Jak rozpoznat příznaky infarktu, které se projevují především u žen?
Když ženy trpí infarktem, příznaky není bohužel stejný jako u mužů. U obou pohlaví se příznaky klasického srdečního záchvatu značně liší a mnoho žen ani neví, že právě došlo k infarktu.

Příznaky infarktu u žen

Mezi nejčastější příznaky, které se vyskytují u obou pohlaví, patří bolest na hrudi, která se dostává do paže, ale ženy mají zpravidla takzvané “tiché” příznaky.

Bolest na hrudníku nebo nepohodlí

Jak jsme psali výše, bolesti na hrudníku jsou nejčastějším příznakem srdečního záchvatu, ale u některých žen může být tato bolest odlišná. Ženy cítí tuto bolest spíše jako tlak nebo nepříjemný pocit, který se šíří po hrudi.

Bolest v pažích, zádech, krku nebo čelisti

Tento typ bolesti se vyskytuje zejména u žen než u mužů. Většina z nás očekává, že když nastane srdeční záchvat, dozví se o této bolesti v levém prsu nebo levém rameni, ale infarkt může být také bolest zad a dokonce i v čelisti. Bolest se může pomalu zvyšovat, ale může se také objevit náhle. Musíte informovat svého poskytovatele zdravotní péče o všech neobvyklých nebo nevysvětlitelných příznacích, která se objevila ve vašem těle z dolní části zad.

Bolest břicha

Lidé se někdy mýli a myslí si, že jde o pálení žáhy, chřipku nebo žaludeční vředy. Znovu to však není bolest jako taková, ale spíše nepříjemný tlak. “Máte pocit, že na žaludku sedí slon,” říká Cardio Card Nieco Goldberg z nemocnice v New Yorku.

Dýchavičnost, nevolnost nebo závratě

Pokud máte potíže s dýcháním bez zjevného důvodu, může to být srdeční záchvat. Zvláště pokud máte jeden nebo více těchto příznaků.

Pocení

V tomto případě je to typ studeného potu, který se vyskytuje hlavně u nemocných. Není to pocení z cvičení nebo slunečního záření, je to nečekaný studený pot, který se objevil bez důvodu.

Únava

Některé ženy, které utrpěly infarkt, tvrdí, že se cítí velmi unavené. Dokonce i když seděly a nezúčastňovaly se fyzicky náročných činností. “Pacienti si často stěžovali na únavu. Oni také říkali, že nemohou dělat jednoduché věci, jako například jít na záchod, “řekl Nick Goldberg.

Doporučení

Samozřejmě, ne všechny tyto příznaky se vždy objeví, ale pokud máte pocit nepohodlného tlaku na hrudi a jiných příznaků, neočekávejte nic a kontaktujte záchranné služby. Neříkejte sami, ale počkejte, až dorazí sanitka.Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!