Jak poznat, co o vaší osobnosti říkají chodidla? Krátký test
čtení z dlaně, z tvaru nehtu, z očí a mnoho dalších. To určitě všichni známe, ale znáte čtení charakteru člověka z jeho vlastních chodidel. Nejde o žádnou hloupost, skutečně lze lecos vyčíst z chodidel. Chodidla mají mnoho rysů, kterých si obyčejně vůbec nevšimneme.

Chodidla

Chodidla jsou mnohem zajímavější než si myslíme a zaslouží si mnohem větší pozornost, než sem jim většinou dostává. Ukážeme vám 10 typů nohou, podle kterých můžete přečíst svůj charakter.

Římská noha

Tzv. římská noha je nejčastějším typem nohy nebo chodidla. Prsty jsou v poměru k samotnému chodidlu přiměřené velikosti, přičemž palec je největší.
Lidé s tímto typem chodidla mají tendenci být velmi společenští a upřímní.
Často je okolí považuje za charismatických, takže se nebojí být středem společnosti a mnozí z nich jsou podnikatelé, což svědčí o jejich sebevědomí a odvaze.

Selská noha

Když mají všechny prsty téměř identickou délku, působí jakoby měli obdélníkovou stopu. Od toho je odvozeno i jejich pojmenování, jde o tzv. selské chodidla.
Lidé s tímto typem chodidla mají tendenci být rozhodní a klidní. Podobné vlastnosti se v minulosti připisovaly sedlákům.
Dodnes používáme pojem „zdravý selský rozum“, který označuje rozvážného a rozumného člověka. Majitelé takových chodidel jsou většinou spolehliví a praktičtí.

Řecká noha

Majitelé takových chodidel jsou známí jako lidé ohně. Charakteristickým rysem takové nohy je rozšíření druhého prstu, který bývá zpravidla delší, než palec. Lidé s řeckým typem nohy mají tendenci být ohniví, nadšení, motivující okolí.
Řecku nohu mívají často umělci a sportovci, čili zástupci kreativity a sportovního ducha. Podobně jako majitelé římské nohy, ani lidé s řeckým chodidlem nemají problém s poutání pozornosti.

Roztažená noha

Tyto chodidla působí jako velmi úzké, je to však jen oční klam. Způsobený je tím, že prsty jdou jakoby z kopce dolů.
Palec je obecně největší ze všech prstů a směrem dolů se velikost ostatních prstů rovnoměrně snižuje. Lidé s tímto typem chodidla si cení své soukromí a jsou tajnůstkářští.
Neradi o sobě mluví a také jsou neradi na výsluní. Mohou však být náladoví a nejednou i impulzivní.

Noha s těžko oddělitelným malíčkem

Existuje skupina lidí, která nedokáže oddělit malíček na svém chodidle od sousedního prstu. Takoví lidé mají rádi rutinu a stereotyp.
Tyto aspekty života jim dodávají pocit bezpečí. Jsou velmi spolehliví a věrní a jejich okolí je vnímá jako vynikajících společníků.

Noha s lehce oddělitelným malíčkem

Na rozdíl od těch, kteří malíček nedokáží oddělit od sousedního prstu, tito lidé dokáží s malíčkem na noze pravý opak. Často mají potřebu něco ve svém životě měnit. Rutina a stereotyp je činí nešťastnými.
Velmi snadno se začnou nudit a charakteristické jsou například tím, že někdy dělají bláznivé věci. Oni to tak sice nepociťují, ale jejich okolí má pocit, že jim něco chybí a proto na sebe potřebují poutat pozornost.

Zakrnělý malíček

Lidé se zakrslým malíčkem na obou chodidlech bývají často pyšní a chtějí mít ve všem pravdu. Za svými cíli jdou bez ohledu na další možné následky. Společností jsou vnímáni jako mimořádně nekonvenční.

Mezera mezi druhým a třetím prstem

Lidé, kteří mají postavení prstů na chodidle takové, jako by měli mezi prsty díru resp. mezi druhým a třetím prstem mají výraznou mezeru, dokáží oddělovat své emoce od běžného pracovního života. Jednoduše řečeno dokážou si udržovat emocionální odstup, čímž si značně usnadňují život.

Nakloněný třetí prst

Lidé s nakloněným třetím prstem rádi plánují věci kupředu. Výsledkem tohoto plánování je důslednost a organizovanost. Téměř vždy mají vše pod kontrolou a to bez ohledu na situaci, v jaké se ocitnou.

Úzká základna na druhém prstu

Základna druhého prstu je úzká ve srovnání s horní částí špičky nohy. Při takových osob je pravděpodobné, že jde o expresivních lidí.
Rádi zveličují a když jsou v dobré náladě, vyzařují kolem sebe pozitivní energii. Tehdy jejich okolí přímo zbožňuje, naopak když jim náladu něco pokazí, nejlépe uděláte, když od takového člověka odejdete co nejdále.

 Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!