Jak poznat člověka, který zbytečně vysává vaší energii a neustále si stěžuje?
Mezi dobré vlastnosti člověka určitě řadíme, pokud člověk dokáže projevit své empatie k jinému člověku. Je ale důležité vědět, jak správně tuto empatii užívat. Pokud jste právě hovořili s osobou a po tomto rozhovoru jste vyčerpaní, zamyslete se nad tím, zda vám dotyčný jen zbytečně nebere enrgii.

Energie

V životě se neustále setkáváme s nejrůznějšími problémy. Jsou zde i příbuzní a přátelé, které ochotně vyslechneme ať už si stěžují na na něco nebo někoho.
Je přirozené, že lidé chtějí nějak zmírnit napětí, které úrávě pociťují. Na druhou stranu neustálý poslech stížností jiných lidí odebírá naši energii.

Vliv negativního člověka na náš život

Jsou lidé, kteří mluví o svých problémech, aby získali od druhých podporu a pomoc, zatímco jiní lifé házejí své neštěstí rovnou na druhé. Proto se musíte naučit rozlišovat tyto dva tipy lidí. Může se totiž stát, že lidé, kteří patří do druhé kategorie vás začnou brát jako necitlivého egoistu, když se rozhodnete hrát s nimi jejich hru. Budou se snažit Vám vnucovat jejich pocity. Takovému tipu lidí se musíte vyhnout.

Proč neposlouchat stížnosti

Jednoduše proto, že ten, kdo si neustále stěžuje, ve svém životě nic nezmění. Je to sice jeho pohled na svět, a vy tuto osobu můžete ochotně poslouchat, ale jak jí pomůžete? Nijak. Nepotřebuje pomoc, ráda si stěžuje, ale rozhovor bez účelu nemá smysl. Někdy si stěžuje podvědomě, někdy záměrně, aby odstranila pocit viny za své selhání.

Špatné myšlenky

Nikdy nevyřešíte problém, pokud si budete stále jen stěžovat, protože ho nechcete řešit. Vše, co vaše duše chce, je najít osvobození od odpovědnosti za svůj vlastní osud. To je, ale nemožné.

Stížnosti druhých

Naši energii ztrácíme úplně zbytečně. Chceme pomoci, ale řešení problému nepřijde jen tak. Zkoušíme přemýšlet znovu a znovu nad výsledkem což vede pouze k totálnímu vyčerpání.

Co můžeme udělat, abychom se nestali vrbami věčně stěžujících si lidí?

Bezpečná vzdálenost

Na začátku se možná dotyčný urazí. Pokud by všichni přestali poslouchat jeho nekonečné tlachání o marnosti bytí, musel by konečně vyřešit své problémy, místo toho, aby o nich jen neustále mluvil.
Pokuste se vysvětlit stěžujícímu, že on jediný, je zodpovědný za jeho vlastní problémy. Dobře, možná jste si ho vyslechli, ale neztrácejte zbytečně čas vysvětlováním toho, že určitě existuje vnější problém, který způsobil všechny jeho problémy

Slabost

Stěžovatelé jsou dobrými manipulátory, proto jim nikdy neukazujte svou slabost a ochotu diskutovat s ním nad jeho oblíbeným téma, při kterém si může stěžovat.

Hranice

Požádejte ho, aby respektoval vaše právo na osobní prostor a také výběr tématu rozhovoru nechte na vás. Na rovinu řekněte, že nechcete celou dobu diskutovat o “tragédiích a problémech”.Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!