Jak se zbavit kuřího oka pomocí plevela, kterému se každý vyhýbá? Snadný návod
Mnoho lidí se těší na teplé počasí, protože bude moct nosit letní otevřenou obuv, ale mnoho lidí trápí ošklivá kuří oka. Kromě toho, že kuří oko nevypadá dobře, jde o bolestivý problém a z jeho řešení má většina lidí strach. Příroda vám ale dokáže pomoct.

Kuří oko

Pokud někdo zjistí, že má kuří oko, zmocní se ho hrůza. Představa jeho bolestivého vypalování dusíkem totiž není vůbec příjemná věc, stejně jako realita samotného drsného zákroku. S kuřím okem si však dokážou poradit i babské recepty. Znáte některé z nich, i ty nejméně pravděpodobné?

Pomoc z přírody

Kuří oka vznikají v důsledku nadměrného tlaku či tření a způsobují nepříjemnou velkou bolest. Chodidla či prsty na nohou jsou proto citlivé, což v konečném důsledku snižuje kvalitu života. Shluk buněk známých jako kuří oko je problémem, kterého se chtějí lidé zbavit čím dříve, ale často si mohou spíše uškodit než pomoci.

Především v letních měsících může být přítomnost kuřího oka velmi frustrující, ale i tento problém se dá velmi elegantně vyřešit s pomocí naší matky přírody. Naprosto  skvělé totiž je, že právě v létě v přírodě rostliny, které vám mohou pomoci.

Cibule a citron

Snad každý dobře ví, že při těchto problémech mohou, ale i nemusí pomoci cibule nebo citrón, dokonce i jejich vzájemná kombinace. Na kuří oko si můžete zkusit přiložit kolečko citrónu, které jste předtím na tři dny namočili do octa. Stejný čas ho však musíte mít přiložen na noze. Kuří oko můžete potírat i tekutinou, která vznikne ze šťávy z citronu, octa a nadrobno pokrájené cibule.

Nebezpečné zázraky

Někteří lidé preferují léčbu bylinkami, například z vlaštovičníku. Jeho oranžová šťáva z jeho stonku je skutečným zázrakem například i pro odstranění bradaviček. Kuří oko je potřeba potírat šťávou ze zlomených stonků, po čase by mohlo dokonce samo odpadnout, stejně tak, jako malé bradavičky, které se často objevují například na krku. O něco radikálnější je řešení pomocí šťávy z rostliny s názvem rozchodník ostrý, ta je však taková nebezpečná, že její kontakt s očima by vás mohl stát poškození zraku.

Nechte se popŕhliť

Pokud se vám protiví cibule a ocet a šťávám z rostlin, které jsou nebezpečné pro váš zrak, nevěříte, zkuste ještě jednu babskou radu.
Ta spočívá v léčbě rostlinou, o které byste zřejmě nikdy neřekli, že si dokáže poradit i s kuřím okem.
Tou rostlinou je kopřiva, které se v přírodě většina z nás straní, protože střet kůže s ní je velmi nepříjemný i bolestivý. Ta část kůže, na níž se nachází kuří oko, to ocení. Nasbírejte proto odvahu a jděte si čerstvou kopřivu natrhat. Z ní si můžete vyrobit koupel nohou nebo tinkturu.

Koupel

Na koupel se používají listy i stonky, ty je třeba namočit ve studené vodě na 12 hodin. Výluh pak zahřejte a nohy v něm Močte 20 minut. Léčba tinkturou je časově náročnější, vyplatí se ji vyrobit si tehdy, pokud se vám kuří oka opakují. V tomto případě umyté kořeny kopřivy pokrájíme nadrobno, naložte do láhve a zalijte silnou žitnou pálenkou. Láhev je třeba odložit na dva týdny na teplé místo, pak můžete tinkturu aplikovat na postižené místo.Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!