Jak se vyrovnat se smrtí psa? Lekařské potvrzení, že ztráta psa je jako ztráta milované osoby
Všichni, kteří měli během svého života svého psa, určitě ví, že pes nění pouze zvíře, ale člen rodiny. Jejich odchod z našeho života je velmi těžký.

Fakt

Slova jako “žij dál” nebo “je to jen pes” jsou pro majitele psa naprosto bezvýznamné. Neexistuje nic, co by bolest této ztráty zmírnilo. Dokonce i vědci potvrdily, že tento smutek ze ztráty je velmi reálný. Pro mnohé lidi je ztráta čtyřnohého přítele mnohem těžší než ztráta blízké osoby.

Zvířata se stávají členy naší rodiny proto, že v našem mozku se uvolňují stejné hormony a chemikálie jako ve vztahu s člověkem, kdy se cítíme milovaní a důležití. Proto se ke svým mazlíčkům chováme jako k členům naší rodiny.

Odchod milovaného zvířete

Existuje mnoho způsobů, jak se se ztrátou blízké osoby vyrovnat. Utěšují vás další členové rodiny i přátel, ale pokud vás opustí pes nebo jiný domácí mazlíček, musíte žít dál, jakoby se vůbec nic nestalo. Musíte druhý den do práce a spoustu přátel vůbec nepochopí hloubku vaší bolesti. A právě proto potlačujete všechny své pocity.

Citové zranění

Psycholožka Julie Axelrod říká, že tyto hluboké citové zranění ze stráty zvířete pocházejí ze ztráty bezpodmínečné lásky, pohodlí i společníka.

Nerovnováha v životě

Ztráta domácího mazlíčka může způsobit velkou nerovnováhu v každodenním životě. Jde o to, že pes vyžaduje určitou starostlivost a vy každý den plánujete i podle toho, aby váš mazlíček nebyl hladový a byl vyvenčený. Tyto starosti zmizí ze dne na den a vám se každodenní rutina rozpadne. Pokuste si najít nové každodenní pravidla, které budete dodržovat.

Jakoby tu pes byl

Spousta majitelů se i po smrti svého mazlíčka chová, jakoby pes nikdy neodešel. Například zaslechnou zvuk ve vedlejší místnosti a tento zvuk ihned připisují právě svému miláčkovi, protože doufají, že je nablízku. Toto se děje díky vzpomínkám, kteří si s vámi pohrávají. Pokuste se odprostit od těchto pocitů a pokud vám doma vadí ticho, pusťte si hudbu nebo film, aby jste tyto zvuky neslyšeli.

Pocit viny

Pocity viny hrají skutečně velkou roli. Občas se stane, že náš čtyřnohý přítel před svým odchodem trpí a na náš je rozhodnutí, zda trápení ukončit, nebo ne. I přesto, že jde o humání možnost, není to nic snadného. Proto si tyto pocity nevyčítejte, jsou zcela normální.

Závěr

Jsou to členové rodiny bez ohledu na to, co vám říkají ostatní (zejména ti, kteří nemají rádi zvířata) a není na tom nic zvláštního, pokud vám stále chybí váš pes, říkají vědci.

Doporučení

Pokud znáte někoho, kdo nedávno přišel o svého pejska – buďte mu na blízku, pokud to potřebuje.Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!