Jak se zbavit nadobro křečových žil? Způsob, díky kterému to zvládnete z pohodlí vašeho domova!
Všichni, které trápí křečové žíly, nám mohou určitě potvrdit, že jde skutečně o velmi nepříjemnou chorobu. Tento zdravotní problém nevypadá vůbec esteticky dobře a doprovází ho mnoho zdravotních problémů.

Křečové žíly

Nejčastěji se křečové žíly vyskytují v oblasti kotníků, dolních částí nohou a stehen. Vyskytují se u žen i mužů, ale ve větším počtu se jedná o problém žen. Pro ty je to skutečně velmi nepříjemná vzhledová vada, kterou se snaží skrývat nejrůznějšími způsoby. Především během léta tento zdravotní problém snižuje seběvědomí žen.

Příčiny křečových žil

 • obezita
 • nedostatek pohybu a fyzické aktivity
 • zranění
 • ucpané tepny
 • sedavé zaměstnání
 • těhotenství
 • užívání hormonálních léků (například antikoncepce)

Důvod křečových žil

Hlavní příčinou křečových žil je genetika a to až v 80% případech. To bohžel ovlivnit nedokážeme. Pokud křečové žíly trápí oba rodiče, je velmi pravděpodobné, že jejich potom se tomuto zdravotnímu problému během svého života nevyhne. Křečové žíly se objevují ve chvíli, kdy ventily, které jsou součástí žíly, nefungují tak, jak mají. Průtok krve je omezen a krev se nevrací zpátky do srdce, ale naopak zlstává i nadále v cévách. Tyto cévy se poté zvětšují a způsobují člověku nepříjemnou bolest.
Podcěňovat křečové žíly rozhodně není dobré. Uvnitř krevních cév se mohou začít tvořit nebezpečné krevní sraženiny a to může vést k mnohým onemocněním jako je infarkt, mrtvice, trombóza nebo mnoho dalších nemocí.

Domácí mast

Ukážeme vám domácí recept na dokonalý lék z přírody. Ten dokáže snížit výskyt křečových žil na vašem těle. Hlavní složkou tohoto receptu je arnika.
Arnika dokáže zlepšit oběh krve a napomáhá zmírnit otoky a posiluje stěny žil. Napomáhá zároveň také odstraňování toxinů z těla.

Co potřebujete

 • 2 lžíce včelího vosku
 • 2 lžíce bambuckého másla
 • 1 lžíce mandlového oleje
 • 2 lžíce arnického oleje
 • 1 kapsle vitaminu E

Postup

Nejprve nechte včelí vosk dokonale rozpustit ve vodní lázni. Poté přidáme bambucké máslo a zárove%n také mandlový olej. Sáhněte teplotu ve vodní lázni a po celou dobu ingredience důkladně míchejte, dokud nejsou zcela propojeny. Po promíchání všech surovin, oddělte směs z plamene a ihned přidejte olej z arniky a kapsli vitaminu E. Opět důkladně promíchejte a nechte celou směs vychladnout. Již studenou mast uchovávejte v uzavíratelné nádobě.

Aplikace

Tuto olejovou mast aplikujte nejlépe každý večer chvíli před spaním na postižená místa, kde vás křečové žíly trápí. Pozor! Nikdy nevtirejte mast do otevřených ran na těle.

Ingredience  zakoupíte v obchodě se zdravou výživou nebo v jakékoli lékárně.Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!

Od tohoto momentu je prášek do pečiva v mé domácnosti považován za poklad: Děkuji mojí babičce za geniální tip!

Z 1 šálku rybízu mám 1,5 litru domácího sirupu: Žádná chemie, éčka a ani nemusíte sterilizovat – ta vůně léta je nepopsatelná!

Ruský okurkový salát s fantastickou zálivkou: V létě ho dávám k řízečkem i na grilovaní – perfektní chuť!

Nesbírejte jen plody do koláčů: Tyto listy by si měl natrhat každý, kdo trpí dnou, revma a bolesti – zázrak z přírody!

Pokud máte na skalce tuto rostlinku, máte štěstí: Dokáže zatočit s alergií a dalšími chorobami, takto ji využijete naplno!

Když jdu sázet sazenice rajčat, vždy se držím této rady mé tchýně: Vždy mám takovou úrodu, že mi ji chodí obdivovat i sousedé!

Toto je důvod, proč dávám v červenci mým rajčatům trochu obyčejného octa: Tento účinek vám zaručí dvojnásobnou úrodu

Lepší salát jste neměli ani v KFC: Dělám ho k masu nebo prostě jen tak!

Olízl vám váš pes ruku, nohu nebo tvář? Zjistěte význam toho, proč to dělá. Budete překvapeni!