Jak snížit horečku u dítěte bez jakýchkoliv léků? Nejjednodušší způsob, jak na to!
Ochrannou reakcí organismu je zvýšená teplota. Dospělý člověk tuto teplotu nějak přežije, protože si dokážeme pomoci sami a v nejtěžším případě sáhneme po lécích. U dětí je ale zvýšená teplota něco trochu horšího. Pokud se chceme vyhnout lékům, musíme vyzkoušet jiné metody. Tato metoda funguje a dětem rychle uleví.

Zvýšená teplota

Je velmi důležité odhadnout závažnost dané situace. Samozřejmě, že je velmi důležité za všech okolností a při jakémkoliv onemocnění dítěte navštívit odbornou pomoc. Pokud se však jedná o mírně zvýšenou teplotu a vy nechcete hned sahat po ibuprofenu nebo jiných tišivých lécích, můžete vyzkoušet i tyto skvělé rady. Nikdy však nepodceňujte nemoc a snažte se zareagovat patřičně k dané situaci.

Snižování teploty

Lékaři jednomyslně doporučují nesnižovat teplotu dítěte, pokud nedosáhne přibližně 38-38,5 ° C. V tomto stavu musí být dítě na lůžku a musí zejména přijímat dostatek tekutin.

Pravidlo číslo jedna tedy zní

Udržujte pitný režim. V případě, že teplota začne stoupat, je třeba ji začít okamžitě snižovat. Základní mezníky při teplotě jsou následující:

Při 37 ° C až 38 ° C se jedná o zvýšenou teplotu.

Od 38 ° C do 40 ° C se jedná o horečku, teplotu.

Nad 40 ° C vzniká velmi nebezpečný stav, hyperpyrexie.

Léky

Zmíněný lék ibuprofen, ale i ostatní, jako například aspirin nebo paracetamol, mají několik vedlejších škodlivých účinků, které nepříznivě ovlivňují organismus dítěte, a to zejména na žaludeční sliznici a játra. Chcete-li je dítěti podávat, vždy byste se měli poradit s dětským lékařem. Teplota se však dá snížit i pomocí těchto bezpečných kroků.

Recept s jablečným octem

Smíchejte v misce jablečný ocet a letní vodu v poměru 1: 3. V tomto roztoku pak namočte hadřík, nejlépe utěrku nebo starou látkovou plenu a přikládejte ji dítěti na čelo, hrudník, zápěstí, ruce a nohy. Takový octový zábal je dobré nechat na čele dítěte i několik minut, dokud se neoteplí. Je třeba ho tedy pravidelně měnit. Klidně ho zatím uklidněte čtením pohádky.

Vlažná voda

Můžete zkusit dítě osprchovat vlažnou vodou, popřípadě mu dávat vlažné obklady. Vlažný obklad dáváme vždy na hrudník, nikdy ne na končetiny. Dobré je, když ho ještě přikryjete suchou utěrkou. Obklad také měníme každých 10-15 minut.

Další důležité informace

Při teplotě jsou ideálním řešením teplé nápoje. Dítě se potí, vyplavují se škodlivé látky a tělo se ochlazuje. Dejte však pozor na to, aby nápoje nebyly horké.
Místnost, ve které dítě leží, by měla být dostatečně větraná a vzduch by zde měl cirkulovat. Je lepší, když je vzduch trochu chladnější, ale ne příliš chladný. Pokud máte k dispozici ventilátor, klidně ho zapněte na nejslabší otáčky.
Dítě nesmí nikdy zůstat v propoceném, mokrém oblečení. Stačí, když má na sobě jednu vrstvu, nejlépe bavlněnou.
Teplotu byste měli měřit pravidelně, a to každých 15 až 20 minut. Získáte tak dobrý přehled o dané situaci.
Dejte svému dítěti například chladnější jogurt. Tělo se zevnitř trochu zchladí a bude hydratované.

Závěr

Jak jsem již zmiňovala výše, pokud teplota dlouho neklesá, popřípadě je stále stejná, vyhledejte lékařskou pomoc. Je to znamení toho, že tělo děťátka si nedokáže s danou infekcí samo poradit. Tyto metody byste neměli zkoušet ani v případě, že je děťátko mladší než tři měsíce. Takové malá miminka ještě nemají dokonale rozvinutý systém regulace tělesné teploty.Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!