Jak se naučit pískat? Snadný trik, který zvládne každý.
Díky této dovednosti se lidi dělí na dva tábory. Na ty, kteří pískat umí a na ty, kteří pískat neumí. Každý se ale může pískání snadno naučit a i vy se budete svých přátelům tímto umem chlubit. Díky pískání můžete upoutat pozornost, přivolat psa nebo si připomenout oblíbenou melodii jen tak pro radost.

Když to nezvládnete nezoufejte

Je skutečně malé procento lidí, kteří se pískat prostě nikdy v životě nenaučí, takže nebuďte vůbec zklamaní, pokud to bude zrovna váš případ. Buď budete i nadále pískání trénovat, nebo můžete vyzkoušet nějakou jinou metodu.

3 hlavní způsoby pískání:

  • pomocí rtů
  • pomocí jazyka
  • pomocí prstů

Pískání pomocí rtů

Rty

Sevřete své rty tak, jako kdybyste chtěli někoho políbit a utvořte z nich malinké kolečko. Otvor ve rtech by měl být co možná nejmenší. Když budete tímto otvorem vyfukovat vzduch z úst, můžete zapískat všechny možné tóny.

Jazyk

Mírně stočte jazyk. Jemně ho vytočte směrem nahoru a při pískání s ním pohybujte tak, abyste mohli měnit tóny

Vyfukování vzduchu

Začněte jemně vyfukovat vzduch dírkou v ústech. Foukejte jemně a pomalu a upravujte si nastavení rtů a jazyka, dokud nebudete spokojeni s tím, jaký zvuk vydáváte. Může vám to chvíli trvat, takže když se vám nebude hned dařit, nevzdávejte to.

Práce s jazykem

Experimentujte s pozicí jazyka, abyste se naučili pískat různé tóny. Zkuste zatlačit jazyk trochu dopředu, abyste zapískali vyšší tóny a pro hlubší tóny ho zase trochu zvedněte z úst. Zkoušejte to tak dlouho, dokud nebudete schopni zapískat celou stupnici.

Pískání pomocí jazyka

Rty

Zatáhněte rty. Horní ret by měl být opřený o horní zuby, které by měly být trochu vidět. Spodní ret by měl být opřený zase o spodní zuby, které by měly být celé zakryté. Tato pozice vám umožní vydat hlasitý zvuk, kterým si můžete například přivolat taxík, když máte plné ruce.

Jazyk

Zatáhněte jazyk dozadu. Roztáhněte ho v ústech doširoka a opřete si ho jemně o zadní zuby. Mezi jazykem a spodními zuby by měla být malá mezera.

Vzduch

Vyfukujte vzduch přes jazyk a spodní zuby a ret. Proud vzduchu směřujte ke spodním zubům. Měli byste cítit, jak tlačí na jazyk. Proud vzduchu by měl mířit ostrým úhlem směrem dolů z úst. Díky tomu dosáhnete jedinečného a hlasitého zvuku.

Tóny

Experimentujte a snažte se zapískat různé tóny.[4] Když budete měnit pozici jazyku, svalů v tvářích a čelisti, budete schopni zapískat různé tóny.

Pískání pomocí prstů

Který prst?

Rozhodněte se, které prsty chcete použít. Při pískání pomocí prstů si prsty držíte rty na místě, abyste vydali co nejčistší tón. Můžete se sami rozhodnout, které prsty se vám k tomu budou nejlépe hodit

Spojte prsty

Udělejte si z prstů opačné V. Bez ohledu na to, jakou kombinaci prstů používáte, si z nich utvořte obrácené V. Stejně jako vidíte na obrázku. Než si budete dávat prsty do úst, důkladně si umyjte ruce.

Prsty pod jazyk

Vložte si konce prstů pod jazyk. Oba prsty byste si měli dát pod jazyk za spodní zuby.

Rty přes prsty

Dejte si přes prsty horní ret. Mezi prsty byste měli mít malou díru.

Vzduch

Foukněte do díry v prstech. Touto technikou byste měli dosáhnout hlasitého, jasného zvuku, který se skvěle hodí pro přivolávání psa. Trénujte pískání s prsty tak dlouho, dokud se nenaučíte pískat jasně a silně.Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!