Jak se vyvarovat zdravotním problémům kvůli sušení prádla uvnitř domu? Sušení prádla uvnitř a jejichž vážná negativa
Během zimního období je pro nás tak nějak automatické, sušit prádlo v teple domova. V pokoji najdeme místo pro sušák a jen čekáme, až prádlo konečně uschne. Jenže to je zásadní chyba, kterou dělá většina lidí, protože vůbec netuší, jak moc tím mohou uškodit sobě i své rodině.

Sušení prádla

Také prádlo sušíte v teple domova a nikdy jste nepřemýšleli nad tím, zda to není špatně? Většinu lidí tato myšlenka nenapadla, ale my víme, jak to dělat lépe.

Proč prádlo nesušit doma?

Možná si teď říkáte, co je na tom špatně a proč sušení prádla uvnitř domu nebo bytu tolik škodí. Proto již nebudu na nic čekat a rovnou vám prozradím, proč byste se sušením prádla doma měli přestat. Nejlépe hned!

Zvyšuje se vlhkost vzduchu

Věděli jste, že sušením prádla v místnosti zvýšíte vlhkost vzduchu v daném prostoru až o 30 %? Jasně, pokud máte doma extrémně suchý vzduch, pak se to může na první pohled jevit jako přínos, na druhou stranu ale přílišné vlhko v místnosti svědčí plísním, především pak vlhkost podporuje množení houby zvané Aspergullus fumigatu, která se následně vstřebává do našich plic. Opravdu to chcete riskovat?

Chemikálie

Vyprat prádlo v krásně voňavém pracím prášku a použít ještě spoustu aviváže, aby bylo ještě voňavější a k tomu všemu příjemně měkoučké – to je naprosto běžný postup, za který se nemusíte nyní chytat za hlavu, pokud jej také dodržujete. Není nic příjemnějšího, nežli když oblečení nebo třeba povlečení líbivě voní. Sušení doma ale způsobuje, že se do vzduchu dostávají všechny ty chemikálie, které na praní používáte, což není pro vaše zdraví zrovna kdovíjaký přínos.

Snažte se zmírnit dopad

Pokud jednoduše nemáte žádnou jinou možnost a víte, že se sušení prádla doma nevyhnete, snažte se alespoň zmírnit dopad. V první řadě je potřeba hodně a pravidelně větrat, což zamezí nejen vzniku plísní, ale zároveň do místnosti pustí čerstvý vzduch, který tzv. vyžene ten, který je nasycený práškem na praní, aviváží a nejrůznějšími změkčovadly.Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!