Jak poznat zda požádat někoho o rozvod je správné? Dopis, který změní myšlení o manželském vztahu
V tu noc jsem se vrátil domů a manželka pro nás prostřela stůl. Přinesla večeři a já ji chytil za její ruku. “Musím ti něco říct” Ona seděla a mlčky jedla. V jejích očích jsem zahlídl bolest.

Žádost o rozvod

Najednou mi nešlo mluvit. Musel jsem se přiznat, že uvažuji o rozvodu. Toto citlivé téma jsem přednesl opravdu klidně. Manželka nevypadala ani rozzlobeně. Jen se zeptala: „Proč?“

Odpovědi na tuto otázku jsem se vyhýbal. To ji ale rozzlobilo. Něco po mě hodila a křičela, že nejsem skutečný muž! V ten den jsme spolu už nepromluvili. neustále plakala. Věděl jsem, že chtěla vědět, co se stalo s naším manželstvím. Jen těžko jsem jí mohl uspokojivě odpovědět. Už jsem ji prostě nemiloval. Mé srdce patřilo Janě. Manželku jsem jen litoval.

S pocitem viny jsem podepsal rozvodové papíry, v nichž stálo, že si může nechat náš dům, auto, a 30% z naší společnosti. Podívala se na tyto papíry a roztrhala je na malé kousky. Žena, která se mnou žila 10 let mi byla najednou zcela cizí. Bylo mi líto všeho toho času a energie, který pro mě promrhala. Ale nemohl jsem změnit fakt, že nyní miluji Janu. Nakonec se přede mnou opět rozplakala. Její pláč byl pro mě velkou úlevou. Myšlenka rozvodu se zdála být po několika týdnech mnohem jasnější a reálnější.

Druhý den poté jsem se vrátil velmi pozdě domů. Žena seděla u stolu a něco psala… Večeři jsem ten večer již nedostal, tak jsem šel rovnou spát. Byl jsem velmi unavený po celém dni s Janou, nebyl tedy problém usnout. Když jsem vstal, stále byla u stolu a psala. Nestaral jsem se o ní a tak jsem si šel opět zdřímnout.

Podmínky rozvodu

Ráno mi žena prezentovala její podmínky rozvodu: nic ode mě nechce, pouze chce abychom se ještě 1 měsíc před rozvodem snažili žít jako normální a šťastná rodina. Její důvody byly ale velmi rozumné: syn měl zrovna zkoušky a proto jsme ho nechtěli našim ztroskotaným manželstvím nijak stresovat.

Její podmínky byly akceptovatelné. Navíc mě však požádala abych si připomněl, jak jsem ji nesl ze svatební místnosti a abych ji během tohoto 1 měsíce nosil přesně tak jako tenkrát, každý den až k vchodovým dveřím. Myslel jsem si, že se dočista zbláznila. Aby však byly poslední dny našeho manželství snesitelnější, souhlasil jsem s ní.

Janě jsem o rozvodových podmínkách samozřejmě řekl. Pouze se jim vysmála a odsekla, že jsou úplně absurdní. Řekla, že bez ohledu na to, jaké triky moje manželka zkusí, i tak musí čelit rozvodu.

Poprvé na rukou

Mě a mou manželku nespojoval žádný fyzický kontakt, od doby kdy jsem přednesl téma rozvod. Když jsem ji vynášel z ložnice první den, bylo to hodně neohrabané. Náš syn nám ale tleskal a pokřikoval něco ve smyslu, že táta drží mamku pevně v náručí. Jeho slova se mě hodně dotkla.

Od ložnice do obýváku až ke dveřím. Nesl jsem ji na rukou přes 10 metrů. Ona zavřela oči a jemně dodala: „Neříkej synovi o rozvodu.“ Přikývl jsem. Cítil jsem se ale hodně smutně. Před dveřmi jsem ji postavil na nohy. Počkala na autobus do práce. Já jsem jel do práce autem.

Další den

Druhý den to bylo všechno mnohem přirozenější. Opřela se mi o hruď. Cítil jsem její krásnou vůni. Uvědomil jsem si, že jsem se na ni pořádně nepodíval už hodně dlouho. Už nebyla tak mladá jako dřív. Měla pár vrásek a několik šedých vlasů. Naše manželství ji značně poznamenalo. Na minutu jsem měl výčitky, co jsem jí to udělal.

Otevřete oči

Čtvrtý den když jsem ji zvedl, pocítil jsem ztracenou intimitu. Tato žena mi dala 10 let svého života. Pátý a šestý den se to znova opakovalo. Janě jsem o tom neřekl. Měsíc plynul a nošení mé manželky bylo stále mnohem jednodušší. Pravděpodobně to bylo každodenním cvičením.

Jedno ráno se rozhodovala, co si má ten den obléci. Vyzkoušela si několik šatů, ale nemohla si mezi nimi vůbec vybrat. Potom vzdychla, že všechny šaty jsou jí velké. Pak jsem si uvědomil, že zhubla a to byl důvod, proč bylo její nošení v náručí stále mnohem lehčí a lehčí.

Najednou mi to došlo … měla v srdci tolik bolesti a hořkosti. Podvědomě jsem se jí dotkl.

V tom momentě přišel náš syn a řekl, že je čas maminku odnést. Vidět svého otce, jak se jen letmo dotýká maminky je důležitou součástí jeho života. Manželka ho zavolala, ať přijde blíž a objala ho. Odvrátil jsem zrak, protože jsem se bál, že mi ten pohled změní názor na celý rozvod. Pak jsem ji zvedl a nesl naší cestou. Její ruce obepnuli můj krk něžně a jemně. Držel jsem ji pevně, bylo to přesně, jako tenkrát ve svatební den.

Její váha mi dělala nemalé starosti. Poslední den to bylo velmi těžké pro oba. Sotva jsem udělal první krok. Syn odešel do školy. Pevně ​​jsem ji chytil a pošeptal jí, že jsem netušil, že našemu životu chybí taková intimita. Odešel jsem i já …Jel jsem za Janou. Vyběhl jsem shody. Jana otevřela: „Promiň Jano, už se rozvádět nechci!“

Podívala se na mě překvapeně a dotkla se mého čela. „Máš horečku?“ Řekla. Odendal jsem její ruku z mého čela a dodal jsem: „Promiň Jano, už se prostě nechci rozvést. Manželství bylo nudné protože jsem si nevážil detailů každodenního života. Ne proto, mě omrzelo. Za ten čas, co jsem ji nosil v náručí jsem si uvědomil, že je mou povinností ji nosit na rukou každý den dokud nás smrt nerozdělí! „ Jana vypadala jakoby se právě probudila.

Změna

Dala mi pořádně velkou a ráznou facku, zabouchla dveře a rozplakala se. Sešel jsem po schodech dolů a sedl si do svého auta. V nejbližším květinářství jsem objednal obrovskou kytici. Květinářka se mě zeptala, co má napsat na kartičku s přáním. Usmál jsem se a napsal jsem do ní: „Budu tě nosit na rukou dokud nás smrt nerozdělí.“

Přišel jsem večer domů s květinami v rukou a úsměvem na rtech, vyběhl jsem po schodech a našel jsem manželku ležet mrtvou v její posteli. Už měsíce bojovala s rakovinou a já jsem byl tak zaneprázdněn Janou, že jsem si toho vůbec nevšiml. Věděla, že brzy umře, a chtěla mě ochránit před jakoukoliv negativní reakcí a výčitkami našeho syna. Alespoň v jeho očích jsem byl milující manžel …

Závěr

Malé detaily našeho života jsou to, na čem ve vztazích záleží. Není to dům, auto, či peníze. Ty vytvoří příznivé prostředí pro štěstí, ale nejsou štěstím.
Najděte si proto čas a dělejte s láskou drobnosti pro své milující. Mějte šťastné a reálné manželství!Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!