Jak uniknout rychle z potápějícího auta? Tohle vám zachrání život
Chcete-li přežít v extrémní situaci, měli byste se ujistit, že víte, co dělat předem. Koneckonců, když přijde čas kriminality, možná budete mít jen pár sekund, než budete jednat!

Chcete-li zvýšit povědomí o bezpečnosti, tým profesionálních záchranářů přišel s vizuálně přístupnými a podrobnými pokyny, jak se chovat, pokud se ocitnete v rychle se potápějícím automobilu.

Nejdůležitější doporučení, která vám jednoho dne pomohou zachránit sebe i ty kolem sebe.

1.Odepnout pás-Otevřít okno

Hned když se auto dotkne hladiny vody, pokuste se co nejrychleji odepnout svůj pás a otevřít nejblíže okno. Pokuste se dostat ven přes nejbližší otevřené okno ještě dříve, než se auto ponoří.

Záchranáři upozorňují, že budete mít asi jen minutu na uskutečnění těchto dvou kroků, dokud se auto potopí pod hladinu. Neztrácejte čas snažením se o otevření dveří. Tlak vody je tak silný, že vám v tom z vnější strany bude bránit. Nikdy nezapomeňte na postup: odepnout pás-otevřít okno-vylézt z auta. Toto je jediný postup, který vás může zachránit.

Pokud se vaše okno otevírá ručně, je to to nejlepší, co se vám mohlo stát. Pokud máte okna ovládané na elektriku, nezoufejte. Podle výsledků testů vědců, profesionálů a záchranářů elektrika v autě funguje ještě alespoň 10 minut poté, co se auto ponoří pod vodu.

2.Rozbít okno

Pokud se vám nedaří otevřít okno, rozbijte ho.

Ani nepomyslel na to, že byste se snažili rozbít čelní sklo. Je vyrobeno z extra silného materiálu, je nárazuvzdorné a bezpečnostní. Má dokonce několik vrstev. Na rozbití okna použijte nějaký těžký předmět jako například: kladivo, klíč, šroubovák nebo speciální nástroj, který lze zakoupit v obchodě a mohli jste ho vidět například v autobusech. Pokud nemáte po ruce žádný těžký předmět, můžete použít opěrku hlavy, patu nebo loket. Zaměřte se na rohy skla, protože v těchto místech je o něco křehčí.

3.Pasažéři

Pokud se v autě nacházejí děti, ujistěte se, že je přes okno prostrčíte ještě před vámi.

Pokud cestujete s dětmi, záchranáři doporučují následující posloupnost akcí: rozepnout bezpečnostní Pas- otevřít okno- rozepnout bezpečnostní pás staršího dítěte jako první první a protlačit ho z vozidla. Postup je třeba opakovat následně is mladším dítětem. Teprve potom vystupujete vy. Jen takto máte největší šanci na přežití.

4.Čekání na zaplnění

Pokud se nedokážete dostat přes okno, počkejte, dokud se auto zaplní vodou a potom otevřete dveře.

Pokud nejste schopni otevřít nebo rozbít okno, je tu další cesta ven, která vede přes dveře. Je to však jedna z nejvíce kontroverzních metod na únik, protože budete muset počkat, dokud se auto zaplní vodou aby se tlak vyrovnal. Když je auto téměř zaplněno vodou nadechněte se, otevřete dveře a vyplujte ven.

Tip od profesionálů: kliku uchopte co nejpevněji zatímco bude voda vyplňovat prostor auta. Uvědomte si, že dveře nejdou otevřít snadno. Je možné, že si budete muset pomoci nohama. Důležité však je snažit se NEZPANIKAŘIT.

5.Vzduchové bubliny

Abyste se dostali na hladinu a našli správný směr, následujte vzduchové bubliny.

Pod vodou se může snadno a rychle stát, že se budete cítit ztraceni a dezorientovaní a to zejména v případě, že voda bude zakalená, případně pokud bude tma. Chcete-li najít správnou cestu na hladinu, jděte stejným směrem jako vzduchové bubliny.

Nezapomeňte na první

Nezapomeňte!

Nezapomeňte na první kroky, které je třeba udělat. Odpásať se, otevřít okno a dostat se ven co nejrychleji to půjde. Věřím, že tento článek bude užitečný a rovněž věřím, že se vám nikdy nebude hodit. Dávejte si na cestách pozor.

 Byl tento návod užitečný?Podobné návody

Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!