Jak se vyhnout vážnému onemocnění, které nelze podceňovat? 10 signálů, které nám vysílá naše tělo!
Lidské tělo je velmi složitý mechanismus. Tělo neustále vysílá různé signály o nedostatcích uvnitř našeho nitra. Nemusíme vám ais připomínat, že zdraví je v našem životě to nejdůležitější. Proto vám ukážeme 10 signálů vašeho těla, které se vám snaží naznačit, že se něco děje.

Tmavé kruhy pod očima

Tyto velmi tmavé kruhy kolem očí jsou nedostatkem spánku. Tento problém má snadné řešení a tím je spánek. Vyspěte se alespoň 7-8 hodin každý den. V horším případě ale mohou být tmavé kruhy pod očima příznakem anémie. V tu chvíli tělo produkuje nedostatek  červených krvinek a to je důvod, proč kůže pod očima stále tmavne.

Změna barvy prstů

Všímáte si poslední dobou, že vaše prsty jsou barevně odlišné oproti minulosti? Určitě byste měli začít dávat pozor a jít k lékaři. Tomuto jevu se říká Raynaudův fenomén a jedná se o stav, kdy nízké teploty způsobují křeče v krevních cévách. Tím dochází ke změně barvy kůže na prstech. Je důležité jít k lékaři na podrobné vyšetření.

Rozmazaný obraz

Míváte unavené oči? Pokud zpozorujete, že chvilkama nepoznáváte lidi nebo dopravní značení na vzdálenost, kdy jste rozpoznat obličej i značku zvládali, možná se vám v očích rozvíjí astigmatismus nebo krátkozrakost. Dobrým nápadem je určitě navštívit lékaře, který vaše oči důkladně zpozoruje. K tomuto problému se často přidávají onemocnění neurologického charakteru.

Mouchy před očima

Pokud před svýma očima vidíte tečky, vlny, proužky nebo jiné tvary a mžitky není to určitě signál ničeho obyčejného. Nejčastěji je uvidíte, když se podíváte do světla a nacházíte se zrovna ve světlé místnosti. Pokud tyto mžitky nezmizí do 1 týdne, může se jednat o předzvěst šedého zákalu nebo jiný oční problém. Pokud tyto příznaky skutečně znáte, je dobré vyhledat lékaře.

Muzikanti v břiše

V břiše se ozývá kručení většinou při funkci střev. Pokud ale tito muzikanti v břiše vyhrávají již od dětství, nemusíte se trápit. Pokud ale takové zvuky slyšíte prakticky poprvé v životě a k tomu míváte citlivý a bolavý žaludek, je dobrý nápad navštívit lékaře.

Olupování kůže

loupání pokožky je jasným signálem, že vašemu tělu chybí potřebné vitamíny. Vitamínové doplňky stravy a správná výživa těla navráti vaši pokožku zpět do normálu. Pokud ale vás pokožka nepříjemně svědí, běžte za lékařem. Je totiž možné, že se jedná o mikózu nebo podobné onemocnění.

Částečná ztráta čichu

Pokud se vám stává, že najednou ztratíte čich je to pravděpodobně následkem porušeného nervového systému. Pokud jste mladý a stává se vám, že z ničeho nic necítíte, nechte svůj čich vyšetřit lékařem. Mohlo by se jednat o virovou infekci, která musí být včas léčena.

Škubání okem

Oční víčka každému čas od času škubnou. Toto škubání může poměrně svědit. Pokud toto škubání přijde když jste zrovna ve společnosti, může to být pro vás velmi nepříjemné. Tohoto škubání se můžete zbavit snadno v pohodlí domova. Namočte tamponek do studeného mléka a přiložte na oko. Pokud vám tato rada nepomůže, vyhledejte odbroníka.

Tinnitus

Takto se nazývá pocit šumu nebo zvonění v uchu. Takové signály jsou poměrně velkou hrozbou pro lidské zdraví, tvrdí lékaři. Příčinou bývá častý hluk v našem okolí. Pokud ale tento šum nebo hučení slyšíte ve svých uších skutečně často, vyhledejte odbornou pomoc.

Bolavý ramenní kloub

Jsou lidé, které bolí ramena během každého pohybu. Nestabilita ramenního kloubu může být zapříčiněn sportováním již v mladém věku. Problémy s rameny jsou nebezpečné a proto rozhodně doporučujeme navštívit odborníka a nechat své ramena vyšetřit.Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!