Jak poznat obranné mechanismy vlastního těla? 9 zvláštních věcí, které dělá vaše tělo
Lidské tělo je komplexní soustavou množství biologických procesů a systémů. Tyto procesy se často dají jen těžko pochopit. A mezi tyto složité procesy patří i obranné mechanismy. Tyto mechanismy chární lidské tělo před celou řadou věcí.

Obranný mechanismus

Známe 9 obranných mechanismů lidského těla, které se vy sami vůbec neuvědomujete.

Kýchání

Ve většině případů přichází kýchnutí, když se nosní dutiny přeplní velkým množstvím různých mikrobů, prachu a alergenů. Kýchnutím se tělo zbavuje toho odpadu.

Ztráta paměti

Tento obranný mechanismus našeho těla se může ukázat spíše jako škodlivý, než prospěšný. Ke ztrátě paměti dochází po prožití těch nejnepříjemnějších zážitků v našem životě. Mozek si z paměti doslova vymaže ty nejstrašnější vzpomínky, které najde.

Natahování

Jakmile se člověk ráno probudí, často má potřebu se protáhnout doslova jako kočka. Dělá to náš instinkt, abychom naše tělo připravili na zátěž, kterou během dne musí zvládnout. Procvičíme svaly, obnovíme tok krve po dlouhém spánku a zlepšíme si tím náladu.

Husí kůže

Husí kůže se na těle neobjevuje jen tehdy, když posloucháme například dobrou hudbu nebo se díváme na zcela epickou scénu ve filmu. Primární funkcí husí kůže je snížit množství tepla, které ztrácíme přes kůži a díky tomu se snadněji zahřejeme na studených místech.

Škytavka

Jakmile rychle jíme, nebo polykáme příliš velké kousky jídla, nebo se zkrátka přejídáme, začne naše tělo reagovat. Reaguje bloudivý nerv, který je napojen na naší bránici a žaludek. Výsledkem je záchvat škytání.

Zívání

Zívání se objevuje ve chvíli, kdy mozek potřebuje ochladit, protože byl přetížen a přehřátý. Často ale zívání přichází i ve chvíli, kdy vidíme zívat někoho jiného. To proto, že pro mozek je zívání nakažlivé.

Myoklonické záškuby

Jde o velmi zvláštní pocit, kdy si večer lehnete a konečně po dlouhém dni začnete usínat. Vaše tělo ale najednou samovolně škubne, jakoby dostalo elektrický šok. Ve vteřině jste opět vzhůru. To všechno se děje, protože se frekvence vašeho dechu výrazně sníží, váš puls se zpomalí a svaly se uvolní. Mozek je ale tak pečlivý, že se bojí, že tělo umírá a tak pro jistotu vyšle do těla šok, aby vám zachránil život.

Vrásčitost kůže

Záhyby, které se objevují na vaší pokožce i na vašich prstech, jsou skutečně velmi důležité. Vznikají ve chvíli, kdy vaše tělo přijde do styku se zvýšeným množstvím vlhkosti a tím pochopí, že vaše okolí by mohlo být poměrně dost kluzké. A právě proto bříška vašich prstů změní svůj tvar, aby vám usnadnili uchopení hladkých povrchů.

Slzy

Slzy slouží jako dokonalý zvlhčovač na povrch oka a starají se o vymývání cizích předmětů a vašich řas, slzy jsou formou jakési „emocionální obrany“. Odborníci věří tomu, že ve stresových situacích si naše tělo vytvoří zcela nový zdroj podráždění, který odvede naši pozornost rychle od bolesti, kterou právě zažíváme, takže na ni na chvíli přestaneme myslet.Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!