Jak se rychle zbavit zarůstajícího nehtu? 10 jednoduchých tipů, které vás zbaví bolesti a problému!
Možná jste mezi lidmi, kterým někdy zarůstají nehty na nohou. Obvykle jde o palec na noze. V tomto případě možná nemusíme vysvětlovat, co je nepříjemné, nepohodlné, ale obzvláště bolestivé. V případech, které jsou již v pokročilé fázi, není nic víc než pomoc odborníka.

Zarostlý nehet

Pokud máte pocit pouze jednoho z příznaků a máte pocit jen nepatrné bolesti nebo podráždění, existují různé tipy k vyřešení tohoto problému i doma. V dalším článku uvádíme 10 tipů, jak léčit poraněný prst bez opuštění domova.

Namočte nehet v teplé solné lázni

Chcete-li zabránit výskytu nebo opětovnému infikování způsobenému narušeními nehtů, zkuste použít lázeň v teplé solné lázni.
Pedikúry doporučují namočit bolestivý prst, celou nohu asi 15 minut před koupáním. Můžete to také opakovat několikrát denně. Každodenní používání snižuje otoky a zjemňuje nehty.
Ideální volbou koupelových solí je tzv. Sůl Epson. Je to síran hořečnatý, který je také známý mnoha zahradníkům jako vynikající hnojivo pro hnědnutí jehličnatých stromů. No, funguje to i v tomto případě, ačkoli doporučujeme koupit varianty soli, které jsou určeny pro kosmetické použití.

Použijte antibiotikum nebo masti

Nezapomeňte se vyhnout pokusům o domácí chirurgii. Pokud bychom nepočítali s bolestí, udělali byste více škody než dobro. Zkuste použít léčivou mast, nejlépe antibiotika. Lékárny mají řadu postupů nebo vám lékař může předepisovat masti s framikoinem.

Používejte léky bez předpisu

V případě nepříjemné bolesti se můžete také obrátit na volně prodejné léky. Ačkoli jste je nepoužili podle svého uvážení, klasické léky proti bolesti, jako je aspirin, ibuprofen, paralen nebo jejich různé možnosti, mohou dočasně pomoci při bolestech a mohou způsobit záněty.

Použijte kus bavlny

Po slané lázni, kdy se nehty stávají měkčími a měkčími, vezměte čistý, navlhčený kus gázy nebo bavlny a jemně sklouzněte mezi hřebík a problémovou oblast, aby se snížil tlak na okolní oblast. Můžete také použít čistý nebo dezinfekční prostředek s kusem příze nebo nitě.

Pečlivě oddělte nehty od kůže

Stejně jako předchozí, můžete použít pilník na nehty nebo podobný nástroj a pokusit se zvednout  nehet tak, že ho oddělíte od zarostlé části.
Odsuňte kůži s peroxidem vodíku nebo alkoholem a umístěte ho pod nehet na stranu prstu, kde neroste. Poté se opatrně a pomalu přesuňte do zarostlé plochy a oddělíte zčásti zarostlý díl.

Používejte volné boty

Nyní, když jsme se naučili, jak se vypořádat s akutním problémem, podívejme se na prevenci, která je mimořádně důležitá.
První je zvolit správnou obuv. Noha a prsty by se měly cítit pohodlně, z měkkých a pohodlných materiálů. Je důležité vyhnout se tlaku na prstech, což znamená, že musíte zabránit ztuhnutí bot a obuvi s vysokým podpatkem.

Stříhejte si nehty rovně

Ujistěte se, že zkracujete nehty tak, aby byly ořezány v rovině. Nevystavujte oblouky, jen podepřete hřebík v šíření na látce.

Volte sorávnou délku nehtu

Pokud snížíte necht příliš krátký, pravděpodobnost nadměrného růstu se zvýší.
Je třeba nechat nehty trochu déle, jen pár milimetrů. To zajistí, že hřeb neustále narůstá a je méně pravděpodobné, že poroste.
Pokud jsou nehty nakrájeny příliš krátce, může tlak vyvíjený obuví způsobit, že necht bude růst na okraji lůžka a může se objevit zánět.
Někteří experti tvrdí, že je třeba upravit nehty tak, aby se vyrovnaly špičce prstu.

Starejte se o nohy

Nemusíte navštěvovat nehtové studio nebo pedikúru, abyste si udrželi zdravé a zdravé prsty.
Americkí ortopédi a pediatři se dohodli na jednoduchých krocích, aby se zabránilo nadměrnému růstu nehtů. Pravidelné ponoření nohou do vodní lázně v teplé vodě změkne nehty a jejich okolí. Pak pečlivě ošetřete jakoukoli kalenou pokožku pemzou nebo jemným řezáním. Používejte hydratační krémy a krém na nehty. Jemně zatlačte na kůži, kde nehty roste, a dobře ošetřete také krémem. Masáž nohou je také vítána, což uvolňuje napětí a uvolňuje se.

Výstražné signály

Náš poslední tip je možná nejdůležitější. Při pravidelných kontrolách můžete zaznamenat nárůst nadměrného růstu, zabránit mnoha dalším problémům a také nepříjemným bolestům. Můžete si však všimnout i dalších problémů: je známo, že lidé s diabetem často mají problémy s nohama. Proto by lidé s touto diagnózou měli strávit dostatek času na nohou a pod pravidelnou kontrolou.

Podle American Diabetes Association lidé s diabetem často mají problémy se ztrátou citlivosti na nohy, stejně jako sliznicemi a vředy. Podobně suchá skalp na nohou může naznačovat poruchu štítné žlázy, nebo velký klenutý oblouk na noze může poškodit nerv. V každém případě, pokud potíže přetrvávají během několika dní nebo se dokonce zhorší, neodkládejte návštěvu lékaře. V současné době existuje řada účinných lékařských postupů pro léčbu nadměrného růstu nehtů.

Mnoho lidí se bojí jít k lékaři, protože se bojí, že jim strhnout tyto nehty. Nicméně není důvod k obavám. Léčba zarostlých nehtů se praktikovala zejména v minulosti a dnes je to jen v extrémních případech.Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!