Jak se správně nalíčit na nějakou důležitou příležitost? 15 jednoduchých triků od vizážistky!
Každá žena dobře zná situaci, kdy spěchá, ale zároveň chce vypadat skutečně dobře. překrásný vzhled ale vyžaduje mnoho času a úsilí. Tak tomu ale nemusí být pokaždé. Díky těmto trikům Vám líčení nezabere příliš času a výsledek bude stát za to!

Líčení

Známe několik zaručených triků, které byste si měli určitě vyzkoušet.

Nejprve naneste oční stíny, pak přejděte k tónování pleti

Tento trik je velmi jednoduchý a ještě více užitečný. Pokud pracujete s očním stínem, je více než pravděpodobné, že se Vám z něj malé částečky dostanou i na obličej. Nejdříve si tedy Naličte oči, předejdete tak porušení make-upu na tváři. Částečky z očních stínů pak pouze jednoduše oprašte štětcem a můžete začít s nanášením make-upu.

Vytvořte si efekt plnějších rtů

Bílou tužku byste měli ve své kosmetické taštičce určitě mít. Plnější rty si vytvoříte velmi jednoduše. Do středu rtů si s tužkou vytvořte čtvereček (i na vrchní i na spodní ret). Okolí rtů si ohraničte konturovací tužkou Vaší oblíbené barvy a následně obě barvy zapracujte. Nakonec na rty naneste rtěnku. Efekt plnějších rtů bude ihned viditelný. Tento trik můžete využívat denně. Ještě dodáme, že vždy před líčením rtů použijte balzám. Po použití balzámu budou Vaše rty jemnější a rtěnka vydrží déle.

Při líčení obočí mějte zrcadlo dál od obličeje

Pokud si líčíte obočí, myslete na to, že dodává tvar celé naší tváři a nejen v okolí očí. Obočí nám může obličej zúžit ale také zvětšit. Mějte proto zrcadlo položené tak, abyste si viděli celý obličej.

Používejte ubrousek při líčení rtů

Naneste první vrstvu rtěnky a následně si rty obtlačte ubrouskem. Potom aplikujte druhou vrstvu rtěnky. Tento trik Vám zajistí, že rtěnka vydrží mnohem déle a navíc se Vám nebude obtiskávat na zuby.

Odstraňte voděodolnou řasenku bez námahy

Voděodolná řasenka je neuvěřitelný pomocník při líčení, ale těžko se odstraňuje. Pokud si chcete práci s odličováním usnadnit, vyzkoušejte toto: nejdříve na řasy aplikujte klasickou řasenku a následně na to voděodolnou. Řasenka vydrží déle ale odličování Vám půjde mnohem snadněji a bez námahy.

Náhrada korektoru

Líčíte se a právě jste zjistili, že Vám došel korektor? Nezoufejte, korektor si můžete vytvořit i doma. Smíchejte regenerační krém, make-up a pudr, který běžně používáte. Vznikne Vám směs, kterou si aplikujte na místa, kam chcete použít korektor.

Dopřejte svým očím svěží vzhled

Naneste korektor přesně tak, jak je zobrazeno na fotografii. Korektor dobře rozpracujte. Vaše oči budou vypadat odpočatě a celkový look bude působit svěže.

Používejte kompaktní pudr

Pokud jste to přehnali s bronzerem nebo barvou na líčka, nemusíte se hned odličovat. Bude naprosto stačit, pokud na tato místa aplikujte trochu kompaktního pudru.

Zkuste použít rtěnku namísto tvářenky

Pokud zrovna nemáte po ruce barvu na líčka, můžete použít rtěnku ve velmi jemné růžové barvě. Rtěnku si na líčkách dobře rozpracujte a nakonec jen zafixujte pudrem.

Vytvořte si linku pomocí očních stínů

Ne každá máme doma všechny barvy očních linek, máme však pro vás skvělý trik, jak mít každý den jinou oční linku bez utrácení peněz. Vyberte si oční stín, který chcete použít jako linku. Linku vytvoříte velmi jednoduše. Před nanesením si navlhčete štětec, oční stín si pak nanesete přesně tak jako linku.

Před použitím řasenky použijte hadřík

Než si půjdete nalíčit řasy, kartáček od řasenky si otřete s hadříkem. Zabráníte tak slepeným řasám a nežádoucím hrudkám.

Zamaskujte tmavé kruhy pod očima

Chcete-li skrýt tmavé kruhy, použijte červenou rtěnku. Naneste jemnou vrstvu rtěnky pod oči, rozpracujte a následně použijte korektor.

Vytvořte si objemné řasy

Řasenku se snažte nanášet od kořínků řas a jemně táhněte do hora. Tento trik Vám dopomůže k tomu, aby Vaše řasy vypadaly hustší.

Vyzkoušejte monochromatický make-up

Monochromatický make-up se stal v posledním roce velkým hitem a stále je více a více populární. Koncept tohoto looku spočívá v jednotném odstínu rtů, očních víček a líců. Pokud si chcete tento look vytvořit, použijte korektor v nude odstínu na rty, oči a tváře. Zkuste všechny proudkty, které použijete ladit do jedné barvy/odstínu.

Používejte korektor na opravu chyb při líčení

Pokud se Vám nedaří nakreslit si přesnou oční linku a vidíte pár chybiček, neodstraňujte je. Šikovně je zamaskujte korektorem.

Doporučení

Tyto šikovné triky Vám usnadní každodenní zkrášlovací rutinu. Určitě je vyzkoušejte a sami uvidíte, jak Vám líčení půjde od ruky.Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!