Jak se zbavit stresu příjemnou přírodní cestou během 10 minut? Zapalte si doma bobkový list a pak se to všechno stane.
Velmi známá rostlina využívána především v kuchyni je Bobkový list. Jiným jménem také Vavřín ušlechtilý. Pochází až z Malé Asie a v předešlém století se tato rostlinka pěstovala ve velkém ve Středomoří, kde dodnes dodává chuť typickým pokrmům.

Bobkový list

Je velmi aromatický a právě z toho důvodu je ve velkém používán v kcuhyni, ale také v přírodní medicíně, kde má široké využití.

Kdy použít bobkový list?

Tato rostlina je využívána především v období stresu a chronické únavy. Pokud právě řešíte náročnou životní situaci, je bobkový list správnou volbou pro pomoc. Silné aroma  této rostliny odstraňuje úzkost a napětí.

Jak na to

Postačí vám malá miska, oheň a samozřejmě bobkový list.
Bobkový list zapalte a umístěte na připravenou misku. List nechte 10 minut v místnosti, kde budete relaxovat. Bobkový list dodá této místnosti naprosto novou, příjemnou a uklidňující atmosféru.

Čím bobkový list pomáhá?

Bobkový list během hoření uvolní do okolí mnoho látek, které dokážou působit nervový systém, což napomáhá tělu se uvolnit a regenerovat.
Pokud v místnosti sedíte, ucítíte intenzivní vůni, kterou vstřebávejte pomocí hlubokého dýchání. Během několika minut se zbavíte stresu i úzkosti, která se nahromadila během náročného období.

Kdy může pomoci bobkový list?

Je vědecky prokázáno, že tato rostlina v sobě skrývá protizánětlivé účinky, proto je dokonalým pomocníkem v boji s onemocněními.
bobkový list má blahodárné účinky i při epileptických problémech a při potížích s dutinami.
Dokonalé účinky má také v oblasti problémech s nespavostí a se zvýšenou hladinou cholesterolu. Dokáže regulovat také hladinu cukru ve vaší krvi.Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!

Od tohoto momentu je prášek do pečiva v mé domácnosti považován za poklad: Děkuji mojí babičce za geniální tip!

Z 1 šálku rybízu mám 1,5 litru domácího sirupu: Žádná chemie, éčka a ani nemusíte sterilizovat – ta vůně léta je nepopsatelná!

Ruský okurkový salát s fantastickou zálivkou: V létě ho dávám k řízečkem i na grilovaní – perfektní chuť!

Nesbírejte jen plody do koláčů: Tyto listy by si měl natrhat každý, kdo trpí dnou, revma a bolesti – zázrak z přírody!

Pokud máte na skalce tuto rostlinku, máte štěstí: Dokáže zatočit s alergií a dalšími chorobami, takto ji využijete naplno!

Když jdu sázet sazenice rajčat, vždy se držím této rady mé tchýně: Vždy mám takovou úrodu, že mi ji chodí obdivovat i sousedé!

Toto je důvod, proč dávám v červenci mým rajčatům trochu obyčejného octa: Tento účinek vám zaručí dvojnásobnou úrodu

Lepší salát jste neměli ani v KFC: Dělám ho k masu nebo prostě jen tak!

Olízl vám váš pes ruku, nohu nebo tvář? Zjistěte význam toho, proč to dělá. Budete překvapeni!