Jak poznat hlavní příčinu rakoviny prsu? Co jí způsobuje? O tomhle by měla vědět každá žena
Abyste se dokázali před rakovinou prsu ochránit, je nutné mít znalosti v této oblasti. Je důležité aby každý tyto fakta znal, protože tím dokážete předejít vážnému zdravotnímu problému, kterým je rakovina prsu.

Rakovina prsu

Rakovina prsu ve větší méře postihuje ženy, ale žádnou vzácnou výjimkou nejsou ani muži. Tato zákeřná nemoc může postihnout každho a proto je nutné znát příčiny jejího vzniku.

Antiperspiranty obsahující hliník

Používání antiperspirantů je pro většinu lidí běžnou denní rutinou, o které příliš nepřemýšlejí. Zde je důvod, proč byste o tom přemýšlet měli. Pokud používáte antiperspirant obsahující hliník, zvyšujete si tím své riziko rakoviny prsu.
Princip antiperspirantů spočívá v utěsňování, uzavírání a blokování pórů, které vylučují pot v podpaží. No a jejich nejčastější aktivní látkou je právě hliník. To způsobuje nejen zablokování jedné z cest, kterými se vaše tělo detoxikuje (vylučuje toxiny v potu), ale zároveň také zvyšuje obavy, kde tyto kovy nakonec skončí.
Nedávné studie potvrdily souvislost mezi pravidelným používáním antiperspirantů a rakovinou prsu. Riziko se ještě více zvyšuje, pokud se aplikují ihned po oholení podpaží. Kdysi byly deodoranty, ve srovnání s antiperspiranty, považovány za bezpečnější. Dnes už ani to neplatí.
Několik studií totiž potvrdilo asociaci parabenů, nacházejících se v deodorantech, s rakovinou prsu. Při pitvě jedné ženy umírající na rakovinu se ukázalo, že její tkáně obsahovaly velké množství těchto konzervačních látek.

Nadměrné používání podprsenek

Mnozí lékaři a výzkumníci poukazují na to, že nošení těsné podprsenky brání pohybu lymfy, což může přispívat ke vzniku rakoviny prsu. Důvod je ten, že zablokována lymfa neodvádí z těla nečistoty, kterým bylo vaše tělo během dne vystaveny.
Hliník uvedený výše, je jedním z potenciálních toxinů, které se mohou nahromadit v lymfatickém systému, pokud je jeho činnost narušena. Existuje několik solidních studií o rakovině a nošení podprsenek.
Mezi nimi vyniká jedna, kterou provedli antropoložky Sydney Singerová a Soma Grismaijerová, autorky knihy Móda si to žádá (Dressed to kill, The Link Between Breast Cancer and Bras). Studie na vzorku 4000 žen zjistila, že ty ženy, které podprsenky nenosí, mají riziko rakoviny prsu mnohem nižší než ty, které je nosí.

Fakta

  • ženy, které nosily podprsenky 24 hodin denně, měli šanci 3 ze 4 (tedy 75% riziko) onemocnění rakovinou prsu
  • ženy, které nosily podprsenku více než 12 hodin denně, avšak ne do postele, měli riziko 1 ku 7 (14%)
  • ženy, které nosily podprsenku méně než 12 hodin denně, měli riziko onemocnění 1 ke 52 (1,9%)
  • ženy, které nosily podprsenku zřídka nebo nikdy, měli riziko onemocnění rakovinou prsu pouze 1 ke 168 (0,6%)

Když bychom tedy porovnali ženy, které nosily podprsenku stále a ty, které ji nenosili vůbec nebo jen zřídka, rozdíl v riziku byl až 125 násobný!

Pro srovnání

Na základě této studie, je souvislost mezi rakovinou prsu a nošením podprsenky 3 krát vyšší, než souvislost mezi rakovinou a kouřením. Není pak nehoráznost, že zatímco na krabičkách cigaret jsou znázorňována varování o rakovině, na štítcích k podprsenkám není vůbec nic?
Uvedená studie sice nekontrolovala možný dopad jiných faktorů, které by mohly její výsledky zkreslit, avšak jiné studie dospěly k podobným závěrům. Například skupina japonských vědců zjistila, že nošení podprsenky může snížit hladinu melatoninu až o 60%. Ten je nezbytný pro regulaci spánkového cyklu. Mnohé další studie pak potvrdily, že melatonin má i protirakovinný účinek.

Závěr

Nenechávejte si toto jen pro sebe a podělte se o to s kamarádkami. Nikdy nevíte, koho můžete zachránit. Pro více zajímavých článků si můžete lajknout i naší Facebookovou stránku.Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!