Jak si všimnou příznaků rakoviny děložního čípku? Rady od gynekologa
U žen může být rakovina děložního čípku smrtelná. Nicméně podle některých statistik lze této rakovině zabránit a léčit ji, pokud ji podchytíte časně.

Rakovina děložního čípku

Rakovina děložního čípku je nejčastěji způsobena HPV nebo lidským papilomavirem, který je vysoce nákažlivý. Tento virus je STI (pohlavně přenosná infekce) a přichází v mnoha typech, ale pouze některé způsobují rakovinu děložního čípku. HPV infekce může sama o sobě uniknout nebo může způsobit abnormální růst buněk, který může vést k rakovině děložního čípku.
Příznaky rakoviny děložního čípku nemusí být tak zřejmé, jako je rakovina prsu, ale existují způsoby, jak tyto příznaky pozorovat.

Neobvyklý výtok

Když rakovina začne růst uvnitř děložního čípku, buňky stěny dělohy se začnou zbavovat, což způsobuje vodní výtok.

Bradavice

Podle gynekologa Rosy Maria Lémové “Vzhled malých bradavic (externě nebo interně) slouží jako červená vlajka … onemocnění, jako je HPV, která může výrazně zvýšit šance na rakovinu děložního čípku u žen.”

Bolest nebo krvácení

Rakovina děložního čípku roste na stěnách děložního čípku, které mohou vysušit a dokonce prasknout, což způsobuje nepohodlí a krvácení. Může také dojít k rektálnímu nebo krvácení z močového měchýře. Jakékoliv krvácení mimo vaše menstruační období by mělo být vyšetřováno.

Anémie

Pokud se vaše stravovací návyky nezměnily a pociťujete únavu, nebo pokud vaše srdce zrychlí po normálním namáhání, můžete mít příznaky anémie. Anémie může být způsobena abnormálním krvácením, které často doprovází rakovinu děložního čípku.

Problémy s močovým měchýřem

Jak se dědí děložní čípek, močový měchýř a ledviny mohou být stlačeny, což brání průchodu moči. V důsledku toho nemusí být možné zcela vyprázdnit močový měchýř, což způsobuje bolest a / nebo infekci močových cest.

Neustálé bolesti nohou, boků nebo zad

Také zduření děložního hrdla komprimuje vnitřní orgány. Krevní cévy mohou být také stlačeny, což způsobuje, že krev dosahuje až do pánve a nohou, což způsobuje bolest a otoky nohou a kotníků.

Ztráta hmotnosti

Většina forem rakoviny snižuje nebo dokonce potlačuje chuť k jídlu. Opuch cervixu může komprimovat žaludek, což vede ke snížení chuti k jídlu a úbytku hmotnosti.

Rizikové faktory

  • Kouření nebo dýchání v sekundárním kouři
  • Několik sexuálních partnerů
  • Nechráněný sex
  • Nízká imunita

Vzhledem k tomu, že nejčastější příčinou rakoviny děložního čípku je STI, je dobré mít na paměti známky a příznaky HPV. Navíc preventivní vyšetření, jako je papový nátěr, mohou pomoci včas odhalit rakovinu děložního čípku. Tyto preventivní zkoušky (jako paprsek) by měly být ročně.

Upozornění

Upozorňujeme, že tyto příznaky nutně neznamenají rakovinu děložního čípku. Pouze doktor může provést diagnózu. Existují rizikové faktory pro vývoj HPV a mohou být smluveny jak muži, tak ženami.Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!