Jak utěsnit plastová okna? Snadný trik, se kterým vám už nebude doma profukovat
Pokud cítíte, že vám do bytu profukuje studený vzcduch máme řešení. Venkovní teplota je nízká a i přesto, že topná sezóna již začala, tak teplota v bytě může být díky tomuto profukování nízká. Abyste v bytě udrželi příjemnou teplotu, je potřeba utěsnit okna tak, aby neprofukovaly.

Utěsnění oken

V rámu plastových oken se nachází takové kování, které je od výroby nastaveno na takzvaný letní režim . Ten je důležitý i z pohledu izolačních vlastností oken – v létě jsou přizpůsobeny letním teplotám a v zimě naopak zimním. Pokud je režim nastaven celoročně v jednom módu (zimním nebo letním), nevyužíváte svá plastová okno tak, jak bylo původně navrženo. To však není všechno, okno se mnohem rychleji opotřebuje a ztížené podmínky má především v období, na které není nastaveno kování. Vy to může pocítit například i jako nepříjemné profukování studeného vzduchu, které je v létě naopak žádoucí.

Nastavení režimu plastových oken

Chcete-li přenastavit tento režim plastového okna, stačí nastavit kování pomocí vhodného nástroje. Kolíky nastavíme do požadované polohy.

Režim plastového okna se dá ve většině případů změnit obyčejným imbusovým klíčem (na některém typu oken to jde i ručně). Změna režimu znamená, že se změní přítlak křídla na rám okna , aby správně fungovalo v každém ročním období.

Výměna těsnění

Pokud problém se studeným profukováním vzduchu nezmizel navzdory správnému nastavení, problém je s největší pravděpodobností v samotném těsnění oken. Jedinou možností je v takovém případě těsnění vyměnit. Nejdříve musíte odstranit staré těsnění a místo po něm důkladně vyčistit čističem oken nebo alkoholem.

Potom začneme s nasazením nového těsnění, přičemž je vhodné začít v horní části okna a postupovat po malých kouscích po stranách a směrem dolů. Na konci je nutné zkontrolovat, jak zapadá těsnění do drážky okna a zda je problém s pronikáním vzduchu konečně vyřešen. Ve videu si můžete prohlédnout postup krok za krokem, jak na to!

VideonávodByl tento návod užitečný?Komentáře

Doporučené články

Toto cvičení jsem dělala jen jednou za 2 dny: Hned mě přestal bolet záda!

Pravidla výsadby ozimého česneku: Sklizeň budete rozdávat celé rodině, protože budete mít na kila!

Toto poraďte každému, komu v lete opúchajú nohy: Overené, odskúšané, toto zaberá najrýchlejšie!

Mám už dávno po 50-tce, ale až dnes vím, na co ve skutečnosti slouží spodní zásuvka na troubě: Tušili jste o tom?

Připáleniny a mastnota zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbané hořáky na sporáku!

Díky tomuto mi už měsíce nekvetla orchidej: Pěstitel mi poradil zaručený způsob, jak rychle rozkvést i starou rostlinu!

Smíchejte obyčejný ocet s cukrem, pracím mýdlem a dobře si zapamatujte tento recept: Poklad do každé domácnosti!

Přírodní čistič pro játra: 2 lžíce tohoto nápoje denně, játra funguje jako v 20-tce a cholesterol v normě!

Tohle poraďte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc!

Zapomeňte na drahé léky z lékárny, mezi kořením máte hotový poklad: Tymián likviduje viry, oregano zabírá na kašel a kmín zastaví rýmu!

Nepřidávejte ji jen do limonád: Nejlepší bylinka na hubnutí a pro zdravé srdce, cévy a pokožku – všímat by si ji měli hlavně ženy !

Toto řekněte každému, koho trápí kříže a bolavé kolena: Ověřené, odzkoušené – toto zabere za 1 noc !!