Jak se chránit před rakovinou prsu? Mamografické vyšetření způsobuje rakovinu prsu také! Chraňte se takto
Podle Národní nadace pro rakovinu prsu ve Spojených státech je v USA každý rok diagnostikováno 200 000 nových případů rakoviny prsu, což je třikrát více než jiné běžné gynekologické nádory.

Rakovina prsu

Rakovina prsu bude v tomto roce stát 40 000 lidí. Ve skutečnosti jediný typ rakoviny, který způsobuje ještě víc úmrtí u žen je rakovina plic.
Velmi znepokojující je míra, s jakou rakovina prsu vzrostla za posledních 5 let. V roce 1960 byla diagnostikována jedna z 20 žen a dnes jedna ze sedmi.

Informace o rakovině prsu

– Nejčastější příčinou úmrtí u žen ve věku od 40 do 55 let je rakovina prsu.
-15 procent všech případů rakoviny prsu se vyskytuje u žen mladších 45 let, v této věkové skupině je rakovina prsu agresivnější a má nižší úspěšnost léčby.
-80 procent mléčných žláz je nemaligní.
– 70% karcinomů prsu je detekováno samošetřením.
Dokonce i 80% žen s diagnózou rakoviny prsu nemá žádnou rodinnou anamnézu této nemoci.
Toxické účinky záření v mamografii jsou konečně uznávány jako důležitý faktor ve vývoji rakoviny prsu. Několik nedávných studií jednoznačně ukázalo, že mamografie může ublížit více než dobro.
Nová studie zveřejněná v britském lékařském věstníku (prosinec 2011) potvrdila, že screening rakoviny prsu by mohl poškodit zdraví žen, zejména v prvních letech po screeningu.
Toto poškození je způsobeno hlavně operacemi jako lumpektomie, mastektomie a další (často zbytečné) intervence. Studie zdůrazňuje ztrátu kvality života v důsledku falešně pozitivních výsledků a zbytečné léčby.
Naštěstí se začína projevovat první známky změny, jako je poslední zpráva od Ústavu lékařství (IOM), která zpochybňuje životní prostředí jako dominantní faktor ve vývoji rakoviny prsu.

Je nepravděpodobné, že mamografie jako hlavní diagnostický nástroj, který pomůže ženám identifikovat a zabránit rakovině prsu, je zodpovědný za zvýšení rizika vzniku této nemoci?

Záření mamografu

Záření z mamografie je mnohem škodlivější než na rentgenovém snímku hrudníku.
Mamografie používá ionizující záření v poměrně vysokých dávkách, které mohou přispět k mutacím a následně k rakovině prsu. Při jediné mamografii můžete dostat dávku záření, když dostanete 1000 rentgenových paprsků na hrudníku.
Mamografie výrazně zkomprimuje prsa, což může vést k nebezpečnému šíření rakovinných buněk, pokud již existují.

Dr. Samuel Epstein, jeden z předních světových odborníků na rakovinu, řekl:
Ňadra jsou velmi citlivá na záření, z nichž každá, jelikož účinky zvyšují riziko rakoviny prsu o 1 procento. Celkově to představuje asi o 10 procent vyšší riziko vzniku rakoviny u každého prsu během desetiletého studijního období. Mamografie vede k zbytečným zásahům a operacím, které mohou nakonec zkrátit vaši životnost.

Falešné výsledky

Dalším problémem je, že mamografie přináší nepřijatelně velký počet falešně pozitivních výsledků, zejména až 6%.
Falešně pozitivní výsledky mohou vést k opakování drahých testů, vystavení dalšímu záření a někdy mohou vést k nepotřebným invazivním postupům, jako jsou biopsie, chirurgie, záření a chemoterapie.
Ve skutečnosti, pokud podstoupíte mamografický mammogram, budete mít 35% zvýšení chirurgických rizik.

Biopsie

Pokud mamografie zjistí abnormální místo v prsu, obvykle je dalším krokem biopsie.
To znamená, že se odstraní malé množství tkáně z rakoviny prsního patologa, který pak pod mikroskopem prozkoumá, zda je rakovina přítomna. Tyto biopsie jsou notoricky nepřesné, často vedou k nesprávné diagnóze a zbytečné léčbě, nemluvě o nepřiměřeném emočním stresu.

Stres

Jen myšlenka, že máte rakovinu prsu, opravdu nemáte zvláštní, soustředíte svou pozornost na strach z nemoci a stres může stačit na to, aby způsobil onemocnění samotnou.
Je dobře známo, že stres je škodlivý pro vaše zdraví. Takže falešná pozitivní diagnóza může být škodlivá pro vaše zdraví z několika hledisek.

Screening vedl k nárůstu o 30 procent diagnóz a zbytečné intervence nebo zvýšení absolutního rizika o 0,5 procenta.
To znamená, že pro každých 2 000 žen za 10 let bude mít delší životnost a 10 zdravých žen, které by nebyly diagnostikovány, pokud se nezúčastní screeningu, budou “léčeny” úplně zbytečné a následné zhoršení. kvalitu jejich života.
Bohužel tato rušivá vědecká znalost ještě není dokončena. Jako výsledek, že jste vzali zkoušky na rakovinu prsu opravdu zkrátit svůj život, ne prodloužení.

Odkazuje-li se na britský lékařský časopis v roce 2011, Sayer Green napsal o škodách způsobených mamografií následovně:
Co je možná nejvíce znepokojivé z těchto zjištění je to, že ačkoli on jasně pochyboval o bezpečnosti a účinnosti screeningu pro rakovinu prsu, stejně jako studie, na kterých byly původně založeny, používal zastaralý model radiačního rizika, který minimalizuje karcinogenní faktor 4 až 5

Co to znamená, že mamografie nejen “dělá více škody než užitku”, ale jsou také zasety pro budoucí rakovinu prsu vyvolané radiací milionů žen.

Mamogramy nezachrání životy, říkají vědci

V září 2010 vydal New England Medical Journal, jeden z nejprestižnějších lékařských časopisů, první studii o účinnosti mamografie v posledních několika letech.
Zdá se, že mamografie zřejmě snížila úmrtnost na rakovinu o pouhých 0,4 úmrtí na 1000 žen. Je tak malý, že efekt může být dokonce nulový.
Jinými slovy, 2500 žen musí být vyšetřováno po dobu 10 let, aby zachránili život jedné ženy.
Ve skutečnosti jsou mamografie nejen nebezpečné, ale dokonce ani nezachovaly životy žen, jak se původně domnívalo.
Dřívější studie také ukázaly, že přidání jednoho mamografu za rok do důkladného fyzického sebepozorování prsu nezvýší šance na přežití ve srovnání s jediným fyzickým vyšetřením.
Pokud mamografie nezachrání svůj život, co?

Imunitní systém

Největší nepřítel rakoviny: váš imunitní systém
Nedávné objevy ukazují, že váš imunitní systém je určen k odstranění rakoviny.
Pokud však rozhodujete o destruktivních lékařských postupech (jako je například radioterapie nebo chemoterapie), které poškozují imunitní systém, který nakonec neodpovídá správně, ztratíte vaše tělo šance na zotavení.
Bohužel má mamografie tendenci zvyšovat pravděpodobnost, že ženy budou léčeny, což je v rozporu s přírodními léčebnými schopnostmi těla.
V současné době existuje mnoho vědeckých důkazů podporujících teorii, že náš vlastní imunitní systém je nejlepší zbraň proti rakovině.

Ochrana těla

Lidé s onemocněním jater nebo rakovinou vaječníků přežívají déle, pokud jejich bílé krvinky (T-zabijáci) napadají nádor.
Studie z roku 2005 zjistila, že rakovina tlustého střeva, která nejvíce silně láká T-buňky, je také nejčastěji se opakující rakovinou.
Další studie zjistila, že 60 procent cervikálních prekancerózních buněk (nalezených v PAP testech) se během jednoho roku vrátilo do normálu a 90 procent se vrátilo k autokorekci po dobu tří let.
Je známo, že některé nádory ledvin se vrátí do normálu, dokonce i ve velmi pozdních stadiích.
Přítomnost bílých krvinek kolem nádoru je často známkou toho, že počet nádorů klesá nebo se dokonce blíží k úplnému zmizení, jak je vysvětleno v jednom článku v New York Times (a rakovina prsu není výjimkou).

30%r akoviny prsu se vyléčí samo od sebe

Při chirurgii prsu, Susan Love UCLA, alespoň 30% nádorů na mamografii se uzdraví, pokud jste nic nepodnikli.
Tyto nádory vypadají, že jsou navrženy tak, aby spontánně zastavily růst, snížily a dokonce dokončily rozlišení.

Vyvstává otázka, jak moc rakoviny se vyléčila, pokud je připisovaná moderním zákrokům, jako je chemoterapie a záření, ve skutečnosti je výsledkem imunitního systému, který se snaží zbavit nádoru?

Kolik lidí je vyléčeno, a to navzdory léčbě, která zanechává chaos v těle? Na tuto otázku nelze definitivně odpovědět.

Ale s důvěrou můžeme říci, že síla vašeho imunitního systému je hlavním faktorem určujícím, zda budete schopni porazit rakovinu, jakmile se k ní dostanete.
Téměř každý má rakovinu a prekancerózní buňky v těle před středním věkem, ale ne všechny rakoviny se vyvíjejí. Rozdíl spočívá v síle imunitního systému každé osoby.
Dr. Barnett Kramer z NIH říká, že je stále více zřejmé, že rakoviny vyžadují více mutací ve svém vývoji.
Potřebují spolupráci okolních buněk, specifickou imunitní odpověď a hormony jako palivo. Cramer popisuje rakovinu jako dynamický proces a je považován za “šípu, která se pohybuje jedním směrem” (například od špatného až po horší).

Co to pro vás znamená?

Čím lépe se staráte o váš imunitní systém, tím lépe se o vás postará.
Jedním ze způsobů, jak zvýšit imunitní systém, je minimalizovat účinky mamografie a dalších zdrojů ionizujícího záření. Ale můžete také vybudovat imunitní systém DAY, abyste dodrželi správnou dietu a životní styl.

Optimalizace hladin vitaminu D

Vitamin D: výjimečný bojovník proti rakovině
Vitamin D, steroidní hormon, který postihuje prakticky každou buňku v těle, je jedním z nejsilnějších přírodních bojovníků proti rakovině. Receptory, které reagují na vitamin D, byly nalezeny téměř v každém typu lidské buňky, od kostí až po mozek.
Vaše játra, ledviny a další tkáně mohou v krvi přeměnit vitamín D na kalcitriol, který je hormonální nebo aktivovanou variantou vitaminu D. Vaše orgány se pak používají k opravě zranění a vylučování rakovinných buněk.
Vitamín D není v podstatě schopen vstoupit do rakovinných buněk a provádět jejich apoptózu nebo buněčnou smrt.
Když Joellen Welsh, výzkumný pracovník na univerzitě v New Yorku v Albany, injektuje silnou formu vitaminu D do lidských buněk rakoviny prsu, polovina z nich vysuší a zemře během několika dní.
Vitamin D zabíjel rakovinné buňky stejně účinně jako tamoxifenová toxická chemoterapie, ale bez škodlivého vedlejšího účinku a malého zlomku nákladů.
Důrazně se doporučuje, aby hladina vitaminu D v těle byla mezi 70 a 100 ng / ml události, u které byla diagnostikována rakovina prsu.
Toho lze dosáhnout přímou a bezpečnou expozicí ultrafialovému světlu, nebo pokud to není možné, perorální podání vitaminu D3.
Vitamin D funguje synergicky s jakoukoliv jinou léčbou rakoviny, o které vím, a bez vedlejších účinků.

Kromě toho výzkum založený na činidle proti rakovině prsu zahrnuje následující:

Jezte mnoho čerstvé organické zeleniny a celé, obzvláště fermentovanou zeleninu.
Vyhněte se všem zpracovaným potravinám a minimalizujte obsah cukru, zrn a mouky
Vitamin A hraje důležitou roli v prevenci rakoviny prsu, vaše nejlepší zdroje jsou ekologické vaječný žloutek, máslo a syrového mléka (nepasterizované a pasterované jen málo, pokud se nemůžete dostat nepasterizované) a hovězí a kuřecí játra (z ekologických farem, tráva-krmení zvířat ).
Kurkumin (účinná látka kurkumy) je jedním z nejsilnějších potlačujících potravin, černé cohosh, artemisininu, zeleném čaji, mořských řas, zelí, a pupalkový olej rovněž ukázaly slib pomáhá předcházet rakovině prsu a
Dostatečný denní provoz

Co dělat, pokud je rakovina odhalena v počátečním stádiu?

V případě, že jste v počáteční fázi diagnostikováni rakovinu prsu, vždy požádejte o další názor nebo dokonce o třetí a čtvrtý.
Nemohu zdůraznit, jak často se objeví falešně pozitivní diagnóza, diagnostická kritéria jsou příliš subjektivní.
Před rozhodnutím o léčbě a samozřejmě před výběrem chirurgie nebo chemoterapie se ujistěte, že výsledky biopsie byly přezkoumány odborníkem v mléčné žláze, který měl zkušenosti a znalosti v této oblasti.
Většinu případů rakoviny prsu lze předejít. Pokud jste tuto diagnózu neovlivnili, nezoufejte! Existuje tolik věcí, které můžete udělat, aby vaše tělo využilo své silné léčebné schopnosti!

Bezpečné alternativy oproti mamografii

Dnes existují přístroje, které dokáží detekovat rakovinu bez škodlivého ionizujícího záření. Jejich spolehlivost je stejně vysoká a dokonce i v některých případech ještě vyšší než u běžných mamografů.
Prvním z těchto zařízení je elektrická impedanční mamograf nebo také mamikograf Meike.
Detekuje přítomnost rakovinných buněk na základě elektrického odporu tkání. Využívá skutečnosti, že rakovinné buňky jsou charakterizovány hodnotami, které se liší od zdravých buněk.
Její přesnost je srovnatelná s konvenční mamografií, tj. O 85-90%. Ona také může graficky vizualizovat její prsa na počítači v trojrozměrném obrazu.

Druhou metodou bezpečné diagnostiky je použití vysoce citlivé tepelné komory.
Využívá poznání, že rakovina, ale i jiné patologické procesy jsou charakterizovány rychlejším metabolizmem. Následně se to projevuje při vyšší teplotě, kterou může zaznamenat citlivá tepelná zobrazovací kamera.
Největší výhodou tepelné zobrazovací kamery je skutečnost, že dokáže detekovat rakovinové buňky mnohem dříve. Nedávné studie ukazují, že to může být dokonce i několik let před mamografem

Kde se tyto vyšetření konají?

Až donedávna se zkoušky mohly provádět pouze v zahraničí. Dobrou zprávou je, že tato zařízení jsou již na Slovensku.
První místo, kde se nachází Meike Mammography, je Institut. Sv. Alžběty v Bratislavě.
Druhé místo mezi oběma zařízeními, Meike mamograf a vysoce citlivou tepelnou zobrazovací kamerou, je obsazeno klinikou Vitara v Košicích.Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!