Jak poznat důvody, proč vás pes olizuje a proč mu to zakázat kvůli vašemu zdraví?
Váš milovaný čtyřnohý přítel vám svou lásku rád prokazuje olizováním, ale ani on a často ani my si neuvědomujeme, že nás tímto projevem lásky může ohržovat. Jeho jazyk je plný bakterií a mikroorganismů a my vám řekneme, na co si dávat pozor.

Jsou psí ústa čistší než lidská?

Ne. Tento mýtus je hodně rozšířený, ale naprosto nesprávný. Marty Backerová ve své knize uvádí: „Jediné, co potřebujete udělat na ověření této teorie je dívat se, sledovat a vonět. Pak rychle zjistíte, že to není pravda. Psi se hrabou v odpadcích. Když se pozdraví lidé, poplácají se po rameni. Psi si navzájem očichávají zadky.„

John Oxford, profesor virologie a bakteriologie Univerzity královny Marie v Londýně vysvětluje, že jak mnoho bakterií se nachází v psí tlamě i na jwho čumáku: „Nejde jen o to, co se nachází ve slinách. Psi tráví polovinu svého života s čenichy zastrčenými ve špinavých koutech či očichávání výkalů jiných psů. V jejich tlamách se proto nachází obrovské množství bakterií, virů a parazitů různého druhu.„

Infekce u ženy z Velké Británie

Uvedené patogeny mohou způsobovat nepříjemná onemocnění, která lidskému zdraví opravdu škodí. O tom se na vlastní kůži přesvědčila i jedna žena z Velké Británie.
Dostala infekci ze slin svého milovaného italského chrta. Dokonce si ani nevšimla, že je něco v nepořádku, dokud netelefonovala se svým strýcem a všimla si, že začíná občas komolit slova. Když si zavolala sanitku, seděla pouze v křesle a její stav se rapidně zhoršoval.
Po 2 týdnech pobytu na jednotce intenzivní péče se sice z této nemoci zcela dostala, ale brala obrovské množství antibiotik. Krevní testy ukázaly, že se jednalo o infekci bakterií capnocytophaga canimorsus, která se v tlamě psů a koček vyskytuje opravdu často.
Tato žena však nebyla zdaleka sama. Podobných případů bylopouze v Anglii zaznamenáno již třináct.

Nemoci přenosné na člověka

Plísňová infekce

Uvedená nemoc není jediná, která nám hrozí při styku se slinami psa. Dalším nebezpečným onemocněním, které vám může „nadělit” váš pes, je nepříjemná plísňová infekce kůže nazývaná dermatofytóza.
Pokud je bakterií nakažený váš pes a jeho sliny se dostanou přímo na vás, máte tuto infekci okamžitě také!

MRSA – infekce stafylokokus aureus

Další nebezpečnou infekcí je MRSA (infekce stafylokokus aureus odolný na antibiotikum meticilin). MRSA je zodpovědná za tvoření jizev a lézi podobných tím, jak je zobrazena na úvodním obrázku. Jediné olíznutí stačí k nákaze!
Na psy má tato bakterie jen opravdu malý vliv. Pokud se však tato bakterie přenese na člověka, tak jde o naprosto jiný příběh.

Běžný stafylokok aureus

Infikovat se můžete i běžným stafylokokem aureus. Ten sice není odolný vůči léčbě, ale jelikož jsou jeho projevy hodně podobné, této chorobě se raději vyhněte!

Capnocytophaga canimorsus

Dalším nebezpečným onemocněním je infekce bakterii Capnocytophaga canimorsus.

Jak špatná je bakterie Capnocytophaga canimorsus ?

K infekci došlo, když pes majiteli olízl otevřenou ránu. Jeho ruce to odnesly, avšak nohy byly na tom mnohem hůř. Jedna z končetin musela být dokonce amputována.

ZÁVĚR

Takže otázka zní: Opravdu dostanete od svého psa infekci , která povede k amputování nohy, znetvořeným rukám, lézím a jiným těžkým infekcím?
To pravděpodobně ne. Ale chcete toto riziko riskovat? Opravdu to zato nestojí!Byl tento návod užitečný?Podobné návody

Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!