Jak ušetřit peníze za jídlo? 10 chyb při nakupování potravin
Téměř každý den navštěvujeme supermarkety, ale jen málokdy přemýšlíme nad tím, zda jsou naše nákupní návyky zcela správné a zda neděláme chyby. Zdánlivě triviální věci mohou být zcela vážným důvodem zužování našeho finančního rozpočtu.

Správné nakupování

Známe sesznam těch nejčastějších nákupních chyb. Důležité je, docílit toho, aybste ušetřili a zároveň nesnížili kvalitu kupovaných výrobků.

Nakupujete výrobky v nesprávném pořadí

Často je obtížné omezit počet jednotlivých položek, které nakupujeme v supermarketech. Buďme k sobě zcela upřímní, neexistují žádné překážky, když vybíráme další a další výrobky, které jsou dobré pro naše vlastní zdraví. Pokud nemůžete odolat plnění vozíku až po samotný okraj, zkuste začít nakupovat v oddělení zeleniny. Zelenina zabírá spoustu místa v nákupním košíku, takže budete mít méně místa pro drahé a nezdravé věci.

Neznáte ceny pravidelně nakupovaných produktů

Zkuste si zapamatovat, nebo dokonce zapsat ceny pravidelně nakupovaných produktů. To Vám pomůže, abyste nebyli oklamáni falešnými prodeji, kdy cena zůstává stejná, ale cenovka křičí její masivní snížení. Příště, když půjdete do supermarketu, uskutečníte méně neplánovaných nákupů a lépe využijete skutečných slev.

Neplánujete dopředu

To se týká nejen Vašich nákupních seznamů, ale i nabídky domácího jídla pro příští týden. Předplánováním jídel od pondělí do pátku budete vždy vědět, které produkty si můžete koupit k přípravě pokrmů. Tímto způsobem bude méně pravděpodobné, že budete zbytečně nakupovat.

Nevěnujete pozornost hmotnosti výrobku

Řekněme, že na poličce jsou 2 podobné velikosti balení másla, z nichž jedno je o něco levnější než to druhé. Nespěchejte k nákupu toho, které stojí méně! Nejprve zkontrolujte váhu produktů. Může se ukázat, že cennější balíček váží více. Pokud jde o poměr cena/hmotnost, bude mít větší smysl koupit tento výrobek narozdíl od toho levnějšího.

Ignorujete vlastní značku obchodu

Téměř každý supermarket prodává různé výrobky pod vlastním označením. Takové potraviny stojí méně než potraviny vyrobené známými výrobci. Zároveň je jejich kvalita nijak nepodstatná a jediný rozdíl je v méně barevných obalech. Kromě toho jsou tyto výrobky vyráběny stejnými továrnami, které slouží oblíbeným značkám.

Nezkoušíte nové produkty

Mnozí z nás stále kupují výrobky patřící do jedné značky, bojí se zkusit něco jiného. Výrobci nových, málo známých značek však často prodávají kvalitní zboží za výrazně nižší ceny. Nebojte se experimentovat. To Vám totiž nejen ušetří peníze, ale také Vám pomůže objevit chutnější a zdravější potraviny.

Nedáváte pozor na slevy

Existují speciální aplikace, které shromažďují informace o slevách v supermarketech. Takové programy Vám umožňují porovnávat ceny za stejné produkty v různých obchodech a najít ty nejlepší nabídky.

Vyhýbáte se cenově výhodným produktům

Různé obiloviny, cukr, sůl, koření a jiné podobné produkty lze zakoupit za velmi příznivé ceny. Například běžný balený cukr je stejně dobrý jako výrobky prodávané v atraktivních obalech.

Výbíráte položky, které jsou nejblíže přední hraně police

Chcete-li najít nejčerstvější výrobky, vždy se podívejte na zadní část regálů. Zaměstnanci obchodů jsou známí tím, že vyhrazují přední část polic pro výživu s datem blížící se spotřeby.

Necháváte se zlákávat marketingovými tahy

Rostlinný olej „s vitamínem E“, sůl „bez GMO“, vejce s pomerančovými žloutky… Všechny tyto marketingové triky mají dobrý vliv na prodej. Ale než si koupíte některý z těchto „jedinečných“ produktů, zeptejte se sami sebe, vitamin E je přítomen ve slunečnicových semenech, proto je jisté, že se nachází i ve slunečnicovém oleji, naopak GMO lze nalézt pouze v potravinách rostlinného nebo živočišného původu (a proto vylučuje sůl dle definice). Co se týče jasně zbarvených žloutků – výrobci toho dosáhují přidáním zvláštních složek do krmení slepic.Byl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!