Jak poznat blížící se infarkt? 8 signálů, které ukazuje tělo
Většina z nás si infarkt představuje pod velkou bolestí na prsou, která se objeví v nejméně očekávané situaci. Infarkt nemusí ale vůbec přijít za takových okolností. Existuje také takzvaný tichý infarkt, který udeří zcela bez varování. Proto i minimálním příznakům musíme věnovat dostatečnou pozornost.

Přiznaky infarktu

Infarkt se může projevovat u každého trošičku jinak. Příznaků, že se infarkt blíží je několik a každý může pociťovat jinou intenzitu jednotlivých potíží.

Kašel

Přetrvávající kašel může být signálem infarktu. Jde o následek nahromadění tekutiny v plicích. Někdy to i znamená vykašlávání krvavého hlenu z plic. Toto byste rozhodně neměli přehlédnout a okamžitě bez odsouvání zajít k lékaři!

Únava a zadýchávání

Takovým způsobem vám tělo říká, že potřebuje odpočinek, ale zároveň to může být příznakem problémů se srdcem. Pokud se často cítíte unavení nebo vyčerpaní, měli byste navštívit kardiologa

Tyto příznaky jsou typické a nebezpečné – u žen nebo mohou hlásit nebezpečí infarktu několik měsíců dopředu.

Úzkost a slabost

Ne nadarmo se říká, že při strachu, obavách nebo panice se cítíme jako by se nám svírala hruď. I tak se projevuje hrozící infarkt – lidé ho popisují jako náhlý a naléhavý strach ze smrti a vnímání bezprostřední hrozby.

Bolest v různých částech těla

Bolest a brnění, se často projevuje v podobě křečí, které mohou vystřelovat do různých oblastech těla. Pozor především pokud vám brní v levém rameni. Dalšími příznaky je bolest v ramenou, zádům, v nadbřišku, dokonce v krku nebo dolní čelisti.

Problémy s trávením, nevolností, zvracení

Tyto příznaky pociťujete před infarktem až v 80 procentech všech případech. Nebezpečné může být právě to, že málokdy se to spojuje se srdcem a často se to mění s následky nějakého jídla nebo s pálením žáhy.

Pocení

Větší pocení souvisí s důsledkem fyzické aktivity – patří však také k častým příznakem blížícího se infarktu. Pumpování krve přes cévy, zúžené krevní sraženiny, je pro srdce namáhavé. Tělo se proto brání pocením, aby se vyrovnalo s tělesnou teplotou. Studený pot a bledá, lepkavá pokožka a většinou pocení v noci, může být to nejhorší. Proto se okamžitě jděte vyšetřit a poslat na EKG.

Bolest a tlak v prsou

I když se skutečně nevyskytuje ve většině případů, tak i tak patří k nejtypičtějším příznakům. Pokud to pocítíte, měli byste někoho poprosit aby zavolal záchranku. nepokoušejte se dostat do nemocnice sami, nemuseli byste do nemocnice přijít, cestou byste mohli ohrozit sebe a také okolí. Nic nezkazíte, když si vezmete aspirin – pomáhá při ředění krve.

Oteklé nohy

Selhání srdce způsobuje zadržování vody v těle. Výsledkem jsou otoky, nejčastěji v kotnících, lýtkách nebo na břiše, často se to doprovází nevysvětlitelným přibíráním – ve skutečnosti přibíráte na váze kvůli obsahu zadržované vody.Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!