Jak se zbavit bolesti krční páteře? Geniálního rada od lékaře! Stačí jeden cvik a bolest je pryč, tohle pomohlo tisícům lidem
Krční páteř je jedním z nejpopulárnějších a nechráněných muskuloskeletálních systémů s věkem prochází různými degenerativními změnami. To je způsobeno snížením pohyblivosti a projevem bolesti. Gymnastické cvičení od Dr. Bubnova z Ruska je skutečnou spásou milionů lidí, protože netrvá dlouho a jejich účinnost je prokázána v praxi.

Cvičení posilující krční páteř

V tomto článku se naučíte, jak se zbavit bolesti krční páteře a posílit svaly pomocí jednoduché techniky Dr. Bubnovského. 7 jednoduchých cvičení.
Pro tyto jednoduché a efektivní cvičení jsou dostatečné 1-2 tréninky v jakémkoli věku, které mohou být součástí komplexu ranních cvičení nebo prováděny samostatně. Zahajte cvičení zahřátím nebo masáží. To pomůže urychlit krevní oběh a lymfodrenáže, stejně jako prevenci svalových křečí.
Pokud se u Vás objeví závratě a nepohodlí, posaďte se. Pokud se bolest nebo nepohodlí zhorší, nepokračujte a poraďte se s instruktorem nebo lékařem. Dýchání je také důležité. Cvičení začíná hlubokým nádechem a návrat do výchozí polohy nastává při vydechování.

1. Metronom

První cvičení je pomalý sklon hlavy k pravému rameni, potom doleva. Vyrovnejte, lehce nakloňte hlavu k pravému rameni. Držte tuto pozici po dobu 30 sekund. Vraťte se do výchozí polohy cvičení v opačném směru opakujte. Opakujte sérii 5krát.

2. Pružení

Pokleste hlavu co nejdále dopředu a dotkněte se hrudníku. Poté jemně natáhněte krk dopředu a naklonějte hlavu nahoru. Opakujte 5krát.

3. Volavka

Během tohoto jednoduchého cvičení jsou svaly krku a hrudní páteře dobře procvičené. V sedu narovnejte svá záda a položte ruce na kolena. Pomalu položte ruce směrem za záda a zatáhněte bradu vzhůru. Jemně vytáhněte svaly a zůstaňte v této poloze po dobu 30 sekund. Opakujte 5krát.

4. Pohled na nebe

Jemně naklápněte hlavu a otočte ji ze strany na stranu. Toto cvičení se skládá ze 6 opakování.

5. Fakír

Toto cvičení částečně zkopíruje předchozí. Zvedněte ruce, ohněte si lokty a dejte je nad hlavu. Jemně otočte hlavu doprava a doleva, přidržujte v každé poloze po dobu 15-30 sekund. Proveďte 6 opakování

6. Rám

Toto cvičení je účinné při osteoporóze děložního hrdla a hrudní páteře. Položte levou ruku na pravé rameno a pomalu otočte hlavu doleva. Držte tuto pozici po dobu 30 sekund. Pak vyměňte ruce a pokračujte v opačném směru. Opakujte 5krát.

7. Hus

Poslední cvičení na posílení svalů krku se provádí ve stoje. Je mimořádně efektivní pro relaxaci a protahování svalů, což vytváří pocit uvolnění apříjemné relaxace. Postavte se rovně a natáhněte ruce. Krk by se měl vyrovnat, brada a ramena by měly být rovnoběžně s podlahou.
Natáhněte hlavu dopředu, otočte ji k boku a zatáhněte bradu na rameno, aby se jí dotkla. Opakujte to samé v opačném směru, 5krát.

Závěr

Podle lékaře se můžete zbavit bolesti krku poměrně rychle, ale pouze s pravidelným a správným provedením těchto jednoduchých cvičení. Kromě toho nesmíme zapomínat na správnou výživu. Trochu úsilí a disciplíny, a uvidíte, jak rychle se zbavíte oslabujících bolestí v krku.Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Proč není dobré nabíjet telefon přes noc? Důvod vás zaskočí a vy přestanete nabíjet telefon během noci!

Bolí vás čas od času ucho, nebo hůř slyšíte? Dejte si pozor na toto!

Jak se zbavit toxinů v tukové tkáni, které způsobují tučnost a oteklost vašeho těla? Jednoduchým způsobem zhubnete

Máte ukazováček na noze delší než palec? Jaký to má důvod? Pouze 13% populace má ukazováček na noze delší než palec

Jak využít efektivněji Kinder vajíčko? Stačí vyvrtat dírku a pustit uzdu fantazii! Inspirace

Jaké typy žen muži doslova zbožňují? Patříte mezi ně také?

Skladování dřeva na umělecké úrovni? Tito lidé tuto činnost posunuli na vyšší úroveň! Inspirace

Jak den vašeho narození predurčí to jak bude vypadat celý váš život? Sedí to neuvěřitelně přesně

Po čem muži skutečně touží víc než po souloži, ale nemluví o tom? Ženy zpozorněte, tohle je věc po které touží nejvíc!

Muži se do těchto znamení zamilují i ​​se zavřenýma očima. 3 znamení zvěrokruhu, které přitáhnou naprosto každého muže!

Co je dobré vědět o štítné žláze? Hypo/Hyper-tyreóza, příznaky, příčiny i léčba!

Jak poznat, že se s vámi blízký zemřelý snaží navázat posmrtný kontakt? 7 mrazivých znamení