Jak poznat intoleranci na lepek? 8 signálů
V dnešní době se nesnášenlivost lepku vyskytuje neustále u více lidí. Nesnášenlivost lepku ale neznamená, že jde o alergii na potraviny nebo, že jde o celiakii. U nesnášenlivosti lepku jde spíše o stav střev, což může mít vliv na celkový životní vliv.

Intolerance lepku

Nestrávený lepek (jako je pšenice a obiloviny…) jsou ve střevech cizím předmětem, který střeva dráždí. Pokud nesnášenlivostí lepku trpíte, ale ještě o tom nevíte, není dobré příznaky podceňovat.

Bolest břicha

Jak se říká naslouchejte svým střevům. Zažívací problémy jsou možná nejvýraznější známkou nesnášenlivostí lepku. Poté, co sníte potraviny obsahující lepek, můžete nejpravděpodobněji zažívat plynatost, nadýmání, průjem nebo zácpu. Poškození sliznice tenkého střeva v důsledku konzumace potravin obsahujících lepek, může vést ke špatnému vstřebávání minerálů, vitamínů a jiných výživných látek z jídla, které jíte

.

Závratě

Mnoho lidí s nesnášenlivostí lepku zažívají zamlžování před očima
dezorientaci a podivný pocit, že ztratili rovnováhu.

Střídání nálad

Pokud vaše střeva nejsou spokojeny s potravinami, které jíte, pak váš mozek bude Taky nespokojený. Lidé s nesnášenlivostí lepku často pociťují nevysvětlitelně podrážděnosti, úzkosti, nebo rozrušení. The New England Journal of Medicine uvedl 55 nemocí způsobených konzumací lepku, který zahrnoval

Chronická migréna

Bolesti hlavy jsou běžné pro osoby s nesnášenlivostí lepku. I když to není spojeno s jedním specifickým typem bolesti hlavy, obvykle se vyskytuje v intervalu 30 až 60 minut po jídle. Časté migrény mohou také vést k rozmazané vidění a bolestem kolem očních důlků.

Svědění kůže

Při problémech střeva zpracovat lepek, dochází k zánětu, který může se navenek “odhalit” přes kůži. To je důvod, proč je citlivost lepek často spojená s kožními onemocněními, jako jsou ekzémy a lupénka. Imunitní systém reaguje na trávicí systém tím, že vytvoří protilátky, které mohou způsobit suchou a svědící pokožku.

Fibromyalgie

Fibromyalgie je chronické onemocnění, které postihuje většinou ženy a způsobuje rozšířené bolesti svalů, šlach a vazů. Podle mnoha odborníků může odstranění nebo alespoň snížení konzumace lepku mít za následek zmírnění bolestí při fibromyalgii

Chronická únava

Cítíte se unavení, dokonce i když si dopřejete 8-9 hodinový spánek? I to může signalizovat, že nesnášíte lepku. Vaše tělo je vždy zanícené a vynakládá svou energii na snahu vypořádat se s nežádoucími proteiny lepku, vaše energie dojde mnohem rychleji, než je obvykle.

Intolerance na laktózu

Obě intolerance mají podobné příznaky a je pravdepdoobné, že pokud trpíte intolerancí na laktózu, tak nesnášenlivost na lepek nebude daleko.Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!