Jak se vyvarovat 4 základním chybám, které dělá mnoho žen při nakupování? Kazí Váš celkový vzhled!
Už se Vám někdy stalo, že jste si pořídili oblečení špatné velikosti, ale zjistili jste to až, když už bylo pozdě? Tato situace nejčastěji nastává pokud nakupujete online. I oblečení správné velikosti je často příliš malé nebo velké. Této nepříjemné situaci se ale můžete vyhnout pomocí jednoduchých 4 pravidel!

Správná velikost oblečení

Připravili jsme pro vás několik velmi vychytralých tipů a triků, jak provést správné měření, zvolit odpovídající velikost a čemu věnovat svou pozornost při nakupování nového oblečení s cílem vyhnout se potenciálním chybám.

1. Získejte správné míry

Obvod boků: Změřte si obvod boků, zatímco stojíte před zrcadlem. Zrcadlo Vám pomůže vyhnout se chybě, protože musíte umístit metr na nejvýznamnější části Vašich hýždí.
Obvod pasu: Chcete-li měřit obvod pasu, umístěte metr na nejtenčí část poblíž oblasti žaludku.
Obvod hrudníku: Pro měření obvodu hrudníku umístěte metr na nejvýznamnější část hrudníku. Metr by měl být vyšše na zadní straně než na hrudi.
Obvod krku: Používá se většinou k určení velikosti triček pro muže. Umístěte metr kolem krku tak, aby byl na spodní straně krku.
Poté, co jste provedli měření, porovnejte výsledky s touto tabulkou a vyberte správnou velikost.

INT – Mezinárodní velikost
EU – Evropská velikost

2. Neřídíte se doporučením výrobce.

Při výběru oblečení online nezapomeňte, že se velikosti mohou lišit mezi různými výrobci. Každý web má své vlastní grafy s parametry, které byste měli vzít v úvahu.

3. Při výběru velikosti nepřihlížíte k tkanině.

Abyste se vyhnuli situaci, kdy se již po prvním praní Vaše oblečení změní v příliš velké, nebo příliš malé, podívejte se na tkaninu, která tvoří daný oděv: bavlna a vlna se po praní zmenšují, ale syntetické a bavlněné prádlo se zvětšuje. Kromě toho berte v úvahu doporučení výrobce. Podívejte se na obrázky na štítcích.

Oblečení, které si můžete koupit ve větší velikosti

Svetry vyrobené z vlny: Za prvé, těsné oblečení udržuje teplo mnohem hůře než to, které je trochu větší. A za druhé, existuje vysoká pravděpodobnost, že se vlněné vlákno po praní zmenší a oblečení Vám nebude sedět. Mimochodem, aby se zabránilo zmenšení oblečení po praní, měli byste oblečení nechat uschnout v horizontální poloze na suchých utěrkách.

Trika, spodní prádlo a další bavlněné oblečení: Po umytí se bavlna značně zmenšuje, takže byste neměli nakupovat oblečení přesně tak, jak potřebujete, ale vždy trochu větší. Pokud však oblečení obsahuje elastan, můžete si vybrat obvyklou velikost.

Košile a halenky s límečkem: Při zkoušení takového oblečení věnujte pozornost tomu, jak těsný je límeček. Pokud mezi límečkem a krkem není místo, měli byste si koupit větší velikost, protože existuje nebezpečí, že Vás límeček po praní uškrtí.

Oblečení, které si můžete koupit v menší velikosti

Pletené oděvy: Nezáleží na tom, jaká vlákna byla použita, oblečení se stejně vytáhne. Proto je lepší koupit pletené oděvy, které jsou o jednu velikost menší. Jinak si všimněte, že již do konce prvního dne budou rukávy delší, než byly na začátku.

Džíny: I přes skutečnost, že džíny jsou vyrobeny z bavlny, džíny se zvětšují již po prvním použití. Jedinou výjimkou je, že džíny mají speciální elastické vlákno, aby se nezvětšily příliš.

Polyester: Oděvy vyrobené z této syntetické tkaniny se často vytahují, zejména v dolní části. Problém můžete vyřešit tím, že si koupíte oděvy, které jsou o jednu velikost menší.

4. Neměříte své nohy správně.

Pokud potřebujete objednat boty online, měřte délku nohou od paty až po špičku nejdelšího prstu. Změřte velikost obou nohou, protože většina lidí nemá stejné nohy. Vyberte boty podle větší velikosti.
Dalším důležitým parametrem je šířka. Jedním z nejoblíbenějších systémů je americký systém.

Je to velmi jednoduché:

N – úzký
M – střední
W – široký

Máte někdy potíže při výběru správné velikostí?Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!