Jak poznat nejvážnější příznaky rakoviny? 13 příznaků
Rakovina je nemoc s největším úmrtím na této planetě, která zničí miliony životů ročně.
I když lékaři varují hromadně lid proti vzniku rakoviny, existuje mnoho lidí, kteří ignorují varovné příznaky.

Příznaky rakoviny

Přinášíme vám 13 příznaků rakoviny, které rozhodně nepodceňujte.

Pocit slabosti a únavy

Únava a slabost mohou být příznaky různých typů rakoviny. Samozřejmě se objevují různě intenzivní příznaky. Pokud se v poslední době cítíte až příliš unavení a nemáte k tomu důvod, je čas navštívit lékaře.

Krvácení z konečníku

Krvácení z konečníku poukazuje na vysokou pravděpodobnost kolorektálního karcinomu. Pokud si všimnete, že dochází ke krvácení z konečníku bez zjevného důvodu, okamžitě si zajděte k lékaři.

Otok obličeje

Pokud máte rakovinu plic, váš obličej zčervená a oteče. Je to způsobené zablokováním cév na hrudníku. V důsledku toho se nahrne krev do obličeje, který zbrunátní a nateče.

Bolesti zad

Obecně platí, že bolesti zad jsou spojené s rakovinou jater nebo prsu. Můžete cítit bolest, když se rakovina šíří do páteře a žeber. V případě náhlé a nevysvětlitelné bolesti zad, navštivte svého lékaře.

Změna tvaru bradavky

Mnoho žen uvádí, že se změnil tvar jejich bradavek při výskytu rakoviny. Pokud si i vy všimnete něčeho neobvyklého, pro jistotu navštivte lékaře.

Pocit sytosti a nechuť k jídlu

Dalším znamením, kterého si můžete všimnout, je ztráta chuti k jídlu nebo častý pocit plnosti po pár soustech. Pokud sami sebe poznáváte v tomto případě, jděte se poradit s lékařem. I když se nemusí jednat o rakovinu, problémy s příjmem potravin je nutné řešit včas.

Bolest na hrudi a chronický kašel

Mnoho příznaků rakoviny plic a leukémie se schovává za kašlem nebo zánětem průdušek. V mnoha případech je možné cítit bolest na hrudi, která vystřeluje do ramen a paže. Pokud máte některý z těchto příznaků, je čas navštívit pohotovost.

Bolest v oblasti břicha a pánve

Tyto příznaky jdou ruku v ruce s otokem břicha. Může být příznakem rakoviny vaječníků.

Dýchací potíže

Problémy popadnout dech jsou spojené s příznakem rakoviny plic. Věnujte pozornost situaci a pečlivě sledujte stav vašeho dechu. Pokud si všimnete něčeho zvláštního, domluvte si schůzku s lékařem.

Změny na nehtech

Pokud zaznamenáte podivné linie na nehtech nebo červené či hnědé skvrny na nehtu, můžete trpět rakovinou kůže. V případě, že jsou skvrny bílé nebo světlé, je třeba přijít na to, jestli to nenírakovina jater.

Bolest, zarudnutí nebo otok prsů

Pokud pociťujete bolest na hrudi a váš hrudník je oteklý nebo červený, dost možná se potýkáte s rakovinou prsu. Tento příznak není radno podceňovat a okamžitě kontaktujte svého lékaře.

Úbytek váhy bez důvodu

Pokud jste ztratili značné množství váhy v poslední době, může se jednat o rakovinu páteře. Také je možné spojení s rakovinou, která má co dočinění s trávicím ústrojím. V některých případech se rakovina mohla rozšířit do jater. Pokud tedy z ničeho nic ztratíte přebytečná kila, kontrolujte svůj stav a v případě dalších nevysvětlitelných změn kontaktuje svého lékaře.

Potíže s polykáním

Společným znakem rakoviny jícnu a krku je neschopnost polykat. Také je to možným příznakem rakoviny plic. Navštivte svého lékaře a svěřte se mu se svými problémy.

Doporučení

Pokud si všimnete některých těchto příznaků včas, můžete výrazně ovlivnit úspěšnou léčbu rakoviny. Nebojte se zajít za lékařem i v případě, že se nejedná o nic závažného. Je lepší strachovat se zbytečně, než nechat rakovinu volně růst.Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!