Jak se vyvarovat 5-ti chybám, které člověk dělá před spánkem? Kvůli těmto chybám lidé nejvíce přibírají a ničí si zdraví
Naše sebevědomí rozhodně neposílí rostoucí číslo na naší váze. Ale přibívající váha ohrožuje kromě našeho seběvědomí také zdraví. Obezita je nebezpečná věc.

Obezita

Stále si dáváme pozor, co jíme, kolik toho sníme a zda sportujeme, přitom si ale neuvědomujeme, že přibírání může být příčinou zcela špatných večerních návyků. Pokud se těmto chybám vyhnete, vyberete si mnohem zdravější způsob svého života. Prozradíme vám ty největší chyby, kterých se dopouštíme těsně před spánkem a výsledkem těchto chyb je přibírání na váze.

Chladnička

Všichni známe pravidlo, nejíst po 18. hodině, ale ani to nám přece nezabrání v tom, abychom si dopřáli něco na zakousnutí klidně i o půlnoci. Mnohé studie prokázaly, že takový způsob stravování vede k tloustnutí, zvyšuje cholesterol v krvi, hladinu inzulínu v krvi a negativně ovlivňuje naše hormony. Zapamatujte si, že pokud je váš kalorický příjem vyšší než to, co spálíte, ovšem to povede k tloustnutí.

Málo pohybu

Cvičení a psychická aktivita hrají důležitou roli při hubnutí, protože nutí spalovat nechtěné kalorie. Je důležité každý den cvičit, stačí i jednoduché cviky či 15-minutová chůze.

Elektronické zařízení

Elektronická zařízení vyzařují modré světlo, které velmi špatně ovlivňuje spánek, je spojené se spánkovou deprivací a později dochází k tloustnutí. Také zařízení ovlivňují tvorbu melatoninu, který je zodpovědný za regulování spánkových cyklů. Namísto surfování na internetu pro spánkem si raději vezměte do rukou zajímavou knihu nebo poslouchejte klidné písně.

Budík

Věřte či ne, vědci zjistili, že osoby, které stávají dříve jsou hubenější, než ti, kteří vyspávají do oběda. Takže se vzbuďte dříve a jděte běhat.

Správná barva

Modrá barva vyjadřuje klid, relaxaci a výrazně lepší spánek. Je to však i barva, která potlačuje chuť na jídlo, zatímco barvy jako červená nebo oranžová ve vás vyvolají hlad. Zkuste se zamyslet nad tím, jakou barvou se obklopujete.Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!