Jak správně cvičit, aby se s tělem staly zázraky? Snadný cvik na každý den, aby jste se cítili lépe.
Všichni bysme si měli osvojit toto snadné pravidlo. Každý večer bysme měli ulehnout na zem, zvednout nohy a opřít je o stěnu. Po náročném dni, vám tato pozice dokáže velmi ulevit. Jak správně na to a co s lidským tělem tento cvik dokáže?

Každodenní cvik

Níže v tomto článku najdete video, které názorně předvede, jak tuto pózu lomené svíčky dělat správně. Cvik je snadný a vhodný pro všechny bez rozdílů.

Cvik

Nohy mají často sklon k natékání a rychle se unaví. Najít skutečně pohodlnou obuv je poměrně složité kvůli vybočení kostí na nohách, které má každý trochu jiné. Celý den v práci trávíme často u počítače a večer se cítíme velmi vyčerpaní. Pokud nemáte možnost pravidelně cvičit, nebo se alespoň projít po práci, měli byste tělu dopřát alespoň toto cvičení.

Osobní zkušenost

Když jsem se dozvěděla o tomto cvičení, samozřejmě jsem byla zvědavá, jak je možné, že je netřeba nic dělat, jen si opřít nohy o stěnu a užívat si terapii celého těla. Ukázalo se, že je tato základní jógová pozice skutečně zázrak.

Pravidla

V této poloze je třeba vydržet alespoň 5 minut a budete se cítit jako znovuzrození. Únava ustoupí, tělo ožije a hlava se stane jasnější. Díky tomuto náboji stihnete do večera ještě kopec věcí. Tyto účinky mě těší!

Proč je poloha užitečná?

Proč je tak užitečné zvednout nohy do vzduchu? V průběhu dne je naše tělo neustále ve vzpřímené poloze, nejvíce mu pak škodí sezení. Díky tomuto cviku se tělo dostane do opačné polohy oproti běžné.
Účinky této jednoduché obrácené pózy jsou skvělé a bez námahy: tělo se rychle zregeneruje, odpočine, odstraní se napětí z páteře, těžké nohy jsou pryč, průtok krve se zlepší.

Prevence křečových žil

Podívejte se, jak správně cvičit tento jednoduchý cvik. Také se dozvíte, jak lze jemně protáhnout svaly na nohou, zatímco jsou opřené o stěnu. Velmi užitečné a velmi jednoduché!
Klidně lze tento cvik považovat za prevenci vzniku křečových žil. Zlepšuje se žilní odtok, otoky nohou a pocit únavy zmizí.

Jak být správně v poloze lomené svíčky?

V józe se tato jednoduchá ásana nazývá Viparita Karan. Předpokládá se, že když člověk stojí na nohou, stárne a v obrácené póze se všechny procesy těla navrací a on se stává mladším. Maximální užitek se dostaví, pokud budete v této poloze v tichosti.
Ležte na zádech, boky by měly být asi 30 cm od stěny. Pokrčte kolena a opřete chodidla o stěnu. Ujistěte se, že boky jsou v pravém úhlu ke stěně.
Narovnejte nohy, opírejte je o stěnu s celým povrchem, nechte kolena rovně, uvolněte nohy. Kdo by řekl, že prevence křečových žil je tak jednoduchá.
Položte si pod hlavu polštář, měl by být pohodlný. Zavřete oči a dýchejte zhluboka. Položte jednu ruku na břicho a druhou na srdce.

Dýchání

Sledujte dýchání, nádech na 2 etapy, výdech na 4. Pokuste se uklidnit své myšlenky, poslouchejte pouze dýchání.
Tato část je zvláště důležitá pro ty, kteří jsou často vystavováni stresu v práci, trpí nespavostí. Klidné vědomé dýchání v obrácené póze uzdraví nervový systém, dodá pocit rovnováhy.
Pokud se Vám těžko dýchá a nedokážete přestat vnímat vnější myšlenky, použijte tuto metodu. Když máte pocit, že se začínáte rozptylovat, zkuste točit očima ve směru hodinových ručiček. Se zavřenýma očima je to jednoduché. Tento pohyb očních bulv pomáhá obnovit koncentraci a nasměruje Vás do vědomého stavu, ve kterém je jednodušší ovládat dech a to, co děláte.

Rotace očí

Rotace s očima také pomáhá i běžně když jste podráždění, netrpěliví a ve stresu, má okamžitý účinek.
Zůstaňte v této ásaně 10-15 minut. Opatrně se odtáhněte od stěny, chvíli ležte, otočte se na pravou stranu a postavte se.

Účinky

Tato poloha zlepšuje paměť, protože se při ní prokrvuje mozek. Stimuluje se činnost štítné žlázy a dalších endokrinních žláz, protože se obklopují čerstvou krví. Jak jsme již zmínili, je to nejlepší prevence křečových žil. Při pravidelném provádění této pozice se zpomaluje stárnutí, vrásky se vyhlazují a vzhled pokožky se zlepšuje. Také se výrazně zlepšuje trávicí proces!
Póza lomené svíčky je opravdu příjemná. Tělo je uvolněné a odpočívá, pocity jsou příjemné, plné relaxace.Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!