Jak se zbavit oparu rychle a navždy? 5 účinných receptů
Mezi nejrozšířenější infekci řadíme Herpes. Jedná se o nakažlivou infekci, kterou způsobuje vir Herpes simplex. Spouštěčem tohoto nepříjemného viru může být stres, vyčerpání, boj s nemocí nebo nachlazení. V zimním období se opar na našich rtech objevuje častěji. Aby jste se tomuto viru vyhli je dobré dodržovat zásadu jako, že nepůjčujete své rtěnky, lesky, balzámy, nepijete z cizí sklenice ani láhví. Poradíme vám, jak se tohoto oparu zbavit.

Jak se oparu zbavit

1. Peroxid vodíku

V dětství jste se s peroxidem vodíku lze setkali, když vám rodiče čistili rány právě touto tekutinou. Není to nic příjemného ale dobrou zprávou je, že dnes jsme dospělý a mírně štípání sneseme. Peroxid dezinfikuje a zabraňuje šíření oparu. Herpes budete muset udržovat v čistotě, čímž dosáhnete jeho zmizení.

Budete potřebovat

  •  1 polévková lžička peroxidu vodíku
  •  Hygienický tampon

Namočte vatový tampon s 1 lžící peroxidu vodíku. Použijte ho pokud máte pocit, že není dost navlhčený. Umístěte vatový tampon, přímo na opar a držte ho tam po dobu několika sekund. Nechte působit 5 minut.

2. Čaj Echinacea

Existují lidé, který ho pijí z náboženských důvodů. Echinacea by měla být díky její účinkům součástí každé kuchyně. Stimuluje totiž obranné funkce těla, působí jako prevence proti infekcím a urychluje uzdravení. Ideální je nápoj z čerstvého květu, proto protože sušený ztrácí své účinky. Pokud ho však nemáte, použijte i ten sušený.

Budete potřebovat

  • 1- čajový sáček Echinacea
  • 1- šálek vroucí vody

Umístěte sáček v hrnku a zalijte ji vařící vodou. Nechte louhovat 10 minut. Pořádně vymačkejte šťávu z čajového sáčku abyste dostali všechny dobré věci. Vylouhovaný čaj si pak namočte do obkladu nebo tamponu a přikládejte si ho několikrát denně na opar.

3. Vanilka

Vanilkový extrakt se osvědčí jako jedna z účinných látek, která prospívá ke zmírnění bolesti při výskytu oparů. Odborníci tvrdí, že báze na níž je vanilkový extrakt založen, je zabránit virů ve vašem těle, aby propukl v rozsáhlejší podobě.

Budete potřebovat

  • 1 – bavlněný tampon nebo polštářek
  • 1 – vanilkový extrakt

Namočte si tedy vatový tampon do čistého vanilkového extraktu tak, abyste ho důkladně nasyceni. Aplikujte přímo na bolestivé místo a držte tampon na něm alespoň jednu minutu. Opakujte čtyřikrát denně, dokud to nebude nutné.

4. Lékořice

Jeden z přírodních prostředků, které mohou zmírnit symptomy oparu, je lékořice. Její kyselina v kořeni zastavuje virové buňky a zmírňuje příznaky. Kyselina má totiž protizánětlivé a protivirové účinky.

Budete potřebovat

  • 1- krém z prášku z lékořice nebo čaj
  • 1- čajová lžička vazelíny

Ideální způsob jak aplikovat účinnou látku, je připravit si krém z prášku z lékořice, nebo si připravit čaj. Pokud smícháte 1 polévkovou lžíci lékořice v prášku s polovinou kávové lžíce vazelíny, můžete si připravit krém, který je vhodný nanášet na celou plochu vatovou tyčinkou, kterou necháte působit několik hodin nebo celou noc.

5. Plnotučné mléko

Obklady z plnotučného mléka lze použít k urychlení hojení a zmírňování bolesti. Důvod? Mléko obsahuje bílkoviny známé jako imunoglobuliny, které se v podstatě používají jako ochrana před viry jako je herpesvirus. Mléko obsahuje látky, které se jmenují L-lysin, které pomáhají zabránit účinku kyseliny arginin, což způsobuje bolestivé opary. Látka urychluje proces hojení.

Pijte mléko abyste zabránili vznik oparu a zajistěte si přísun L-lysinu. Pokud se chcete zbavit oparu, který už vznikl připravte si obklad z plnotučného, ​​ideálně domácího a nepasterizovaného mléka.Byl tento návod užitečný?Podobné návody

Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!