Jak se bránit před útokem agresivního psa? Rady od experta, které vám mohou zachránit život
Jsou případy, kdy setkání s agresivním psem může skončit opravdu tragicky. Proto je v takovou chvíli zcela nezbytné správně se chránit. Jak reagovat poradí špičkový vojenský odborník na přežití.

Expert radí

Pokud se setkáte s agresivním psem je potřeba znát zákaldní pravidla, jak se chovat, protože díky tomu můžete zachránit sebe i své blízké.

Štít

vojenksý důstojník amerického námořnictva Clint Emerson má několik základních rad, jak správně reagovat ve chvíli, kdy na vás útočí agresivní pes.  Podle ecperta je velmi důležité použít cokoliv, co člověk může, jako štít. Ať je to bunda, kabelka nebo deštník.  Díky tomu přesměrujete psa ze svých částí těla na neživé předměty.

Pozice rukou

Pokud to jde, mikinu nebo jiný kus oděvu byste si měli omotat kolem svého zápěstí, v případě pokousání tím ochráníte životně důležitá místa. Poloha rukou je při bránění skutečně velmi důležitá, lidé mají často tendenci zvednout je nahoru na ochranu obličeje a krku. Je třeba si však zapamatovat, že vnitřní strana rukou by měla směřovat spíše k tělu, předloktí směrem k agresorovi. Ochráníte tak krk i zmiňované důležité zápěstí.

Odrazit útok

Aby byl však člověk schopen odrazit útok agresivního zvířete, je nezbytný útok i z jeho strany. Clint Emerson doporučuje zacílit na nos a oblast tlamy zvířete. Jde totiž o velké místa na jeho těle, které se ve stresové situaci podaří snadněji zasáhnout. Druhou možností je silné a cílené kopání do oblasti žeber agresivního zvířete, neboť toto místo, těsně pod předními končetinami, je u psů velmi citlivé.

Postoj a pohyby

Jak radí skutečný odborník, snažte se dát psovi svým postojem a pohyby najevo, kdo je v souboji alfa samec. Snadněji se to sice říká, než udělá, ale zkuste nepropadnout panice a zachovat si chladnou hlavu.Byl tento návod užitečný?Comments

  1. fakt si niekedy treba zachovat chladnu hlavu,tie rady ,ktore boli poskynute v članku,som žial neskoro dostal,ale napriek tomu,som urobil pri druhom napadeni,že som skočil rukama okolo krku naštvanehoho/žiarliveho/ psa,bez toho aby som rozmyšlal čo my može sposobit,ake kusnutie,ake pohryznutie,skor som ho dusil,a odstranoval jeho tlamu a jeho tisk aj za pomoci otvarania tlamy a chytania nosa—tzv–dusenia—pačenia—chvavalobohu sa to podarilo–aj ked druhy pes bol zraneny–ale nie až tak važne—naneštastie–asi utrpel traumu–z ktoreho sa nespametal—už len nan ho spominame,tie rady ktore sa spominaju su dobre—ale nemožte stale so sebou niečo nosit,hlavne ked ste na prechadzke v lete,ked mae len na sebe letne oblečenie,a horší pripad je ked Vas nahodou napadne svorka koordinovanych psov—čo potom????Mate riešenie????asi nosit na prechadzku s peprovym alebo čili sprejom?

Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!