Jak poznat, že s námi média manipulují? 10 způsobů manipulace
každý z nás zná pravou roli médií a jak média doopravdy fungují v našich životech. Víte ale, jaké manipulační techniky používají, aby z nudné a běžné události vytvořili horký a ostrý titulek, který vás okamžitě zaujme? Známe 10 způsobů a příkladů, které dokazují, že média dokáží manipulovat s každou událostí.

Média

Nechceme říc, že média sjou plná lží, ale jsou situace, kdy obyčejná událost na nás působí jako událost roku, kterou musíme znát. Na co si dát pozor a jak média vnímat?

1) Odvracejí pozornost

Ve skutečnosti vytvářejí odklonění jen proto, aby vedli místní lidi od skutečných problémů k některým zábavným obrazům, nebo jinému zábavnému zdroji.

2) Zveličují problém

Zveličování základního incidentu je nejstarším zvykem zpravodajů. Například v roce 2016 NASA publikovala článek, který uvádí, že pokud by astrologie byla věda, znamení zvěrokruhu by změnily své postavení. Například, Panna by byla lvem. Cosmopolitan to prezentoval jako vědecký objev a tvrdili, že 80 % lidí by muselo změnit své znamení. Článek se šířil tak rychle, že NASA musela zveřejnit odvolání.

3) Postupné studium

Za účelem zvýšení povědomí a udržení spojení s nejnovějšími aktualizacemi hrají tato média důležitou roli tím, že publikují čtenářům několik článků o různých tématech denně, takže si jejich čtenáři mohou pravidelně aktualizovat a rozšiřovat své znalosti.

4) Strategie odložení

Aby lidi přesvědčili, aby učinili těžké, nebo nesmyslné rozhodnutí, média je mohou prezentovat jako „bolestivé, ale naprosto nezbytné.“ A pak mohou jen odložit rozhodnutí, která mají být učiněna v přítomnosti.

5) Jsou velmi laskavá

Média používají několik taktik k ovlivnění veřejnosti. Jednou z nejlepších je prezentovat v médiích kulturní a tradiční záležitosti v rodném jazyce. Tato metoda účinně funguje zejména u dětí.

6) Získává hodně soucitu, než by dokázala skutečná realita.

Média manipulují s novinkami tak, že se zaměřují na emoce lidí. Blokují racionální část Vaší mysli, která často vede k narušení vnímání reality.

7) Snaha udržet lidi mimo skutečnou realitu

Média a vláda mohou snadno manipulovat se společností, pokud společnost nebude vědět o taktice, kterou používají. To se může stát kvůli nedostatku vzdělání a povědomí.

8) Rozvíjení zájmu o průběžné informace

Tito lidé prostě odvádějí mysl místních lidí od důležitých zpráv převáděním pozornosti na řadu hloupých věcí jen proto, aby zvýšili své zisky.

9) Obviňování lidí a uvědomění si jejich chyb

Tato strategie pomáhá vkládáním obviňovat obyčejné lidi za různé vážné problémy. V roce 2014 se fotka chlapce, který ležel mezi hroby jeho rodičů, stala doslova virální. Fotografie byla představena jako fotografie z válečné zóny. Ve skutečnosti tato fotografie byla součástí projektu, který byl věnován z lásky příbuzným. Zdroj obrázku byl šokován tím, jak byl prezentován v médiích!

10) Snaha zaměřit pozornost na veřejnost, nikoliv na lidi samotné.

Média se vždy snaží udržet pozornost zasahováním do soukromého života veřejnosti. Vždy se snaží získat znalosti o každodenní rutině každého. V roce 2005 byla Britská bulvární zpráva chycena při odposlouchávání různých osobností, politiků a dokonce i členů královské rodiny. Informace získané v tomto nelegálním procesu byly použity k sepsaní exkluzivních článků, které přitáhly pozornost miliony čtenářů. Žaloby celebrit a obyčejných lidí to ukončily tím, že bulvární časopis skončil svou činnost, neboť musel zaplatit obrovskou částku jako náhradu za újmu.

Doporučení

Jste šokováni některými taktikami, které na nás média každý den používají? Teď už můžete být více obezřetní, proto vše výše uvedené mějte stále na paměti a nikdy nevěřte pouze jednomu zdroji!Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!