že budou trpět alergiemi.

Šťourání v nose a konzumace holubů

Podle některých studií může tento strašný zvyk skutečně pomoci zvýšit imunitní systém, protože sliz, který jíte, obsahuje slinné muciny, které pomáhají bojovat proti bakteriím napadajícím dutiny. Když jíte své holuby, spouštíte imunitní systém, a tím se bráníte proti tomuto typu bakterií.

Vynechání sprchy

Pokud se každý den sprchujete, oplachujete z Vaší pokožky a vlasů některé esenciální oleje, které jsou nezbytné k jejich hydratování a ochraně. Dokonce i horká voda bez mýdla může zničit mnoho užitečných bakterií, které Vaše kůže potřebuje, aby zůstala zářivá a pružná. Je tedy naprosto přirozené a dokonce i zdravé, abyste přeskočili sprchu jednou, nebo dvakrát týdně.

Máte nějaké „odporné“ návyky?Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!