Jak poznat, zda máte silný vztah s partnerem? 3 typické vlastnosti silného vztahu
Na toto team můžeme psát doslova romány. Jak funguje vztah a láska, ale pravda je taková, že každý vztah funguje trochu jinak. Každý jednotlivý pár prožívá svlj vztah trochu jinak než ostatní. Jednoznačně tedy nelze soudit všechny vztahy podle stejného měřítka. Podle odborného výzkumu ale lze určit 3 typické vlastnosti, kterými se může pyšnit jen ten nejsilnější vztah.

Silný vztah

Existuje celá řada psychologických studií a různých názorů. Jsou ale díky tomu definovány 3 zásadní vlastnosti, které dělají vztahy silnějšími a tím samozřejmě i dlouhodobějšími. Záleží nám na našem štěstí a považujeme za moudré, tyto vlastnosti s vámi sdílet.

Vzájemná empatie

Aby vztah mohl 100% fungovat, nesmí v něm scházet lidská empatie. Je nutné mít schopnost vcítit se do kůže druhého partnera. To může mnohdy velmi pomoct. Je důležité si objasnit partnerovi činy a záměry.
Toto pravidlo neplatí pouze pro milenecké páry, ale také pro ostatní společenské vztahy, které chceme budovat. Pokud máme schopnost vcítit se do druhého člověka, pomůže nám to vidět situaci z více úhlů a tím snadněji vyřešit vzešlé problémy.
Pamatujte tedy, že vzájemná empatie je velmi podstatným funkčním prvkem každého existujícího vztahu a proto by neměla nikde chybět.

Schopnost udržet své emoce na uzdě

Ve všech vztazích dojde čas od času k tomu, že vznikne nějaký konflikt. Ten s eobčas vystupňuje do extrému, ale my bychom měli vždy mít na paměti, že s emocemi se to nikdy nevyplácí přehánět. Stres i problémy se zdají být často velmi negativními aspekty našich životů, ale ve skutečnosti se jedná o výzvy pro nás určené.
Až přiště dojde na hádku s někym blízkým, zkuste držet své emoce na uzdě. Zvolte například šepot místo křiku.
Pokud se ve vztahu k partnerovi dokážete skutečně včas ovládat, je to pro Váš vztah jedině výhodou!

Pozitivní iluze

Co to vlastně znamená? Jedná se o zcela jednoduchý moment, kdy se snažíte povznést nad určitými ěcmi, které Vás skutečně trápí. Je velmi nutné si uvědomit, že se jedná často doslova o maličkosti, které Vás trápí, např. odkládání věcí druhý, partnerem na místa, kam vůbec nepatří.
Cílem této dokonalé vlastnosti je vytvořit si určitou iluzi, díky níž Vás současná situace niajk nedokáže vytočit.Co si budeme povídat, hádky a řev vztah nikam neposouvají.

Dotaz

Jak jste na tom Vy? Co si myslíte o výše popsaných vlastnostech? Dodržujete je s partnerem ve vztahu?Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!