Jak uklidit celý dům během pár minut? Triky, které se vyplatí znát
Úklid domácnosti může bez problému zabrat celý den, ale čistota dlouho nevydrží. Pokud již nechcete plýtvat příliš energie na úklid, pomůžou vám tyto tipy, které ušetří váš čas, nervy a vaše domácnost bude dokonale čistá.

Úklid domácnosti

Známe několik triků, které úklid domácnosti zrychlí a usnadní. Úklid bude kvalitní a vám zbyde čas na mnohem oblíbenější aktivity.

Rostlinný olej proti mastnotě

Může to znít trochu divně, ale rostlinný olej si poradí s mastnotou velmi snadno. Stačí položit aplikovat pár kapek oleje na papírovou utěrku a otřít zaneřáděnou troubu a sporák. Povrch se vyčistí velmi rychle.

Aby se všechny chrómované povrchy leskly, otřete je ručníkem navlhčeným pár kapkami dětského oleje.

Čistá žehlička

Sůl Vám může pomoci v této situaci. Nasypte sůl na ručník, nechte žehličku zahřát a poté žehličkou přejíždějte přes solný povrch. Všechny nečistoty by měly rázem zmizet.

Použijte koště

Můžete použít koště namísto běžného kartáče. Na povrch naneste čisticí prostředek a počkejte pár minut. Tato metoda je velmi užitečná pro starší lidi, kteří nemohou pracovat v ohnuté poloze.

Čištění toalety

Chcete-li ušetřit nějaký čas, naneste na povrch toalety čistící prostředek dříve, než se pustíte do čištění toaletním kartáčem. Jedině tak odstraníte veškerou nečistotu a ušetříte si spoustu času a nervů.

Změkčovadlo

Než se pustíte do umývání podlah, přidejte do vody pár kapek změkčovadla na tkaniny. Vaše podlaha zůstane čistá po delší dobu.

Kávové filtry proti prachu

Kávové filtry dobře bojují proti prachu na přenosných počítačích a obrazovkách počítače či TV. Utřete filtry veškerou nečistotu z obrazovek a nábytku, aniž by došlo k poškození povrchu.

Použijte štětec

Chcete-li odstraňovat nečistoty z malých předmětů, můžete použít štětec, abyste nemuseli ztrácet čas čištěním každého detailu.

Noviny uvnitř koše

Vložte noviny do sáčku na odpadky. Ty absorbují veškerou tekutinu a Vaše odpadky tak zůstanou suché.

Ponožky

Froté ponožky odstraňují špínu velmi dobře: jednoduše aplikujte jednu ponožku přes základnu mopu, otřete s ní podlahu a následně ponožku klasicky vyperte.

Nestelte postel

Dobré zprávy! Je lepší, aby Vaše postel byla neustlaná, zejména po ránu. Je známo, že mokré lůžko zakryté dekou je skvělé prostředí pro roztoče a všelijaké bakterie. Pokud si tedy nechcete vybudovat všelijaké alergie, stlaní postele odložte stranou.

Čistící lak na nábytek

Mnoho lidí považuje tuto položku k ničemu, ale mýlí se. Čistící prostředky určené na nábytek a spotřebiče zabraňuje usazování prachu na povrchu, a umožňují tak méně časté čištění domu.

Plastový obal v lednici

Pokud zakryjete regály plastovým obalem, můžete se vyhnout zdlouhavému čištění ledničky. Jen budete muset čas od času vyměnit obal.

Vlhké koupelnové stěny

Po sprchování odstraňte veškerou vodu ze stěn pomocí stěrky. Díky tomuto tipu nebudete muset ztrácet čas s odstraňováním zaschlého mýdla a vodního kamene.

Kartáč na vrtačku

Tento trik Vám pomůže vyčistit i ty nejšpinavější povrchy. Ušetříte energii a čas, a Váš dům bude jiskřit čistotou.Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!