Jak uchovat ořechy čerstvé celé roky? Skvělý návod a tip, se kterým budou léčivé
Vlašské ořechy získaly titul superpotraviny zcela zaslouženě. Tyto řechy totiž obsahují mnoho vitamínů, látky jako je karoten, kyselina linolenová, fosfor, draslík, vápník, železo a zinek. Díky těmto látkám dokážou vlašské ořechy posílit organismus a zdraví. Vědci tvrdí, že díky několika ořechům týdně budete žít déle.

Vlašské ořechy

Pokud máte ořechy sklizené neváhejte a uchovejte si je na dlouhé měsíce až dokonce roky. Máme pro vás ty nejlepší tipy, jak na to.

Ořechy zavařené na sucho

Ořechy budete mít po své ruce vždy, kdy je budete potřebovat. Nemusíte se bát, že ořechy zatuchnou nebo zplesniví .

Potřebujeme

  • Čisté sklenice na zavařování
  • oloupané ořechy

Postup

Do sklenic jednoduše vložíme ořechy. Potom takto naplněné sklenice vložíme do trouby a zapneme ji na 70 stupňů. Necháme v troubě 10 minut , pak na sklenice položíme víčka (nezatahuje) a vložíme ještě na 10 minut do trouby .

Vyjmeme z trouby, zatáhneme napevno a skladujeme

Pokud chcete, dá se zavařovat nasucho iv mikrovlnce. Stačí, když otevřené sklenice vložíme do mikrovnka a 2 sklenice necháme 2,5 minuty uvnitř při plném výkonu. Vybereme utěrkou, zatáhneme a obrátíme víčkem dolů. Když pohár vychladne, můžeme uskladnit.

Zamrazení

Vyloupané ořechy se dají skladovat v mrazničce. Při stálé teplotě pod bodem mrazu vydrží klidně i půl roku, aniž by došlo ke snížení jejich chuťové a vzhledové kvality. Výhodou je, že mražené vlašské ořechy můžete ihned použít při vaření, dají se velmi snadno krájet a strouhat. Do mrazničky jejich uschovejte v pevně uzavřené plastové krabičce, případně v mikrotenovém sáčku. Je důležité, aby nepřišly do kontaktu s ostatními potravinami, které v mrazničce máte uloženy.

Uložení do chladničky

Pokud doma či na chatě nemáte k dispozici mrazničku, dá se využít i chladnička. Zde však ořechy vydrží podstatně kratší dobu, zhruba 3 – 4 měsíce.

Naložení do medu – jsou pak extra léčivé

Zajímavým řešením je naložení vlašských ořechů do medu. Stačí je vložit do sklenice a promíchat s medem v poměru 1: 1. Ořechy takto užívané každý den, dokáží posílit imunitu, zlepšit celkové zdraví a je to okamžitý zdroj zdravé energie. Dopřejte si je zejména ráno. Jde také o výbornou přísadu do koláčů.

Jak z ořechů vytěžit co navíc?

V kombináciíi s teplým mlékem (s látkami kombinace živin které mléko obsahuje), působí ořechy jako neutralizátor toxinů v lidském těle . V této kombinaci také urychlují regeneraci zánětlivých onemocnění horních cest dýchacích a přispívají ke zlepšení akutních stavů pacientů s tuberkulózou. Pro posílení imunity a podporu detoxikace je vhodná i kombinace ořechů s včelím medem .

Správná činnost orgánů

Pokud si ráno dopřejete nasekané vlašské ořechy s tvarohem a rozinkami , získáte velmi účinný prostředek pro podporu správné činnosti srdečního svalu, regeneraci jater, nervového systému a prevenci aterosklerózy . Stejně prospějete i svému zraku – bylo zjištěno, že kombinace živin v této směsi působí jako prevence poklesu zrakové ostrosti způsobené věkem.

Anémie

Nesmíme také zapomínat na to, že ořechy jsou velmi užitečnou potravinou při léčbě anémie, správném psychickém vývoji, zlepšují paměť a pozornost.

Cenné látkyn

Cenné látky jsou z ořechů získávány a vstřebávány do organismu pouze tehdy, když je ořech dostatečně zpracován – požvýkáním v ústech. Nemějte proto zbytečný stres, že se vám kousek ořechu dostane mezi zuby. Látky, které z něj takto získáte, jsou pro vaše zdraví hotovým pokladem.

Nepřehánějte to

S ořechy to příliš nepřehánějte, protože ve vysokých množstvích se mohou projevit nepříjemné alergické reakce a nejsou vhodné ani pro lidi trpící kolitidou. Nezapomínejte, že jejich síla se neukrývá ve velkém množství.Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!