Jak připravit okna na zimu a ušetřit velkou sumu peněz? Věc, kterou byste měli udělat před každou zimou
Průvan je problémem, který řeší většina obyvatel bytovky či domu. Průvan nejčastěji přichází spolu s chladným počasím, jako je právě teď. Při udržování teploty je velmi důležité, aby v našem domě nebo bytu nebyla teplota nižší než 18 stupňů.

Naši rodiče před příchodem chladného počasí vyplňovali rámy oken podomácku vyrobenou izolací, aby zabránili úniku důležitého tepla. Když přišla na trh plastová okna, problém s únikem tepla byl konečně vyřešen. Pokud ale máte doma plastová okna, přece jen jsou dvě podstatné věci, které byste měli určitě znát. Jsou to věci, které vám pracovník při montování těchto oken určitě neřekl.

Co byste tedy měli vědět?

Když k vám domů dorazí montážní firma, namontuje plastová okna a vy je můžete okamžitě používat. Celproces je tedy dost rychlý. Některé podstatné informace nám ale jaksi zapomínají říct a později mohou nastat nepříjemné komplikace, za které si vpodstatě můžete zcela sami, protože jste si důkladně nepřečetli návod k použití.

Mazání

Prvním velmi důležitým bodem těchto pravidel je, že všechny pohyblivé části oken potřebují pravidelné promazání. To znamená, že alespoň jednou ročně je potřeba technickou vazelínou nebo jiným tukovým mazivem okna namazat. Silikonové spreje jsou v tomto případě úplně zbytečné, protože působí jen krátkodobě a postupně vyplaví všechno mazivo i z původních nátěrů.

Režim

Druhým důležitým bodem je režim. Stejně jako se pravidelně střídají roční období, u oken se střídají dva režimy – Letní a zimní. Pokud chcete režim přenastavit, stačí, když pomocí nástroje přenastavíte kování a kolíky nastavíte do vámi zrovna požadované polohy. Postačí vám obyčejný imbusový klíč, nebo se to na některých oknech dá nastavit ručně. Změnou režimu správně nastavíte fungování plastových oken při každém ročním období.

Většinou je již od výroby okno nastaveno na letní režim, protože většinou jejich výměna probíhá v teplém počasí. Pokud tento režim neměníte, nevyužíváte okno sprvně. Okno se tedy mnohem rychleji opotřebuje a tím pádem je jeho životnost relativní.

Jak vyměnit těsnění na plastových oknech?

Pokud jste všechny předešlé činnosti udělali, ale průvan ve vašem domově stále je, máme tu ještě jedno řešení. Problém vyřešíte tím, že vyměníte těsnění.
Musíme odstranit staré těsnění oken a vyčistit okna od zbytkového lepidla. Když jsou okna zcela suché, můžeme začít s lepením nového těsnění. Lepit bychom nejprve měli v horní části okna. Je důležité zkontrolovat, jestli je těsnění pevně přilepené.Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!