Jak poznat, co vede partnera k nevěře? 8 faktorů, které za to můžou
Scénářů o nevěře znáte z filmů i z vyprávění skutečně mnoho a zdají se být nekonečné. Co ale člověka nutí takto jednat? Kdo za nevěru může? To jsou otázky, které často zaznějí, pokud partneři tento problém řeší.

Nevěra

Známe názory psychologů a výsledky vědeckých experimentů. Ty mluví o okolnostech, které riziko nevěry rapidně zvyšují. Monžá díky tomu budete mít méně otázek a mnohých věcí si všimnete sami.

1. Absence emoční intimity

Neschopnost vést důvěrné rozhovory se svým partnerem a nedostatečná podpora přimějí jak ženy, tak muže k podvádění. Existuje stereotyp, že hlavním motivem muže je sex. Ale ve své knize Pravda o podvádění, manželský poradce Gary Neuman říká, že 47 % jeho mužských klientů, kteří podváděli, mluvilo o absenci emoční intimity.
Situace se stává obtížnější, protože muži nechtějí ukazovat své pocity a ženám může chybět skutečnost, že jejich milovaný potřebuje podporu. Možná to později zjistí, ale je příliš pozdě, nebo to dokonce ignorují.

2. Vliv zkušeností a společnosti

Pokud osoba již měla zkušenosti s nevěrou během svého předchozího vztahu, existuje obrovská pravděpodobnost, že bude jednat stejným způsobem s novým partnerem. Je zajímavé, že lidé, které máte kolem sebe, také ovlivňují tendenci k nevěře. V jednom anonymním průzkumu více než 75 % mužů, kteří se dopustili cizoložství, naznačili, že jejich přátelé také podvádějí své manželky.

3. Nudný intimní vztah

Nedostatek jasných nových emocí v sexuálním životě člověka je důvodem, proč se 70 % mužů a 49 % žen rozhodne podvádět. Je třeba poznamenat, že lidé, kteří odpovídali již výše, také uvedli, že jejich vztahy byly obecně šťastné: bez velkých skandálů či zklamání.

4. Zranitelnost kvůli krizi středního věku

Všichni mají chvíli v životě, kdy začnou shrnovat celkové výsledky uplynulých let. Někteří lidé dospívají k závěru, že všechno je v pořádku a jiní začínají prožívat tzv. krizi středního věku, v důsledku čehož mohou být zranitelní, naskytne-li se jim nějaké pokušení. Výzkum ukazuje, že se to obvykle stává ve věku 29, 39, nebo 49 let – těsně před novou dekádou.
Samozřejmě to neznamená, že dobrý rodinný muž a milující manžel najednou podvádí, jakmile mu odbije 39. rok života. Věk je jen doprovodný faktor, který může zhoršit další okolnosti, jež vedou lidi k podvádění.

5. Nadměrný zájem o sociální sítě

V párech, kdy jeden z partnerů věnuje příliš mnoho času Facebooku nebo jiným sociálním sítím, narůstá riziko nevěry. Protože závislí na sociálních sítích se mohou budit dříve, nebo chodit spát později, mohou tak opouštět své milované, jen aby si přečetli nové příspěvky.
Virtuální vztahy mohou způsobit hádky v opravdovém vztahu a virtuální komunikace se může stát skutečnou. Oba faktory vytvářejí příznivé prostředí pro cizoložství.

6. Pracovní a služební cesty

Podle jednoho z průzkumů je více než 1/3 podvádějících mužů váženými obchodníky, kteří podvádí své milované ženy během služebních cest. A 13 % žen má aférku ve své práci. Pravděpodobnost podvádění při práci se zvyšuje během 6. až 9. roku života v manželství. Tyto roky jsou nejkřehčí a obecně vyžadují spoustu úsilí, aby vztah vydržel.

7. Nedostatek oxytocinu

Oxytocin, nazývaný také objímací hormon (který stoupá při intimním kontaktu), hraje důležitou roli při vytváření a udržování důvěry ve vztahu. Vědci si myslí, že nedostatek tohoto hormonu se může stát spouštěčem, pokud jde o podvádění.
V jednom experimentu byl několika ženatým mužům vstříknut oxytocin, při seznámování se s atraktivní ženou a bylo jim řečeno, aby se k ženě přiblížili, co nejblíže chtějí. Účastníci, kteří dostali dávku tohoto hormonu, trvali na větší vzdálenosti mezi nimi a ženou než ti, kteří dostali placebo.

8. Nemůžete vybrat jinou cestu

Lidé, kteří si nemohou představit svůj život bez adrenalinu, si ho také často nemohou představit bez nevěry. Bez ohledu na věk, zkušenosti a další kritéria tito lidé podvádějí a ospravedlňují sami sebe, že se dle jejich přirozenosti nemohou chovat jinak.
Skutečné důvody pro toto chování se liší a mohou být skryty uvnitř člověk (emocionálně). Pravdou je, že je velmi obtížné a téměř nemožné, aby všichni byli monogamní.

Závěr

Odborníci naznačují, že obecně se jedná o soubor uvedených faktorů, který se stává důvodem k podvádění. Nikdy nejde pouze o jeden z nich. Kromě toho se řada párů nerozpadne ani po této životní situaci a snaží se zachránit své manželství. Některá manželství se pak stávají ještě silnějšími.Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!